Ciurowa Trójca

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Ciurowa Trójca

Post autor: altelily »

Od długiego czasu chciałam mieć szczurki... :) Aż do końca stycznia nie miałam warunków na trzymanie zwierząt w domu, ale dzięki przeprowadzce w końcu zrealizowałam swój dawno obmyślony plan... :) 27 stycznia kupiłam Bestię (żałuję, że wtedy nie byłam świadoma adopcji szczurków...). Miała być samiczka, ale urzekł mnie on - samiutki w akwarium, przytulił się jak tylko wzięłam go na ręce. Drugiego zwierzaka chciałam kupić kiedy oswoję pierwszego. Początkowo klatki nie kupiłam na wystarczająco dużej, ale na szczęście udało mi się ją wymienić. Początkowo Bestia nie był zbyt ruchliwy, wręcz tchórzliwy, powoli badał teren i oswajał się z moim zapachem. Już po kilku dniach rozbrykał się niesamowicie (stąd takie imię ;)). Niesamowicie żywy i radosny szczur.
Obrazek

Około tydzień temu wróciłam do domu z malutkim, niepozornym szczurkiem, który miał być towarzyszem dla mojego chłopaka. Na początku bałam się łączenia, jednak nie było aż tak źle jak myślałam że będzie. :) Już tego samego wieczora położyli się razem do snu. :)
Obrazek

Po kilku dniach już dosyć dobrze się dogadywali. Droczą się ze sobą, przepychają o jedzenie (mimo, że dostają po równo). Bestia zazwyczaj wygrywa przepychanki, po czym kładzie Kadeta na pleckach i iska go po brzuszku. ;)
Kadet uzyskał swoje imię przez naśladowanie we wszystkim Bestii. Jest jak jego cień. ;) Dzięki temu jest odważniejszy niż Bestia był na początku, chętnie się do mnie przytula i lubi się miziać. Jak Bestia jest brykacz i podróżnik, to Kadet... no cóż... Kadet to taki pieszczoch rękawowy. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: unipaks »

Bestia straszliwa! ;) Może się przyśnić w nocy (przynajmniej mnie :) )
Słodko wyglądają przytuleni razem z Kadetem. Wygłaszcz chłopaków ode mnie i moich bab :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: akzi »

Faktycznie przerażająca ten twój Bestia :P

zdjęcia cudowne, wielka przyjaźń forewer :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Wymiziam :) Nie wiem czy każdy szczur ma takie fazy jak Bestia, ale on jak się rozbiega, rozbryka, zaczyna wszystko gryźć i szarpać... wtedy można się go wystraszyć. :D Jakby się jakiegoś szaleju najadł. :D Stąd jego straszliwe imię. :D
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: 5zczurzyca »

Wspomnienia ożywają - twój Bestia wygląda jak mój Seiya, a Kadet jak mój Morus (dwa pierwsze ogony w moim życiu). Są piękni. Chociaż przypominają mi moich chłopaków to z charakteru są całkiem inni :) Pozdrowienia od moich samczyków.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Dziękujemy i pozdrawiamy również. :D Aaa i zapomniałam dodać ulubionego zajęcia Bestii - spijanie miętowej herbaty prosto z kubka. Kadeta - siedzenie w rękawie i gryzienie sznurków od bluzy. :D
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Ulubione zajęcie Bestii :))
Obrazek
Buziak z Bestią :D
Obrazek
Kadecik jeszcze lekko nieśmiały :)
Obrazek
AirStrato
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 27, 2014 1:24 pm

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: AirStrato »

Super te Chlopaki :)
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Bestia dzisiaj się wycwanił... Mój chłopak jadł przy komputerze fasolkę po bretońsku. Jako, że moje oba szczurasy wariują za strączkami, od razu wyczuły, że coś dobrego jest za horyzontem. Bestia nauczył się ostatnio wspinać po fotelu... jak wepchał nos do miski z fasolką ledwo go mężczyzn odgonił. Nagle pac! złapał kromkę chleba z masłem. :D Chłopak w ostatniej chwili ją chwycił jak się okazało, razem ze szczurem. :D Bestia walczył dzielnie do końca z zębami zatopionymi w chlebie, jednak ręka Pańska ostatecznie wygrała. :D No dawno się tak nie śmiałam. >:D
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: kovanaszakira »

Ahahahaha :D ;D Zdjęcie w kubku niesamowite! :D
Pozdrawiamy ;)
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: Megi_82 »

Aaaale fajne młodziki :D Prawda, że obserwowanie różnych szczurzych osobowości wciąga? :)
Żłopanie z kubka to klasyk - Twój kubek już nigdy nie będzie naprawdę Twój :D Pamiętam, jak jedna moja wsadziła dziub do mojej kawy, a akurat zabrakło mi mleka... odskoczyła jak oparzona, usiadła na dupce - i ta mina: a gdzie jest !@#$% mleko?! ;D
Fasolka po bretońsku. Mniam. No cóż, Wasze talerze też już nie będą tylko Wasze ;D
Wycałuj chłopaczyny :*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Wciąga, wciąga, z chłopakiem przed snem patrzymy się przynajmniej pół godziny w klatkę zanim zgasimy światło. :D A werwa i zacięcie z jaką próbują dostać się na talerz z jedzeniem jest niesamowita. :D Kadet się rozbestwił, jest o wiele bardziej odważny od Bestii i pewniej od niego biega po całym pokoju, wskakuje na półki, itd. A już myślałam, że to typowy przytulak będzie... No cóż, mam dwóch(trzech:P) rozrabiaków w domu. :D
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: Buba »

Yeey, zobaczyłam zdjęcia :D Cudne chłopaczki ^^
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Martwię się o swoich chłopaków. Najbardziej o Bestię. Oba mają porfirynkę w noskach. :( Ciągle się o coś kłócą, co prawda nie gryzą się do krwi; to coś w rodzaju przepychanek, kładzeniu drugiego szczura na grzbiecie i iskanie(?), ale jednak bardzo mnie to stresuje, ich pewnie jeszcze bardziej. Kadet ciągle walczy o dominację i atakuje Bestię, który ma już tego chyba powoli dosyć... W środę idziemy do weterynarza na pierwsze odrobaczanie, mam nadzieję, że będą się dobrze po nim czuły.
Z dobrych rzeczy, Kadet już się ze mną w miarę oswoił, nie boi się już wchodzić mi na rękę. :) Chłopaki przybiegają do mnie oba jak wchodzę do pokoju i chcą się bawić i miziać, wchodzą na mnie i wąchają. :) Aż się człowiekowi cieplej na sercu robi, ale żeby jeszcze polubili się bardziej nawzajem...
Awatar użytkownika
altelily
Posty: 200
Rejestracja: wt lut 11, 2014 8:51 am

Re: Bestia i Kadet :)

Post autor: altelily »

Ah i zapomniałam dodać - wydaje mi się, że Bestia zrobił się mniej aktywny, bardziej ospały, śpi częściej niż zwykle, mimo, że codziennie są wypuszczane; rzadko na godzinę, częściej na kilka godzin i parę razy dziennie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”