Bubastyczne szczury

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Buba »

Wszystko jest w porządku :)
Wyciągnęła sobie w prawdzie jeden szew ( utknął jej między górnymi zębami ;D :-X ), ale wszystko się ładnie zrasta. Skończyłam już podawać leki, bo dostałyśmy tylko na 6 dni. Nie wygląda na chorą albo źle się czującą. Biega, skacze, ma apetyt. Wszystko gra :)
Bardzo miło, że się tak pytacie. Zastanawiam się teraz czy jest sens robić jej sterylkę. Na karcie zabiegu mam polecone wyknanie zabiegu, ale się waham.
Co sądzicie?
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Megi_82 »

Buba pisze:Wszystko jest w porządku :)
Wyciągnęła sobie w prawdzie jeden szew ( utknął jej między górnymi zębami ;D
;D
Buba pisze:Zastanawiam się teraz czy jest sens robić jej sterylkę. Na karcie zabiegu mam polecone wyknanie zabiegu, ale się waham.
Co sądzicie?
Moje zdanie jest takie, że sterylkę zawsze warto zrobić. Dlatego ja ciacham prewencyjnie.

Cieszę się, ze wszystko w porządku i babeczka się dobrze czuje :)
A druga jak? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Buba »

Toffinka bardzo dobrze :D
U niej na szczęście żadnych chorób ani niczego takiego nie widać. jak to Toffi jest dzikawa, ale ostatnio coraz więcej czasu na wybiegu poświęca człowiekom.
A hahah! No i bym zapomniała.
Moje dziewczyny mają już rok :D :D :D :D
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Megi_82 »

O mamo, kiedy to minęło? :D Wszystkiego najlepszego :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: diana24 »

Czyli Twoje dziewczyny są niewiele młodsze od moich sióstr :)
Wszystkiego co najlepsze dla babeczkek ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: havoria »

Wszystkiego najlepszego dla grubasów! Dużo zdrówka przede wszystkim, to się najbardziej zawsze przydaje. :)
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Buba »

Urodzin nie obchodzimy, ale za życzenia dziękujemy :)
Sama nie wiem kiedy minęło tyle czasu. Teraz przy okazji leczenia weterynarze pytali ile ma Granda, a ja taki zonk.. NO bo rok! Ja tam nadal uważam, że są malutkimi szczurkami. Przynajmniej tak się zachowują ;)
Dziś byłam z Grandą na zdjęciu szwów. Niektóre sama sobie już przegryzła, więc panu weterynarzowi został już tylko jeden. Szczur darł się niemiłosiernie. No co za babol paskudny >:( ::) A drogę do i od weterynarza pokonałam ze szczuram na ramieniu. Nie brałam transportera i uważam, że przy Grandzie to dobry sposób. Ona może obserwować i mniej się stresuje. Przy Toffi bym nie zaryzykowała, bo ona ma jeszcze czasem zachwiania równowagi.
Teraz ze zdrowiem jest w porządku. Z racji zbliżającej się zimy chyba zaczniemy się "podtruwać" vibowitem ;D
Nie wiem, czy już wstawiałam:
ObrazekObrazekObrazek
Wakacyjne dziewczyny :) Muszę porobić nowe zdjęcia, a na razie cieszta się tymi ;D
No i Banderas. Jego pozycja pokazuje to, na co teraz mam ochotę... Na nic ;D ;D
Obrazek
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Megi_82 »

Nie pokazywałaś :D Śliczne :) Kotuś też :)
Ja bym się bała zabrać na ramieniu... raz, że moje nie usiedzą, a dwa, że bałabym się, że się nagle wystraszy, zeskoczy i... no, brrr :)
Dobrze, że wszystko w porządku :)
A szczurek, którego ma się od maluszka, chyba na zawsze w naszych oczach taki zostaje... zresztą każdy, wciąż jest w wieku, w jakim się go dostało :) Ja na Liw i Tule przestałam mówić "maluchy" dopiero jak doszły do stadka młodsze, a dziewczyny mają grubo ponad 1,5 roku :) Dla mnie wciąż są malutkie, tym bardziej, kiedy się nadal zachowują jak gnojki ;D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Buba »

Na ramieniu była, kiedy szłam przez osiedle. Na ulicy brałam ją w dwie ręce i mocno trzymałam. Też miałam wizję, że zrozpaczona biegam po skrzyżowaniu za szczurem :-X Na ramieniu mam z nią jakiś kontakt, a ostatnio jak szłam z nią w transporterze, skuliła się w rogu i się trzęsła. Dlatego zdecydowałam, że to lepsze rozwiązanie. Czas pokaże.
Dziewczyny lubią kalafiora ;D i ćmy... :-\
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Paul_Julian »

Jeśli już chcesz nosić bez transportera to tylko w rękawie. Najbezpieczniej, powaga :) Albo w takiej kieszeni w bluzie typu kangurka ( jedna kieszen z przodu zamiast dwoch bocznych). Na ramieniu to jest ogromne ryzyko. Można jeszcze w kapturze, ale rękaw najbardziej bezpieczny.
Za dużo mamy co roku takich szczurków zagubionych, które podrózowały poza transporterem i z jakichś powodów zeskoczyły czy ześlizgnęły się. Wez pod uwage, że nie wszystko zalezy od Ciebie podczas podróży.

W transporter zawsze bierz drugiego szczurka do towarzystwa i koniecznie jakąś szmatkę z klatki, albo hamaczek. Sprawdzony sposób na brak stresu, i jeszcze możesz zabrać jakis smakołyk. Podróżowałem z jednym ogonem, a potem zacząłem brać dwa w podróż albo hamaczek, i naprawdę jest gigantyczna róznica.

Sam chodziłem z pierwszym szczurkiem w kapturze, w kieszeni, w torbie na ramie ( takiej z krótszym paskiem, specjalnie na szczura, mozna było przytrzymać łokciem), i osobiście uważam , ze było to baaaardzo lekkomyslne.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Buba »

Paul_Julian pisze:Jeśli już chcesz nosić bez transportera to tylko w rękawie. Najbezpieczniej, powaga :) Albo w takiej kieszeni w bluzie typu kangurka ( jedna kieszen z przodu zamiast dwoch bocznych). Na ramieniu to jest ogromne ryzyko. Można jeszcze w kapturze, ale rękaw najbardziej bezpieczny.
Za dużo mamy co roku takich szczurków zagubionych, które podrózowały poza transporterem i z jakichś powodów zeskoczyły czy ześlizgnęły się. Wez pod uwage, że nie wszystko zalezy od Ciebie podczas podróży.
No w sumie racja, postaram się coś innego wykombinować. W ogóle to nie wiedziałam Paul_Julian, że czytasz mój wątek :)
Paul_Julian pisze:W transporter zawsze bierz drugiego szczurka do towarzystwa i koniecznie jakąś szmatkę z klatki, albo hamaczek. Sprawdzony sposób na brak stresu, i jeszcze możesz zabrać jakis smakołyk. Podróżowałem z jednym ogonem, a potem zacząłem brać dwa w podróż albo hamaczek, i naprawdę jest gigantyczna róznica.
Jeżeli tylko miałam taką możliwość to biorę obie. Ale Toffi jest dość chorowita i szybko zaczyna kichać, chorować. Dlatego podczas niepogody, albo gorąca albo innych niesprzyjających warunków wolę męczyć tylko jednego szczura, który musi odwiedzić weterynarza. Tym razem u nas było bardzo ciepło, ale Toffka od czasu pokichuje i wolałam jej nie narażać. ;) Czytałam właśnie, że branie obu szczurków jest dobrym rozwiązaniem i się staram do tego stosować.
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
Buba
Posty: 679
Rejestracja: wt gru 17, 2013 2:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Buba »

Pewna użytkowniczka napisała do mnie, czy mogłabym napisać dla niej wiersz, żeby przekonać jej mamę na drugiego szczura. No i napisałam. Teraz się wam pochwalę. ;D ;D ;D
Samotna, mała kulka usiadła w kącie klatki
Teraz wcina chrupka, wcześniej gryzła kratki.
Nie chce siedzieć w klatce zamknięta,
bo to dla jednego szczura prawdziwa udręka.
No bo co on ma sam w niej robić?
Samemu jeść, samemu spać, samemu klatkę bobkami ozdobić?
A właścicielka nie zawsze ma czas dla ogona.
Bo to szkoła, bo to praca, bo ciągle jest zagoniona.
Szczur siedzi smutny, ale rozumie ludzkie potrzeby.
Niech więc człowiek też zrozumie jego szczurze problemy.
Szczur nie lubi siedzieć sam, bo się bardzo nie lubi nudzić.
Nie cierpi sam spać, bo się do kogo nie ma przytulić.
Nie chce sam jeść ogórka, no bo z kim stoczyć walkę o niego?
Lepiej smakuje posiłek, który się w trudzie zdobyło, kolego.
Szczur nie lubi karmy skubania,
jeśli się od stada za najlepszy kąsek nie dostanie lania.
Samotne wybiegi nie dają szczurowi radości,
nawet kiedy ludzie mają ludzkich gości.
Skoro więc człowiek drugiego człowieka potrzebuje,
czemu swego ogona samotnością truje?
Niech najpierw sam posiedzi w pustym pokoju
i zobaczy, jak to nie mieć nikogo swojego pokroju.
Człowiek szczurowi szczura nie zastąpi,
więc niech czym prędzej do działu adopcyjnego wstąpi.
Wiele tam biednych, samotnych stworzonek,
które tylko czekają na już zaszczurzony domek.
Nie czekaj więc z adopcją, bo nie ma powodów ku temu
drugiego ogona powinieneś przygarnąć już dawno,
Bo żadnemu szczurowi nie jest dobrze samemu.
Samotny szczur to nieszczęśliwy szczur.
Więc nie doprowadzaj szczura do stanu, gdzie będzie chciał mieć na szyi sznur.
Gdy szczur ma kompana, ma wesołe życie.
Pełne szczęścia i radości. Ogon jest wtedy na życiowym szczycie.
Szczur musi mieć kompana,
po dwóch szczurach jest niewiele więcej sprzątania.
Za to o wiele więcej miłości i szczęścia,
Radosna będzie buzia szczura, Twoja buzia będzie uśmiechnięta
Granda i Toffi :)
Moje dziewuchy: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=43502
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: unipaks »

Taki wiersz i parę fotek z przytulonymi szczurkami powinny tę mamę przekonać :)

Śliczne fotki szczurków zamieściłaś, a przy kocie wymiękłam :) Wycałuj jubilatki z okazji tego roczku! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: Paul_Julian »

Buba, a tak zajrzałem z nudów :D

ten wiersz jest cudny!! Masz talent ! Moze byś go dodała tez tutaj ? http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=17&t=26321
Z podziałem na akapity, zeby łatwiej czytać :)
Samemu jeść, samemu spać, samemu klatkę bobkami ozdobić?
O to to !! 8)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bubastyczne szczury

Post autor: unipaks »

Buba, co u Was słychać, jak tam szczurki w oczekiwaniu na jesień? :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”