Misspanic'owe panienki

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

Witam :)

Miesiąc czekania, przygotowań i.. w końcu dotarła do mnie pierwsza córcia :)

Adoptowałam Pchełkę od Sardyny. Pchełka ma ze trzy miesiące i nie udało się połączyć jej ze stadkiem. Była najmniejsza, najuleglejsza i mocno dostawała w kość. Jest bardzo kochana i ufna w stosunku do ludzi. Chociaż mnie nie znała od razu weszła mi na ręcę i zaczęła mnie zwiedzać :)
Pchełka ma katarek, odwiedziła już kilku lekarzy. Zgodnie ze wskazaniami będziemy ją inhalować i uodparniać, wierzę, że będzie dobrze!

Czekam jeszcze na dwa Dosiowe maluszki, trzymam kciuki, żeby z Pchełką im się ułożyło bo już wystarczająco nasiedziała się sama :)

Zdjęć mało bo dopiero co dotrarłyśmy do domu. Zjadła dwa nasionka pozwiedzała trochę klatkę i poszła spać w tunelik :)

Obrazek

Obrazek

A to jeszcze jeden lokator :)

Obrazek
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: sciurus vulgaris »

Super, że założyłaś ten wątek! :) Będę bacznie obserwować co tam u Was się dzieje. :)
Pchełka to wspaniały szczur, mam nadzieję, że zarówno z kichaniem jak i nowym stadem wszystko dobrze się poukłada.

Kiedy odbierasz dwa pozostałe maluchy? ;)
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

Dziękuję i zapraszam :)

Coś około 27/28 czyli za tydzień jeśli Dosia pozowoli :)
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

W końcu się śpioszek obudził :) Udało się lepiej zapoznać i.. pozwiedzać kanapę :)

Więc pchełka się obudziła i zaczęła szukać miseczki : >

Obrazek

Misja zakończona sukcesem.. po kolacji otworzyłam drzwiczki..

Obrazek

Pchełka od razu to zauważyła i wspięła się do nich i przeszła na 2 stronę do mnie :) Pomyślałam, że pora oprowadzić ją po domu. Zrobiłam małą wycieczke z przystankiem na kanapie. Pomyślałam, że w końcu uda się zrobić zdjęcie bez krat.. i tak wygląda większość zdjęć..
Obrazek

Ale nie poddawałam się!

Zwiedzanie świata (tak jakoś mi się nasuwa jak widzę te poduszki w tle :D
Obrazek

Obrazek

A ten kącik sobie upodobała (poduszki mają taki kształ, że robią zadaszenie)
Obrazek

A tu już się chyba wynudziła bieganiem i wróciła do mnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: Sardyna »

Z jednej strony mi smutno, że musiałem się rozstać z tak cudownym szczurkiem...

Z drugiej jednak jestem bardzo szczęśliwy, że Pchełka znalazła odpowiedni dom i dobrego człowieka :) Ten szczur zasługuje na wszystko, co najlepsze i jestem pewien, że u Ciebie to dostanie ;) Trzymam kciuki za nowe stadko :)
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

Dziękuję za zaufanie ^^
Zrobię co w mojej mocy by była szczęśliwa !

Właśnie dostałam od niej pierwszego buziaka :)
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: carola138 »

ale ma cudny nochal,nic tylko całować ;D
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: sciurus vulgaris »

Boże. Wy mówicie, że ona nie rośnie a ja co ją widzę (średnio raz w tygodniu :D) to jest większa.
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

Pchełka od rana już bardziej wyluzowana. W nocy się obudziła i kręciła się po klatce, z pół godziny chrupała z mieseczki, później kręciła się po klatce i poszła spać dalej. Rano wstałam się przywitać, wyczłapała z tunelika. Otworzyłam drzwiczki, wyszła przednimi łapkami, przeciągając się. Ziewnęła wyciągając jęzor jak najdalej się da, dostałam buzi w palec, odwróciła się i poszła szamać śniadanko :)
Uroczy początek dnia.
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

Dzisiaj Pchełka się trochę pointegrowała i pobiegała :) Jako, że spędziłam pół dnia na uczelni wezwałam chłopaka jako wsparcie.

Podobno oprowadził ją po mieszkaniu i trochę pobawił się na podłodze z udziałem pudła. Jak wróciłam też zrobiłam z nią rundkę, tak się rozhulała, że jak wracałam w stronę klatki wchodziła wchodziła na próg obracała się, rzucała sceptyczne spojrzenie i wracała mi na ręcę :) Zostawiłam ją więc na stole, położyłam ręczniki przygotowane na inhalacje i transporterek i pozwoliłam jej hasać.

Zaniosłam ją później do chłopaka i trochę przebił moje atrakcje bo pozwolił jej latać bo zabałagnionym biurku :P Tak wymęczoną zabrałam ją do klatki, tym razem weszła, wszamała kilka chrupek i poszła spać.

Przed chwilą po tak długim spędzonym wspólnie dniu mój chłopak też doczekał się w końcu buziaka od Pchełki, a już powoli marudził, że jego to nie lubi chyba. Teraz będę musiała jej pilnować !
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: sciurus vulgaris »

misspanic pisze: Teraz będę musiała jej pilnować !
Hihihi, raczej jego! ;)

Jak próbowałam wsadzić Pchełkę do klatki u Dominika i Sandry to zrobiła taki szybki obrót i natychmiastową ewakuację, że nawet nie zauważyłam, kiedy czmychnęła znów na wybieg. ;) Może i mała, ale siłę charakteru ma, nikt za nią decydować nie będzie! :)
Awatar użytkownika
Sardyna
Posty: 193
Rejestracja: pn gru 24, 2012 11:50 pm
Numer GG: 10588149
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: Sardyna »

Jest charakterna, to fakt, ale dzięki temu nie sposób o niej zapomnieć ;)

misspanic, widzę że Psiełka ma u Ciebie naprawdę dobrze :) Nie mogę się doczekać, kiedy dołączą do niej maluchy!
Ze mną: Chrupka, Parówka, Kawa, Śrubka, Marcelka 2

Za TM: Marcelka, Fasolka, Łatka, Usia, Kluska, Plamka, Perła

Obrazek
Awatar użytkownika
misspanic
Posty: 59
Rejestracja: pn maja 26, 2014 8:04 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: misspanic »

Cieszę się że tak myślisz Sardyna :) Nie wiem czy rośnie ale mogę ją zważyć i ocenić za jakiś czas :D Zaczęła troszkę więcej jeść w porównaniu do 1 jej dnia.

Dzisiejsza zabawa w szmatkach :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I mój faworyt (zamiłowanie do obiektywu mamy wspólne!)

Obrazek
Awatar użytkownika
April
Posty: 55
Rejestracja: sob cze 06, 2009 9:28 pm

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: April »

Śliczna! Cieszę się, że wreszcie dołączył do Twojej rodziny ten słodki maluszek:) Mam nadzieję, że będzie Wam razem dobrze! I oczywiście czekam na wieści o nowym towarzyszu dla małej i proszę o dużo dużo zdjęć! :)
Ze mną: Charlie i Lego


Odeszły: Lucek, Draco, Gapa, Mefi, Franek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Misspanic'owe panienki

Post autor: Megi_82 »

Jaka śliczna i sympatyczna Pchełka :D Króweczka z paskiem na mordce - nie widziałam jeszcze takiej :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”