Kolorowe Szczurkowo :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

Hejo!

Już trochę tutaj jestem, wiec wypadałoby chyba pochwalić się swoim, małym stadkiem ogonków:)


Z naszymi małymi przyjaciółmi mam kontakt już od prawie 12 lat, pierwszy ogonek trafił do mnie w wieku 14, i tak tez zaczęła się moja przygoda:) Zostałem oficjalnie uszczurowiony i od tego czasu praktycznie cały czas, mniejsze czy większe stadko u mnie sobie żyje:)

Pierwszy ogon jaki do mnie trafił, był ze sklepu, typowy labik z czerwonymi oczkami. Do domu przywiozłem go w swojej zimowej czapce, po wyjściu ze sklepu uznałem , ze może mu być trochę za zimno w kartoniku ;D
Pierwsze swoje dni spędził w wielkim kartonie, pobudowanymi domkami z lego czy rożnych konstrukcjach z innych mniejszych kartoników. Tak wiem, lipnie troche:P
Niestety kilkanaście lat temu, nie było tak łatwo dostępnych zasobów wiedzy na temat ogonków, bazowałem na prostej książeczce o szczurach, która kupiliśmy bodajże w warszawskim zoo.

Nie długo potem, razem z tatą kupiliśmy mu klatkę, trochę wyposażenia, malec był najbardziej przeproludzkim szczurem jakiego kiedykolwiek miałem, niestety dość szybko odszedł na chorobę płuc, najtrudniejszy okres w historii mojej hodowli. Pyszczek dostał zastrzyk w lecznicy, a ja następnie siedziałem całymi dniami przy klatce, z ręka przy malcu, 3 dnia , po 2 wizycie u weterynarza maluch niestety odszedł zanim dojechaliśmy do domu. Ostatni raz wpadłem w taka histerie i płacz, jak dostawałem zastrzyk w dupala za gó***:)

Nie minął miesiąc, kiedy przywitałem ojca w progu drzwi kolejnym malcem, a tym razem, nawet dwoma malcami:)
I co było dalej każdy wie, następne ogonki przychodziły i odchodziły za tęczowy most, ale nigdy klatka nie stała pusta, zawsze ktoś na nas czekał:)

Wracając do czasów teraźniejszych:P Przedstawiam wam moi mili moje Rexikowe stadko:)





Rex
Silny i sprawiedliwy Afla (850g żywego mięsa :P), a przy tym niesamowity i potulny leniuch:)

Dumbo American Blue, 1.5r - Kastrat


Obrazek Obrazek Obrazek
Tutaj jeszcze przed adopcja, z bagazem :)
Obrazek

Rudy
Szczur bez określonej pozycji w stadzie, typowa ciapa i ulubieniec reszty ogonków

Dumbo Aguti, 1.5r - Kastrat

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Rex&Rudy
Na wyjeździe tymczasowym u mojej kobiety:)

Obrazek Obrazek

JJ Aka DzejDzej
Alfa z poprzedniego stada przed adopcją, na szczęście już 1 dnia oddal dowództwo Rexowi bez większego rozlewu krwi, dosłownie jeden dziab w tyłek wystarczył:)

Dumbo Black Perl, 1r - Kastrat

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Lexi
Beta, zarówno w poprzednim stadzie, jak i również w aktualnym. Gania wszystkich, przynajmniej dopóki Rex nie zejdzie jej uspokoić ;D

husky odd eye double velveteen 0.5r - do sterylki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

(trofeum po walce z osiatkowaniem:P)

Jinx
Szczur fretka, rozciaga sie do granic możliwości, WSZEDZIE wlezie, najbardziej ciekawsza panna z calego stada:)

Dumbo Russian blue spotted, 0.5r - do sterylki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Poppy Vel Pindol
Szczur indywidualista, wszystko musi robić sama, na wybiegu lata swoimi ścieżkami. Nie należny do najbardziej proludzkich ogonków, ale lubi pokazać brzucho do miziania:)

Dumbo, teddyrex, beige, self, dark ruby eye, 1r - do sterylki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Na koniec jeszcze nowe królestwo ogonków:) jeszcze pustawa, ale już powoli pierwsze zamówienia idą na wyposażenie.
410 zł z niemieckiego zooplusa, 85zł za osiatkowanie + 400 tryteczek.

Perfect Maxi

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


( w ramach ciekawostki, żaden szczur jeszcze nie wpadł na to, żeby chociaż spróbować ugryźć któryś z domków czy hamak;p)

Link do całego albumu Klik:)

Kolejne zdjęcia już wkrótce!
Pozdro:)
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: cane »

Świetne szczurzyska ;D . A zachowanie Rexa wcale mnie nie dziwi, prawdziwy ALFA rzadko bywa agresywny... On ma za zadanie przewodzić, a nie awanturować się bez sensu >:D

Tak z ciekawości jakie wymiary ma twoja klatka? Co prawda ja na moje dwie dziewczyny nie potrzebuję niczego aż tak wielkiego, ale ciekawa jestem rozmiarów tego pałacu :P
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

No to prawda, Rexik to wystarczy, ze krzywo spojrzy i wszystkie juz wiedza, ze lepiej sie nie wychylac xD
A klatka ma 140x80x50 :)
Awatar użytkownika
emdzej
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 12:40 pm
Kontakt:

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: emdzej »

Przepiękne stado, tylko pozazdrościć ;)
I te dumboszkowe uszka <3
"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Emdżejowo: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46584
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

fakt xD uszka są mistrzostwem świata:p
Ale i tak nic nie pobije wachlujacej uszkami samiczki podczas rujki, przekomicznie to wyglada;p
Awatar użytkownika
emdzej
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 12:40 pm
Kontakt:

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: emdzej »

Oficjalnie jestem zakochana w Rudym <3 Wymiziaj ode mnie, koniecznie ;)
"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Emdżejowo: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46584
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: cane »

Tak mi przyszło do głowy.... Czy "ten zabawowy, ciapa, ulubieniec całego stada" to nie jest przypadkiem gamma? Bo coś mi się kojarzy, że właśnie ten konkretny typ też ma swoją nazwę [mimo, że z pozycji ustalone jest tylko "gdzieś w środku"].

Bo z reszty mi znanych to tylko Omegi ci brakuje [tchórza ostatniego, skończonego].... A Alfa i Beta [=chciałbym rządzić, ale jestem wredny i nikt mnie nie szanuje] zgadzają się w 100% z moją wiedzą ;)
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

Gamma tak, funfel wszystkich ogonkow, i czesto lepszy pretendent do alfy niz bety.
Tchórza u mnie brak;p
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

Ewentualnie jest jeszcze zeta, okreslenie na szczura po srodku hierarchii stada, ale bez zadnej funkcji
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Tofcia »

Ale Cię naznaczyły pazurowo :D zaraz każdą obejrze w zoomie. :D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

jak bede mial dluzsza chwile to zrobie im lepsza sesje;p
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Tofcia »

Rudy jakby co z chęcią go przygarnę ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Etche
Posty: 233
Rejestracja: czw lut 06, 2014 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Etche »

Taki tam szybki update:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: Tofcia »

o kurde ale wyżera ;D co im dałeś? owsianke?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Kolorowe Szczurkowo :)

Post autor: cane »

O, myślałam, że tylko ja jestem tak rąbnięta, że gotuję specjalnie dla szczurków [a później wmawiam sobie, że akurat miałam ochotę na owsiankę] ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”