Turbo i Silver

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
olgha
Posty: 37
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:29 pm
Lokalizacja: Września

Re: Turbo i Silver

Post autor: olgha »

Ojej, przykro mi :-\ Chłopcy są cudowni :-*
Trzymam kciuki!
''Wszys­cy ludzie rodzą się równi i całe życie wal­czą prze­ciw­ko temu.''
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Turbo i Silver

Post autor: ol. »

Malachit dobrze mówi, bardziej to wygląda na sprawy zapalne w obrębie ucha/głowy. Wet zaglądała do ucha ?
Warto przedyskutować jeszcze raz leczenie, bo nawet jeśli nie wiadomo co to
Krzyżak i Madzia pisze: zapalenie / guza mózgu / błędnika
to żadnej z tych rzeczy sam steryd nie wyleczy, jedynie zamaskuje objawy. Maluch powinien dostać do kompletu antybiotyk dobrze penetrujący do mózgu/ucha. W ostateczności leki na przysadkę, chociaż też myślę, że wiek szczura czyni tę opcję najmniej prawdopodobną;/
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Po zaobserwowaniu objawów zaglądałem i wąchałem uszy. Nic nie stwierdziłem. To samo było u weta. Uszy ma czyste. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o pomoc :-\
Byłem w gabinecie EDEN na Chabrach w Opolu polecanym na forum. Wcześniej nawet dzwoniłem i pytałem czy mają jakąś praktykę w leczeniu szczuraków. Pani powiedziała, że tak więc pojechałem. Pani wet wydała mi się dobra w tym co mówiła i robiła.
Zapomniałem napisać, że Siver ma jeszcze mały wytrzeszcz lewego oka. W sumie z tego co pamiętam to od dłuższego czasu miał tendencje do przekrzywiania główki w prawo. Ale myślałem, że tak po prostu ma.
Tak mia szkoda bidulka, że dałbym sobie odciąć rękę za jego zdrowie :'(


Jest jakaś opcja żeby stało mu się coś takiego po upadku ??? ??? ??? Zdarzało się, że spadł z ok 0,5 m na podłogę.
carola138
Posty: 176
Rejestracja: pn sty 24, 2011 1:18 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Turbo i Silver

Post autor: carola138 »

Po upadkach rzeczywiście coś w główce mogło się głupio poukładać.Ale wydaję mi się,że raczej nie o to chodzi.Szczurek dostał steryd i teraz trudniej powiedzieć co mu dolega.Ale sam fakt przekrzywionej główki predysponuje go do podania antybiotyku.Tak jak wcześniej zostało napisane,chodzi o lek penetrujący do mózgu,np.Bisesptol bądz inne leki tego typu.Obserwuj szczurka bardzo wnikliwie,patrz czy bierze ziarna do łapek itp.Nawet najmniejsze zmiany zachowania ogonka zapisuj sobie w głowie.Często weterynarz stawia diagnozę na podstawie naszych obserwacji i w zasadzie są to dobre diagnozy.
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Dzięki za rady.
Może ktoś jeszcze wyrazi swoje zdanie ???
We wtorek wizyta :-\
madziaga
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 20, 2016 11:28 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Turbo i Silver

Post autor: madziaga »

ja mam 4 szczurki. Ostatnio kuzynka zwróciła mi uwagę że jeden z nich przekręca głowę na jedna stronę. Tez podejrzewa zapalenie ucha ale po przeczytaniu postu przestraszyłam sie próbuje dodzwoni sie do weta ale chyba ma urlop :(
Awatar użytkownika
olgha
Posty: 37
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:29 pm
Lokalizacja: Września

Re: Turbo i Silver

Post autor: olgha »

Jak tam u chłopców?
''Wszys­cy ludzie rodzą się równi i całe życie wal­czą prze­ciw­ko temu.''
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”