Turbo i Silver

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Witamy wszystkich forumowiczów oraz "ogoniastych przyjaciół" :)

Przedstawiamy Wam naszych dwóch chłopaków.

Turbo

Obrazek



Ur. ok 15 kwietnia 2015.

Z nami od początku czerwca.



Po niedługim czasie zdecydowaliśmy się na kolegę dla niego. Tym oto sposobem pojawił się

Silver


Obrazek

Ur ok 10 sierpnia 2015.

Z nami od 10 września.

Na ścisłość powinni mieć zamienione imiona.
Turbo to bardziej pieszczoch, spokojny i ostrożny aczkolwiek ciekawski jak wszystkie. Na początku nie dawał brać się na ręce (lubił ugryźć) ale tylko w terrarium. Poza nim nie było problemów. Czasem narobił ale też już się oduczył. Po pojawieniu się "Małego" jakby zazdrosny.

Silvera wszędzie pełno. Taki mały cwaniak :) . Nie da się za nim nadążyć. Nie boi się niczego. Podchodzi do krawędzi, nieraz zeskoczy z niewielkiej wysokości a nieraz spadnie :o . Ale nie zraża się tym za bardzo. Chodzi po klatce jak mu pasuje często po ścianach na skróty.

Na tą chwilę mieszkają osobno. Boimy się trochę o Silvera bo szuka zaczepki i prowokuje Turbawkę. Tamten znowu się nim nie przejmuje za bardzo i "kładzie go na łopatki". Powoli oswajamy ich ze sobą żeby nie zrobiły sobie krzywdy.

Pozdrawiamy ;D



Więcej fotek niebawem ;)
olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turbo i Silver

Post autor: olgapsiara »

Szczurów nie można trzymać w terrarium, tylko w klatce. Minimalne wymiary klatki na dwa szczury, to 60×40×60 i zamiast wiórów polecam wam granulat, albo zrębki wędzarnicze :)
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

olgapsiara pisze:Szczurów nie można trzymać w terrarium, tylko w klatce. Minimalne wymiary klatki na dwa szczury, to 60×40×60 i zamiast wiórów polecam wam granulat, albo zrębki wędzarnicze :)
Dzięki za cenne info.
Na tą chwilę oboje mieszkają w klatkach które chcemy połączyć dla większej swobody jak będą się tolerować w 100 %. Nie pamiętam wymiarów ale klatki nie są małe. Chwilowo nie ma ich u mnie. Turbo miał żwirek kukurydziany. Trociny to tak chwilowo. Na pewno zmienimy na to co polecacie.

Ja czyli Krzyżak nie miałem wcześniej styczności z tymi zwierzakami. Madzia miała kiedyś 3 ale każde osobno w jakimś tam przedziale czasowym. Pewnego dnia padła propozycja z jej strony - kupmy sobie szczura. Przyznam że na początku nie byłem przekonany. Ale po obejrzeniu kilku filmików na temat "czego można nauczyć szczura" jakoś zmieniłem zdanie i przestałem mieć opory. Czytałem też sporo na TYM FORUM. Nie żałuję ani trochę podjętych decyzji. Teraz nie oddałbym ich za nic.

Oczywiście próbujemy uczyć ich różnych sztuczek. Turbo coś tam już umie. Silver jest jeszcze mały więc nieco mu odpuszczamy. Ale od wzięcia ze sklepu nie gryzie ani nie jest w żaden sposób agresywny. Podstawą na ta chwilę jest tolerancja. Później reszta.

Są tutaj osoby dużo bardziej doświadczone w hodowli tych sympatycznych stworzonek więc cenne uwagi mile widziane :) .

Pzdr
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turbo i Silver

Post autor: unipaks »

Jakież one cudne, aż mi się serce do nich rwie! :-* Wygłaszcz pięknoty ode mnie i mojego Szaraka :)

Najlepiej szczurasom zrobiłby stres spaceru/przejażdżki/ wizyty u weta w jednym ciasnym transporterze - wspólna niedola najszybciej łączy. ;)
Może też być parę takich przejażdżek ::)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Nie wiem dlaczego ale nie chce wyświetlać fotek ???
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Nowy dom dla chłopaków 70x40x80

Obrazek

Razem

Obrazek

Obrazek

Nowy hydraulik w rodzinie

Obrazek

Obrazek

Co oni tam mają ?

Obrazek
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Tak sobie śpimy tylko ktoś nam przeszkadza :P

Obrazek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turbo i Silver

Post autor: unipaks »

http://images70.fotosik.pl/1192/c9517f390624ed5cmed.jpg Ale cudna fotka, te łapule! :-* Dumboszki są tak rozbrajające :)

Fajna klatka, i tyle jeszcze można w niej pozawieszać hamaczków, rur i innych szczurzych atrakcji ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Dopiero zaczynamy urządzać :P .

Nie znaleźliśmy nic ciekawego w okolicznych sklepach ::) Chyba uśmiechniemy się do koleżanki z forum ;) .
Czytałem jakiś temat o szyciu na zamówienie.

Co do fotki to nie mogłem jej tu nie wrzucić ;D .

Pzdr
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Nasze futrzaki mają pierwszą wspólną noc za sobą :) . Wcześniej przebywali razem tylko w dzień. Bałem się o Silvera ale Turbo nie robi mu większej krzywdy więc zostali razem. Nic niepokojącego mnie nie obudziło. Chyba jest dobrze. "Mały" oczywiście szuka zaczepki. Nieraz zostaje sprowadzony do parteru, czasem postawi się okoniem i jest OK. Ogólnie jakoś się dogadują. Czasem sprzeczka, później śpią razem. Jestem zadowolony z łączenia.

Kilka kolejnych fotek :)

Mały Silver w pierwszy dzień u nas

Obrazek

I co taki zdziwiony ? Poproś to też dostaniesz :P

Obrazek

I jak tu się nie napić

Obrazek

Jestem sam to chrupnę sobie suchara

Obrazek

"Starszy" trochę sobie łyknął i powiedział:
- Będzie pompa będą cycki.
Więc pompuję. I raz i dwa. I raz i dwa ...


Obrazek

Raz, dwa, trzy. Kto więcej wypije ?

Obrazek
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Zapomniałem dodać. Mebelki u ssylvusi zamówione ;) .

Jak wszystko zagra nie omieszkam zamieścić fotek 8)
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Mebele od ssylvusi :) Oczywiście kontrola jakości zaliczona na duży +

Obrazek

Tak wszystko wygląda w klatce

Obrazek

Jak widać bardzo się podoba

Obrazek



Obrazek

Silver trochę pojaśniał

Obrazek

Turbo lubi piwo, chipsy i wycieczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Krzyżak i Madzia
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 17, 2015 1:14 pm
Lokalizacja: Ściborowice, Prudnik - opolskie

Re: Turbo i Silver

Post autor: Krzyżak i Madzia »

Niestety nie wszystko wygląda tak kolorowo jak na złączonych zdjęciach :-[

Od jakiegoś tyg zauważyłem że Silvera "coś wykręca" w prawo. Tzn głowę i przy stawaniu na tylnych łapkach czy próbie zejścia z czegoś cały dziwnie się wykręca. Czasem gubi równowagę. Poza tym jest nadpobudliwy jak zawsze i je normalnie. Czytałem na forum i załamałem się. Niestety dzisiejsza wizyta u weta potwierdziła moje obawy. Biedaczek ma zapalenie / guza mózgu / błędnika :'(
Pani wet dziwiła się skąd takie dziadostwo u tak młodego ( ok 4 mieś ) szczura - samca.
Dostał steryd i za tydz do kontroli. Nie tracimy nadziei. To nie jego czas na odejście z tego świata :'( Będziemy walczyć !!!

Turbo też "dostał igłę" i antybiotyk bo od jakiegoś czasu leci mu z nosa i kicha. Nie pomagał vibovit ani betaglukan.

Od kilku dni jestem przybity jak gwóźdź do dechy i mam dość całego niesprawiedliwego świata. Jednak jakoś trzeba żyć dalej i być dobrej myśli.

Pozdrawiamy
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Turbo i Silver

Post autor: Malachit »

Kurczę... jesteście pewni, że to przysadka? Przekręcanie głowy mi pierwsze co skojarzyłoby się z zapaleniem ucha, zwłaszcza, że ten wiek...
Trzymam kciuki, chłopaków masz cudownych!

W ogóle genialne mebelki!
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”