Zwierzaki Molciakowej

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Molciak
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 09, 2016 12:52 am

Zwierzaki Molciakowej

Post autor: Molciak »

Cześć. :) Dziewczyny lada moment kończą pół roku, strasznie szybko ten czas leci. Stwierdziłam, że można i mojemu małemu stadku założyć post i nieco je przedstawić. :) Od razu przepraszam za fatalną jakość zdjęć. :( Dużo filmików z moją załogą na instagramie. (molciaq)

Jako pierwsze w moim domu pojawiły się Aiko i Naomi. Siostry, obie przekochane i proludzkie istoty.
Aiko- to ona jako pierwsza była w planach i na dodatek miała być jedyna! Jak dobrze, że jadąc po nią znalazłam to forum i dowiedziałam się, że szczury są stadne. :) Nie lubi wdawać się w bójki, choć czasem jej się to zdarza. Typowy husky, który wraz z upływem czasu staje się coraz jaśniejszy. Nie odstępuje na krok swojej siostrzyczki.
Tutaj zdjęcie z jej początków w moim domu. Jeszcze w malutkiej jak na szczura klatce, która teraz robi mi za chorobówkę.
Obrazek
A tu zdjęcie zrobione jeszcze wcześniej, zobaczcie jaka śliczna, ciemna kluska!
Obrazek
Obrazek

Naomi- Najspokojniejsza z całego stada, gdy trzeba to przewróci kogo chce na plecy, poza Bellą nie podskakuje jej nikt. Ma największe predyspozycje na alfa, chociaż czasem wydaje mi się, że to Bella potrafi lepiej poukładać wszystkich po kątach, to mimo wszystko Naomi potrafi wnieść największy spokój w ich "rezydencji". Tylko ona dostając kawałki szmatek zaczyna znosić je do sputnika i koszyków. Cała reszta w najmniejszym stopniu się tym nie interesuje.
Tutaj pierwszy dzień dziewczyn u mnie. Tak, troty i akwarium. Żyły tak nie całe 24h. Naomi po lewej, Aiko po prawej.
Obrazek
Obrazek



Bella- miał być albinos, ale jest moja kremowo-biała krówka dumbo. Szczurzyca, która zdecydowanie nie da oswoić się na tyle jak reszta. Najbardziej bojowa dziewczyna w całej klatce. Od pierwszych dni gdy tylko połączyłam Bellę z resztą starała się wszystkich sobie podporządkować. Wchodziła na większe od siebie Naomi i Aiko i olewała je (dosłownie). Gdy tylko spostrzeże, że górne drzwiczki klatki są otwarte pędzi ile sił w łapach i ucieka na zewnątrz. Nie ważne dla niej jest czy to czas na wybieg, czy na żarcie. Gdy gdzieś wejdzie to najciężej ją wyjąć. Niezależna i uparta na swój sposób. To ona jest powodem tego, że karabińczykiem muszę zamykać dolne drzwiczki, bo potrafi rozpędzić się z drugiego końca klatki i z takim impetem uderzyć w nie, że wybieg wszystkie mają od razu. Bella wzięta z zoologicznego. Spokojnie- za darmo. :)
Szczurza kanapka
od góry: Aiko, Bella i Naomi
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pipi
Imię wymyśliła moja mama. Śliczny biało-czarny ogonek. Nie wiem właściwie jaką "nazwę" ma to ubarwienie.
Przekochany, tulaśny stworek. Chociaż pieszczoch do końca nie lubi, ale ją po prostu aż chce się przytulać i całować! Na początku totalny odludek. Trzymała się na boku. Teraz wszystko jak w najlepszym porządku. Czasem mam wrażenie, że ulubiony członek stada przez resztę. :)
Obrazek
Obrazek

"To doskonały pomysł! Co z tego, że na dworze jest 40 stopni. Wejdźmy we cztery do tego koszyka"
Obrazek


No i Biały i Szary, którzy są u mnie lekko ponad miesiąc. Tutaj widzę zależności między paniami, a panami. Prawdziwe pieszczochy z nich. Szary chodzi za nogą i przylatuje na zawołanie. Nie odstępuje swojego człowieka na krok.
Obrazek

Przedstawmy przy okazji resztę zoo.
Lessi- mój kochany psiak z duszą szczeniaka. Ma 9 lat i jest krzyżówka owczarka niemieckiego i berneńskiego psa pasterskiego.
Obrazek

Bafi- kociak, który jest ze mną praktycznie od początku mojego życia. Ma około 16 lat, a wygląd młodego kota. Mogłaby całymi dniami wylegiwać się na parapecie w słoneczne dni.
Obrazek
Obrazek
Moje dziewczynki, Aiko, Naomi, Bella i Pipi <3.
+Szary :-* ::)
Za tęczowym mostem: moja kruszynka Biały-Lucky. [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwierzaki Molciakowej

Post autor: unipaks »

Fajne okruszki były wtedy z Aiko i Naomi (inne fotki mi się nie otwierają :-\ może spróbujesz jeszcze raz wrzucić i dodać aktualne?)
Czy Białego i szarego planujesz kastrować?
Głaski dla wszystkich ogonków, psa i kota :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Molciak
Posty: 29
Rejestracja: śr mar 09, 2016 12:52 am

Re: Zwierzaki Molciakowej

Post autor: Molciak »

unipaks pisze:Fajne okruszki były wtedy z Aiko i Naomi (inne fotki mi się nie otwierają :-\ może spróbujesz jeszcze raz wrzucić i dodać aktualne?)
Czy Białego i szarego planujesz kastrować?
Głaski dla wszystkich ogonków, psa i kota :)
Ojej. Nie wiem co się stało. Zrobię to jeszcze raz gdy tylko będę na laptopie. Nie myślałam o kastracji, bo są to szczurki już 2-letnie.
Zwierzyniec wygłaskamy! :)
Moje dziewczynki, Aiko, Naomi, Bella i Pipi <3.
+Szary :-* ::)
Za tęczowym mostem: moja kruszynka Biały-Lucky. [*]
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zwierzaki Molciakowej

Post autor: unipaks »

Hm... Samce szczura potrafią często pozostawać płodne do końca życia ::) Pilnuj dziewczyn ;)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”