Nakashowe ogoniaste

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Chomiczki są śliczne, słodkie i głupiutkie. ;)

Gdy adoptowałam dwie siostry, Risa miała takiego guza:
Obrazek
i drugiego koło paszki. Zostały jej wycięte, teraz są przerzuty z drugiej strony. :(
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Jessica »

biedactwo kochane :( niech to cholerstwo zostawi Risę!!!!! trzymam kciuki. :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: matrix360 »

Ojojoj, biedactwo :(
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: LaCoka »

Bidulka :(
Jak byłam na wystawie myszek rasowych to widziałam chomiczka identycznego jak Riska tylko, że srebrno-szarego, cuuudoooo. Dobrze, że odbierałam mysz bo chyba bym go wzięła a tak nie było miejsca w transporterze ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Anka. »

O matulu, chomiczki przeurocze. Wcale sie nie dziwie LaCokowej mamie :)

Kciuki dla Hotaru, trzymaj się Siostra :-* niech guziol się odczepi.
ObrazekObrazek
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Malachit »

uwielbiam oglądać zdjęcia nakashowych zwierzaków, i zwierzaki i same zdjęcia są super...
Podziwiam Cię, że to wszystko ogarniasz - i do tego jeszcze nutria! :D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Dorotka96
Posty: 1702
Rejestracja: pn paź 13, 2008 6:59 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Dorotka96 »

Risia, biedna... :(

Złe guzy... :'(
Dorotkowe prosiaki:Kiwający siusiumajtek oraz Kozackie jagniątko plus kot Mufek.
za TM Julka, Frutka, Odinka, Niunia, patyczak Kijusia i kocur Puchacz (*)...
Żółwik Tuptuś u Muchy.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Risa zmarła wczoraj w nocy. Przegryzła sobie guzka i wykrwawiła się, znalazłam ją rano w klatce... Płacz z bezsilności i złości nie jest akurat czymś mocno konstruktywnym, ale mi pomógł. Tak bardzo chciałam jej pomóc, tak liczyłam na skuteczne usunięcie nowotworów... tak, prawda, zapewniłam jej dobre warunki życia przed śmiercią... niby to dużo, ale za mało, o wiele za mało....

[*]



Jest też jest u nas Achaja. Jest bardzo ładnie oswojona, nie gryzie, daje się głaskać, brać na ręce, je z dłoni, na wybiegu normalnie sobie koło nas chodzi. :D Naprawdę, Neko odwaliła kawał świetnej roboty z oswajaniem nutrii. :) :) Achaja wydaje z siebie śmieszne dźwięki jak jest zdenerwowana, coś pomiędzy szczekaniem szynszyla, a fukaniem wkurzonego szczura. :P Wczoraj obszczekała nasze 2 kotki, a dzisiaj już nie zwraca na nie większej uwagi. :P Ma miękkie, wspaniałe futerko. :)

Fotki małej jak obrabia jabłko i ogórka. :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Będę się nią bardziej zachwycać, bo jest przecudowna, po prostu smutno mi z powodu odejścia Risy. :(
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
E-Wela
Posty: 7
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 9:33 pm
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: E-Wela »

Moje wyrazy wspólczucia z powodu chomiczka.

Jednako że głownie to z powodu radosnych wydarzeń pisze: bardzo, bardzo się ciesze ze Achaja znalazła dom i ze właśnie tutaj. Zawsze chętnie pooglądam jej zdjęcia i o nutriach pogadam jako właścicielka jej brata – czyli po fachu:)
szczury mają panów a nutrie służbę
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 838
Rejestracja: śr lis 25, 2009 6:07 pm
Lokalizacja: Libiąż

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: bubu »

Biedna Risa.. :( [*]

Achaja jest cudowna. Chciałabym ją pogłaskać. Kiedyś będę mieć nutrię :-*
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Jessica »

przykro mi z powodu Risy :(
http://s993.photobucket.com/albums/af56 ... C_2510.jpg Achaja przecudna
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Anka.
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 4:05 pm
Lokalizacja: (Krajenka) / Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Anka. »

['] dla Risy :'(


Achajka jest śliczna, niech się zdrowo chowa.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ButterFlyNeko
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 11:54 am
Lokalizacja: Kraków/ Mysłowice

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: ButterFlyNeko »

Dzieki za pochwale :D tak naprawde wszystko zalezalo od Achaji. Ja tylko korzystalam z okazji jakie mi dawala :D Przez ostatnie 4 dni mailam wrazenie, ze ktos ja podmienil. Jak przez 2 tygodnie prawie nic sie nie dzialo, tak ostatni tydzien, to byla transformacja.

Oby stala sie naprawde kochanym pupilkiem domu :D Jej braciszek teskni za nia. Na zmiane szuka jej i wola mnie. Dzis rano wyszlo mu z tego wolania mnie 'maaaaa.....moooo'..... To bylo niesamowite. Teraz wie, ze przychodze jak tak tak zrobi i nawoluje tak caly czas :P

Trza wywalic post o szukaniu przez Ateny domu :D
" The Closer You Get To The Light, The Greater Your Shadow Becomes"
Kingdom Hearts
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Dzięki...

W przyszłym tygodniu zabieg Krówki, strasznie się go boję. :(


No, ale Achaja mnie bardzo pociesza. :)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Nakashowe ogoniaste

Post autor: Nakasha »

Wieści o Achai - mała powoli się do nas przyzwyczaja, a konkretnie to do mnie. :) Robi postępy niemal z dnia na dzień i naprawdę jestem tym mile zaskoczona. :) Bez żadnego strachu podchodzi do ręki i bierze z dłoni jedzonko - dałaby się pokroić za pomidory, ogórka, marchewkę, gotowane ziemniaczki, płatki z błonnikiem i płatki owsiane. :) Niedawno zjadła na raz całego pomidora, myślałam, że pęknie. :P Lubi też podgryzać korzenie mniszka lekarskiego i gałązki jabłoni. :) Nie gardzi liśćmi z rzodkiewek i gotowanym makaronem. :)

W klatce daje się głaskać, czasem się przy tym rozpłaszcza i robi "mmrr mmrrr mmmrrr", szczególnie jak drapię ją koło uszka lub tuż za wąskami :D. :P Jak ma dość głaskania lub w ogóle go nie chce, odwraca się przodem, pokazuje zęby, stroszy futerko i robi ostrzegawcze "mmmmmmmmm", ale wystarczy, że się do niej spokojnie mówi, a zaraz się uspokaja i daje dotknąć. Nie gryzie, nawet jak wybitnie coś jej nie pasuje. W ogóle jest szalenie cierpliwa i podziwiam jej spokój, szczególnie że czasem nie mogę się powstrzymać przed głaskaniem i mizianiem jej O0 i nie przestaję mimo jej ostrzeżeń, a ta po chwili odpuszcza, układa się, a jak ma już naprawdę dość to po prostu odchodzi. :P Czasem jeszcze płoszy się na nagły hałas lub ruch. Denerwowały ją nasze kotki, ale dzisiaj już z ciekawością je niuchała przez pręty klatki. Za to nasze kotowate futra się jej boją. :P

Na wybiegu łazi, zwiedza i niucha, jest ciekawska, ale jeszcze ostrożna i niepewna. Mogę do niej podejść, a gdy spokojnie do niej mówię i powoli się przysuwam, to mogę nawet wziąć ją na ręce i odnieść do klatki. :)

Jestem moją Achajką coraz bardziej zachwycona. :)


To samo napisałam w temacie o nutriach - myślę, że będę pisać o Achajce głównie tam. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”