<:3 ŁubuDubu )~~, czyli ponowne zaszczurzenie!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Lulu »

Ooo, jakos mi umknelo, ze ktos odpowiedzial w temacie i dopiero teraz zauwazylam.
Telimenka Obrazek strasznie to mile, ze chcialo Ci sie czytac Obrazek

Samej od czasu do czasu zdarza mi sie wracac do starych wpisow. Tyle wspomnien. W ogole jakos ostatnio wpadlam w nostalgiczny nastroj. Przypominam sobie mala BeBe, ktora wspinala sie na drewniana krate i nie mogla zejsc. Albo malusi Dante, ktory bal sie swiata za lozkiem. Itp, itd. Tyle aniolkow mamy, a ja za kazdym tesknie.

Odchudzanie grubasow niestety stanelo w miejscu. Juz nie pisalam, ale jeszcze we wrzesniu u Lorenca sie pluca odezwaly. Jak tylko wyzdrowial to zachorowal jego brat. Cale szczescie obydwaj juz zdrowi i brykaja... ale przestarszylam sie na tyle, by diete przerwac. Nadal staramy sie ograniczac sucha karme podstawowa na rzecz ryzu, owocow, warzyw.

I troche mnie podczas tej choroby panowie L zawiodli. "Stara gwardia" czyli Hesusek, Abdulek, Cloudzik i Torkiniu zawsze sie o siebie troszczyli. Jezeli ktorys byl chory to reszta go dogrzewala i dawala duzo spokoju. I Torek nadal sie tak zachowuje w stosunku do chorych... i szczerze mowiac liczylam, ze skoro panowie L to bracia to beda sie o siebie w takie sytuacji troszczyc. Niestety. Gdy jeden byl chory, drugi po nim skakal. Tylko Torkiniu jest wiecznym dzentelmenem.

Poza tym panowie nie mlodnieja. Ostatnio zrobilam im tickery i uswiadomilam sobie, ze L&L maja rok i 8 miesiecy, a Torek ma 2 lata i 5 miesiecy prawie. Za szybko ten czas leci :(

I zeby nie bylo tak smutno to troche fotek. Co prawda sa juz od jakiegos czasu w galerii, ale w tu ich nie bylo ;)

Zaczne od seniora Torkinia:
Obrazek Obrazek
tu spioch:
Obrazek  Obrazek

A tu przydluga Lorencowa sesja na hamaczku:
Obrazek Obrazek Obrazek
A tu jeszcze z bratem:
Obrazek

Tutaj z kolei wspial sie po drabinie do klatki ;)
Obrazek

A Lenardowy pychol kochany:
Obrazek
i piekna poza:
Obrazek

I najnowsze (szczerze mowiac ludze sie, ze na nich grubasek wyglada chociaz troche szczuplej Obrazek)
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 16, 2007 12:04 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Magamaga »

Słodkie grubaski:). A miziakowe fotki Torkinia są po prostu boskie.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
szpaczek
Posty: 877
Rejestracja: sob gru 09, 2006 10:43 pm
Lokalizacja: Sosnowiec rulezz:D

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: szpaczek »

ślicznosci:)
od 07.03.2008 Mgiełka :)
od 20.12.2008 Iris:)

za TM:Pixi ['] (14.01.2007-17.11.2008) ;(
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Telimenka »

przepięknosci.. :p o mamo oni faktycznie tlusciutcy sa  ;).
,Mizianko dla kluseczek..i caluski.
Oj to sedziwy wiek juz, ale pozyje jeszcze dlugo dluugo  :) Wiec sie nie martw..
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: koopa »

hmmm przemalowac i jak moi JJ.......... ;D
ślicznoty!! Lenard jest cuuudny - te uszeczki.....
duuuzo dużo zdrowia dla chlopaków :)
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: ESTI »

Lulu - chlopaki wygladaja swietnie.  ;D

Co prawda tusza... ale powiem Ci szczerze, ze to kwestia genow. I mama Lulus i tatko Luis byli przy kosci... a szczerze mowiac niezle nich byly grubaski. I to nie kwestia jedzonka tylko wlasnie genow, bo ja karmilam wszystkie szczurzaste tym samym a byla widoczna roznica w budowie. Mam nadzieje, ze uda sie grubaskom troszke zrzuci, bo to lepsze dla ich zdrowia.

Poza tym pilnuj chlopaczkow... niestety, ale linia nie wykazuje sie niestety szczegolnie zdrowa i niektorych moich wnusiow pojawiaja sie nieciekawe choroby...  :-[ Mam nadzieje, ze chlopakom to nie jest pisane i dozyja w zdrowiu dlugi dlugi czas.

Przytulanki dla Was wszystkich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Lulu »

OOOO, Esti ;D

Moglabys cos wiecej powiedziec o tych nieciekawych chorobach?
U nas na razie tylko pluca sie oddzywaja (zreszta pisalam wyzej). Ostatnio obaj panowie przeszli zapalenie i od tego czasu wszystko w porzadku (i niech tak zostanie!). Boje sie najbardziej o serce (od pluc i tuszy) i watrobe. Ostatnie rtg na szczescie nie pokazalo zadnych przerostow, ale to tylko rtg...
I niesamowicie smutno patrzec jak maluchy sa chore. Bo pomimo ich wieku nadal sa "maluchami", nadal szaleja i glowie maja pstro :P i tak nienaturalnie bylo gdy nagle sie uspokoili...

Poza tym dziekujemy wszystkim za mile slowa Obrazek
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: limba »

Oooo mamo.... no kulaki przytulaki :D

Torek wyglada swietnie, i w ogole nie widac ze senior z niego.

Miziaki dla przystojniakow, i trzymam kciuki jak zawsze zeby zdrowko dopisywalo :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: merch »

Szczuraski sliczne wszsytkie , L i L jak to rude pięknosci - nie da sie podwazyc ich uroku i wydaje mi się ze wyrównali sie tuszą  i zaden nie wygląda tak przelewająco.



No i Torek.....
Na 2,5 letniego pana to trzeba przyznać ,ze przystojniak z niego ,ze hoho ,
Lulu moglabyś przypomnieć tak krótko jego historie? On jajeczny chlopak jest ?
Mizianko dla wszystkich i calus dla seniora :).
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Lulu »

merch pisze:No i Torek.....
Na 2,5 letniego pana to trzeba przyznać ,ze przystojniak z niego ,ze hoho ,
Lulu moglabyś przypomnieć tak krótko jego historie? On jajeczny chlopak jest ?
Jajeczny.

Torek w pigulce:
W pewnym z warszawskich sklepow pojawily sie umierajace maluchy. SPS je wzial, wyleczyl i dal do adopcji. Cala historia tu: >>klik<<.
My nie zamierzalismy przygarniac zadnego, ale tak sie stalo, ze bylismy u ajlii i jak zobaczylismy ta laciata mordke to po prostu nie moglismy bez niego wrocic do domu. Imie (Thorgal) wybral mu Daniel. Od razu zakumplowali sie Cloudzikiem, to byla prawdziwa sczurza przyjazn od pierwszego wejrzenia. Niestety jak prawie kazdy nasz szczur Torkiniu przechodzil przez zapalenie pluc. Dwa razy i za kazdym razem bardzo ciezko (nie chcial jesc, ani pic, tracil cieplo). Na szczescie twardy z niego chlop i jak widac za kazdym razem udalo mu sie jakos z tego wyjsc. Z ostatniego razu zostaly mu dusznosci. Zawsze byl charakterny, ale na starosc zrobil sie bardziej przytulniasty.

I dziekujemy za miziaki. Panowie wyczochrani ;D

EDIT
a to Torkiniu jak byl maly:
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn gru 17, 2007 10:32 am przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Odp: nasze stado - FOTKI!

Post autor: ESTI »

Lulu pisze: OOOO, Esti ;D

Moglabys cos wiecej powiedziec o tych nieciekawych chorobach?
A wiec...
Wydaje mi sie, ze linia nie jest zdrowa... niestety.
Ani Lilu ani Luis nie dozyli dlugich lat. Lilus raptem rok i osiem miesiecy i serduszko nie wytrzymalo. Nie pamietam co bylo z Luisem, ale mozesz spytac Asi.
Dziewczynki u Ivy maja nowotwory, Liloo malego guzka pod pacha, a Lilunia guza obrastajacego organy wewnetrzne i krwawienie z organow plciowych...
Nie wiem jak u innych dzieciakow, musze napisac w temacie o wnukach...
Poza tym male niebieskie odeszlo jako dzieciaczek jako pierwsze - nie wiem jaka byla przyczyna bo nie bylo sekcji, ale problemy z plucami.

Tak wiec widzisz, pomimo wielkich checi posiadania zdrowych szczurasow nie udalo sie, dlatego nie bardzo wierze w rozmnazanie szczurow 'rasowych' ktorych przodkow znamy tylko trzy pokolenia wstecz... Mam nadzieje, ze Twoje chopaczki beda cieszyc sie dluzszym zdrowiem, ale wiem, ze tendencjami do tycia nie bedzie latwo.

Przytulanki xxx
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: nasze stado - FOTKI!

Post autor: IVA »

Śliczni chłopcy :) Jak pisała Esti tycie to rodzinna skłonność naszych ucholków. Liloo waży 600 g, więc jak na dziewczynkę to sporo. Lati jest lżejsza, waży 540 g ale też jest mniejsza niż Liloo (czytaj krótsza).
Niestety jak powiedziała Ci Esti dziewczynki chorują, dopadły je najczęstsze choroby naszych ogonków, czyli guzy :( . Z krwawieniem z dróg rodnych daliśmy sobie radę ale niestety guz jest, narasta na pęcherz i inne narządy wewnętrzne. Na dodatek Liloo ma problemy z serduszkiem, więc operowanie jej jest bardzo problematyczne. Lati będzie operowana, ma guzka pod przednią łapką. Do niedawna był bardzo malutki, więc wstrzymywaliśmy się z operacją, niestety zaczął rosnąć, niezbyt gwałtownie ale jednak podwoił swoją wielkość. Mam nadzieję, że to tłuszczak i Latuś pomyślnie przejdzie operację.
Dla braciszków moich dziewczynek całuski, dla reszty duże czochranko :)
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Lulu »

Wyciągam temat! ;D

Chociaż coś czuję, że obecnie na forum znalazłaby się tylko garstka użytkowników, którzy mnie pamiętają ;)

Widzę, że nie pisałam tu o śmierci panów L&L. Obaj umarli jesienią 2008 roku. Najpierw odszedł Lenard, a miesiąc później dołączył do niego jego brat Lorenco :-[
Przejrzałam teraz ten temat i zalała mnie fala wspomnień... zarówno tych dobrych, jak i tych złych. Zdecydowanie potrzebowaliśmy przerwy w zaszczurzeniu, bo pod koniec (jak to bywa, kiedy ma się już samych seniorów) ledwo zaczynaliśmy się oswajać z faktem, że któryś szczurek odszedł to odchodził następny. Każda śmierć bolała mnie bardzo, aż poczułam, że następnej nie zniosę.

Jednak trochę czasu minęło i nasze serducha zaczęły się goić. Często śniły mi się się szczurki... często też wspominaliśmy nasze szczurzaste i wariactwa, które wyprawiały. W końcu nieśmiało zaczęłam przeglądać ogłoszenia na forum.
I w ten sposób jutro jedziemy odebrać dwóch braci z tego tematu O0

Aż nie mogę opisać jak bardzo nie mogę się doczekać. Wszystko już jest przygotowane na przyjęcie tych kawalerów! Fajnie było wyciągnąć z piwnicy niektóre stare szczurze rzeczy. Jednak muszę przyznać, że mam trochę tremę... Przez lata mieliśmy dużo szczurów, łącznie z tymi "trudnymi", jednak teraz denerwuję się tak jakbym pierwszy raz miała mieć odczynienia ze szczurzastymi :D
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: nasze stado - FOTKI!

Post autor: noovaa »

Ja co prawda Cię nie pamiętam, ale że przeczytałam chyba już połowę forum, widziałam wiele Twoich postów ..

Szczury to narkotyk, uzależnienie ... nie da się ot tak z nimi skończyć, bo jak sama widzisz śnią się po nocach i nawiedzają :) .. Cieszę się że postanowiłaś do nich wrócić : )
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: nasze stado - FOTKI!

Post autor: Magamaga »

Lulu pamiętam Ciebie i nasze spotkanie na wystawie w Warszawie :).
Wielu użytkowników wtedy aktywnych się wykruszyło....
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”