Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Ogłoszenia dotyczące zmian, które zaszły lub w najbliższym czasie zajdą na Forum.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Post autor: Ania »

1. Wszelkie problemy techniczne dot. portalu i strony głównej forum proszę zgłaszać do @llchemica - głównego Administratora forum.
2. Kwestie dotyczące innych Użytkowników proszę zgłaszać Moderatorom.


Widzę, że niektóre osoby mają problem z tym, do kogo i co napisać. W takiej sytuacji najczęściej:
- Nie piszą nikomu tylko sieją problem na prawo i lewo - narastający do rangi meteorytu, który rychło na nas spaść planuje - o czym my dowiadujemy się na końcu
- Piszą do wszystkich Administratorów i Moderatorów
... a nie na tym sprawa polega.

W kwestii problemowej, w której chcecie zwrócić się prywatnie, o coś zapytać najlepiej proszę zgłaszać się do moderatorów, ewentualnie do Administracji w sprawach ważnych. Ważnych to znaczy dotyczących "ostrego" złamania regulaminu. W większości jednak od pierwszego kontaktu są Moderatorzy, którzy przekazują sprawę nam bądź odpowiadają na pytania czy rozwiązują problem sami o ile jest to w granicach Ich możliwości.

Jak i gdzie pisać?
1. Przy każdym dziale napisane jest, że moderują: Moderatorzy. Wystarczy kliknąć w "Moderatorzy" i pokaże nam się lista osób, które moderują wszystkie działy. Klikając na odpowiednią osobę można wysłać Jej pw.
2. Na górze z lewej strony logo jest zakładka "Użytkownicy" należy tam kliknąć, powiedzmy ustawić na pokazywanie alfabetyczne i wybrać moderatora.

Moderatorami w chwili aktualnej są:
Limba, LuLu, Vella, yss, Elly, Agata
Ostatnio zmieniony śr wrz 26, 2007 11:21 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
koopa
Posty: 689
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:52 am
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Post autor: koopa »

kurcze być może nie tu ale nie mam czasu szukać, bo moj chłopak chory i buszuje po forum w poszukiwaniu informacji... Więc chodzi o to, że w kazdym niemalże dziale jest tzw spis treści- zanim coś napiszesz.... i odnośniki np: jedzonko/warzywa/kukurydza ..itp sie nie otwierają wyskakuje błąd...
Ozzek (*) 10.10.04 - 16.07.06
Rubin (*) 11.06.07 - 12.06.07
Joda + Jenkin od 18.07.06
Jenkin (*) 15.07.08 Joda (*) 14.12.08
RubinII (*) od 2.07.07 - 26.10.2008
Czejen od 22.09.07
hubiko
Posty: 88
Rejestracja: pn cze 11, 2007 11:20 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Post autor: hubiko »

Ania pisze: 1. Wszelkie problemy techniczne dot. portalu i strony głównej forum proszę zgłaszać do @llchemica - głównego Administratora forum.
2. Kwestie dotyczące innych Użytkowników proszę zgłaszać Moderatorom.


Widzę, że niektóre osoby mają problem z tym, do kogo i co napisać. W takiej sytuacji najczęściej:
- Nie piszą nikomu tylko sieją problem na prawo i lewo - narastający do rangi meteorytu, który rychło na nas spaść planuje - o czym my dowiadujemy się na końcu
- Piszą do wszystkich Administratorów i Moderatorów
... a nie na tym sprawa polega.

W kwestii problemowej, w której chcecie zwrócić się prywatnie, o coś zapytać najlepiej proszę zgłaszać się do moderatorów, ewentualnie do Administracji w sprawach ważnych. Ważnych to znaczy dotyczących "ostrego" złamania regulaminu. W większości jednak od pierwszego kontaktu są Moderatorzy, którzy przekazują sprawę nam bądź odpowiadają na pytania czy rozwiązują problem sami o ile jest to w granicach Ich możliwości.

Jak i gdzie pisać?
1. Przy każdym dziale napisane jest, że moderują: Moderatorzy. Wystarczy kliknąć w "Moderatorzy" i pokaże nam się lista osób, które moderują wszystkie działy. Klikając na odpowiednią osobę można wysłać Jej pw.
2. Na górze z lewej strony logo jest zakładka "Użytkownicy" należy tam kliknąć, powiedzmy ustawić na pokazywanie alfabetyczne i wybrać moderatora.

Moderatorami w chwili aktualnej są:
Asiek, Dona, Limba81, LuLu
Przy każdym poście jest przycisk "Zgłoś do moderatora"
To nie wystarcza?
koopa pisze: kurcze być może nie tu ale nie mam czasu szukać, bo moj chłopak chory i buszuje po forum w poszukiwaniu informacji... Więc chodzi o to, że w kazdym niemalże dziale jest tzw spis treści- zanim coś napiszesz.... i odnośniki np: jedzonko/warzywa/kukurydza ..itp sie nie otwierają wyskakuje błąd...
Linki są jeszcze pewnie ze starego forum...
Zanim to naprawią proponuję kopiować z tych spisów nazwy wątków i wklejać w wyszukiwarkę - tak chyba najszybciej będzie znaleźć (choć ja bym szukał przez googla - tytuł wątku z dopiskiem forum.szczury.org)
Aj em emejzing hiubi a to moje emejzing tiszerty:
Tiszert (RIP ['])
Mysza (mojego skarba)
Spock (u mnie od 27-05-2007)
Samurai (u mnie od 15-06-2007)
>TISZEROWA GALERIA<
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Post autor: Ania »

Ad 1. Niektórym to nie wystarcza, bo piszą PW do wszystkich, których tylko dorwą w spisie Userów. Inaczej nie byłby potrzebny zacytowany wpis. Swoją drogą post pisany był dwa lata temu, wówczas nie było jeszcze opcji zgłaszania do Moderatora (a inna sprawa, że niektórzy - wydaje się - w ogóle nie zauważyli, że taka możliwość istnieje...).

Ad.2. Co do linków - jeśli zależy Ci na jakims linku, skopiuj go, sprawdz ID tematu (tid to topic id) i wklej to id po: http://szczury.org/viewtopic.php?t=
Poprawa wszystkich linków trochę potrwa ale w swoim czasie wróci do normalności.
Ostatnio zmieniony śr sie 22, 2007 1:07 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Magdalen
Posty: 72
Rejestracja: pn lis 19, 2007 6:19 pm
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Odp: Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Post autor: Magdalen »

Błędy natomiast są takię że tzw ''poprawiacz błędów'' niekiedy poprawia źle.
Gdyż piszę się Chcę. a nie chcem /ort /ort. bo system właśnie poprawia na Chcem czym jest błędem
.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Odp: Chcesz coś zgłosić, zapytać, a nie wiesz gdzie? Przeczytaj!

Post autor: Vella »

Magdalen pisze: Błędy natomiast są takię że tzw ''poprawiacz błędów'' niekiedy poprawia źle.
Gdyż piszę się Chcę. a nie chcem . bo system właśnie poprawia na chcem  czym jest błędem
Magdalen, ale to nie jest "poprawiacz błędów" tylko "zaznaczacz błędów". ;)

Jeśli napiszesz: "chcem", to system to zaznaczy jako błąd, o tak: chcem
A jeśli napiszesz dobrze: "chcę", to system tego nie zmieni, nie przerobi na złą wersję.



Masz na forum możliwość edycji, jeśli zrobisz błąd to system Ci o tym przypomni, a Ty możesz wejść w swój post i poprawić go.
Nie poprawiamy błędów za kogoś, tylko je wskazujemy. Można potraktować to jako naukę :D

Wprawdzie system jest w tej chwili nieco eee... powiedzmy, że uszkodzony i nie zawsze działa tak jak trzeba, ale w tym przypadku akurat wszystko jest ok.


PS. nie "czym jest błędem" tylko: "co jest błędem", i nie "piszę się" tylko: "pisze się", ale to pewnie tylko literówka, bo napisałaś też "takię" ;)

Cieszę sie, że zwracasz uwagę na ortografię. To duża zaleta. Ale postaraj się jeszcze popracować nad swoją pisownią, dobrze?
Ostatnio zmieniony pt lis 30, 2007 8:37 am przez Vella, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”