Ważne punkty listy pytań - o wizytach przedadopcyjnych

Ogłoszenia dotyczące oddania/sprzedaży/kupna zwierzaków (nie tylko szczurów).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: 15 szczurów (samice,maluchy) z hodowli karmowej ZOO

Post autor: BlackRat »

A ja posłużę się Cyklotymiowym komentarzem:
Facepalm... :P
I znów przepraszam za off.
A tak na marginesie, to gdzie xxx zanikła ostatnio?
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: 15 szczurów (samice,maluchy) z hodowli karmowej ZOO

Post autor: alken »

Malachit pisze: Co do argumentu o przedwłamaniowej lustracji - wiem, że są ludzie, którzy tak myślą naprawdę, ale to dla mnie (dla mnie, to moje prywatne odczucie i mam do niego prawo) jest to śmieszne po prostu.
też tak myślę, w dodatku przeciętny człowiek wpuszcza do domu albo otwiera drzwi kilkunastu obcym osobom rocznie - listonoszom, kurierom, facetom z gazowni, kominiarzom, rożnym hydraulikom i innym od napraw. kazdy z w/w może być oszustem, który chce obejrzec mieszkanie, albo wręcz napaść na kogoś w danym momencie. wizytator przedadopcjny z forum, któy nie jest postacią anonimową, to przy tym pikuś. u mnie było trochę osób z różnych for, szczurzych i nie, poza tym nocuję ludzi z couchsurfingu i uważam to za 100% ok i bezpieczne, za to na przykład bałabym się otworzyć drzwi komuś "z gazowni" gdy jestem sama.

wszyscy wiemy że szczura można wziąć i bez wizyty, niektórzy oddają bez formalności itp. ale nie ma co się czuć rozżalonym czy płakać o zaufaniu jeśli samemu się takiego zaufania nie ma i nie zezwala na wizytę. powierzenie komuś zwierzęcia jest sprawą większej wagi niż pokazanie komuś klatki, więc osoba adoptująca powinna się wykazać pierwsza na tym polu zaufania.

czy wchodząc komuś do domu faktycznie można sprawdzić czy ktoś będzie dobrym opiekunem? pewnie nie, ale można zobaczyć jakie ma warunki. czy faktycznie ma taką klatkę jak napisał, czy szczurów jest tyle ile deklarował, czy pokój jest bezpieczny. poza tym sama zgoda na wizytę dużo robi (czasem przeciez nie ma mozliwosci przeprowadzenia wizyty a szczura i tak sie dostaje), bo gdy nie wyrażamy zgody automatycznie dajemy do zrozumienia że coś może być nie tak.
i nie sądzę żeby komuś się chciało bawić w mistyfikacje, chowanie węży i pożyczanie klatek po to żeby zaadptować szczura, skoro zawsze moze znaleźć kogos kto oddaje bez pytania albo kupić za 5zł w sklepie albo allegro.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Ważne punkty listy pytań - o wizytach przedadopcyjnych

Post autor: Paul_Julian »

Aeny, najlepiej by było gdyby Ty, Twój chlopak i osoba z fundacji najpierw sie spotkali na neutralnym gruncie. Np. w kawiarni. Pogadacie sobie o klatce, karmie , poznacie troche blizej, może spotkacie po raz kolejny i wtedy już duzo łatwiej spotkac sie w domu przy herbacie na oficjalnej wizycie przedadopcyjnej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zwierzaki”