Zachowania -> Jeden czy kilka

Czyli jak możesz zyskać sławę i uznanie pomagając nam w tworzeniu Artykułów.

Zachowania -> Jeden czy kilka

Postprzez Marcin » N lut 27, 2005 9:13 pm

- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
Avatar użytkownika
Marcin
 
Posty: 691
Dołączył(a): Śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin

Zachowania -> Jeden czy kilka

Postprzez jutka » Cz mar 10, 2005 9:49 am

Fragment o zachowaniu szczura (pierwszy akapit) chyba bardziej nadaje się do działu "Oswajamy", a fragment o kontaktach z innymi zwierzętami - do działu "Poza klatką".

Po tytule "Jeden czy rodzina" pierwszy akapit też jakoś ni przypiął - może lepiej jako drugi, albo w ogóle usunąć.

Dalej zamiast:
Z natury są to zwierzęta stadne, żyjące w rodzinach, dlatego decydując się na zakup dobrze jest od razu nabyć parę, czyli samca i samicę, lub kilka szczurów (samca i dwie, trzy samice). Jednakże kupując większą ilość szczurów musimy zdawać sobie sprawę, że są to zwierzęta niezwykle płodne i nasza nieliczna, na początku gromadka, szybko zmieni się w bardzo duże i szybko powiększające się stadko. Z drugiej strony jest to jednak wielka pokusa, gdyż obserwowanie większej ilości zwierząt jest z pewnością ciekawsze.


Powinno być:
Z natury są to zwierzęta stadne, żyjące w rodzinach, dlatego decydując się na zakup dobrze jest od razu nabyć dwa osobniki tej samej płci, aby nie dopuścić do niekontrolowanego rozrodu, najlepiej takie, które dorastały razem. Połączone ze sobą dwa obce szczury mogą wszczynać między sobą awantury, a dwa dorosłe samce mogą się gryźć. Wiele szczurów dobrze znosi swoje towarzystwo, jednak zawsze trzeba pamiętać o indywidualnych różnicach.


O łączeniu obcych szczurów mówi artykuł by Mycha
http://www.szczury.org/viewtopic.php?t=1149

Treści pod tytułem "Rodzinka" powinny się znaleźć w dziale "Rozmnażamy" (i w sumie już się tam znajdują...)

@: zmiany zostały wprowadzone.

EDIT: a artykuł Mychy będzie?
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
jutka
 
Posty: 395
Dołączył(a): So gru 25, 2004 10:19 pm


Powrót do Poprawiamy artykuły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron