Poprawianie artyku?ów... o co w?a?ciwie chodzi?

Czyli jak możesz zyskać sławę i uznanie pomagając nam w tworzeniu Artykułów.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Poprawianie artyku?ów... o co w?a?ciwie chodzi?

Post autor: Marcin »

-------- WSTĘP --------
Ano, jak widzicie, na stronie (nazwijmy ja dla uproszczenia Artykułami :)) nie ma możliwości komentowania tekstu który się tam znajduje. Taką możliwość macie natomiast tutaj. Jest też jeden powód, opracowanie tego samemu zajęło by mi dużo czasu, mając pomoc Ani WildMoon i Banshee (may0nes już walczy z technikaliami :)) zajmie to czasu o wiele mniej. Jeśli natomiast każdy dorzuci do tej pracy swój wkład, całość powstanie błyskawicznie, i co ważne zostanie przedyskutowana, i skorygowana 'na gorąco'
Skąd pomysł na ten dział? Jak sami pewnie zdjecie sobie sprawę, część ww. artykułów mocno się rózni od tego co możecie przeczytać na forum, część z nich jest niepełna, inne są zbyt obszerne.
Poprawianie które widzicie w temacie ma być niczym innym jak tylko przeredagowaniem w mniejszym lub większym stopniu istniejących tekstów.
Nic nie stoi również na przeszkodzie aby powstały nowe podstrony i nowe działy.

-------- JAK TO MA WYGLĄDAĆ? --------

W założeniu, chodzi o to, żebyście pokazali jak widzicie dany fragment tekstu. Jak?

------------------------------------------------------------------------------------
Swoje kroki kierujemy w stronę sklepów zoologicznych, placówek naukowych lub ogrodów zoologicznych. Są to miejsca, gdzie zazwyczaj zwierzęta pochodzą ze zdrowych hodowli, więc nie powinny być chore. Jednak nie w każdym sklepie zoologicznym znajdziemy szczury. Powodem może być małe zainteresowanie kupujących albo po prostu wstręt właściciela sklepu do szczurów (znam taki sklep we Wrocławiu!).
Proponuję zamienić na:
Swoje pierwsze kroki kierujemy do prywatnych hodowców, kilka ogłoszeń znajdziemy również tutaj. Sklepy w ostatnich czasach nie są niestety najlepszym miejscem jeśli chodzi o zakup zwierzaka, przeważnie podejście sprzedawców pozostawia wiele do życzenia, a trafiają się również tacy, którzy o tych zwierzętach nie mają bladego pojęcia traktując je jak zwykły towar.
------------------------------------------------------------------------------------

Powyższy przykład pokazuje już chyba o co chodzi.

-------- ORGANIZACJA --------

Napiszę to tak, aby było to absolutnie jasne:

To nie jest dział 'luźnych rozmów', chodzi nam o konkrety, trzeba przebudować stronę, sami nie damy rady, a jeśli nawet, zajmie to o wiele więcej czasu.
Temat będzie 'moderowany agresywnie' co krótko mówiąc będzie oznaczać cięcie postów tak, aby mieściły się w tematyce działu, posty będące całkowitym OT będą usuwane.
Niewiele też przyjdzie nam z postów które w 80% będą błdami ortograficznymi, gramatycznymi itd. Jeśli chcesz żeby Twój tekst został zamieszczony na stronie, postaraj się, użyj słownika (Word ma całkiem niezły :))

-------- NO DOBRA, NAPISZĘ COŚ, CO JA Z TEGO BĘDĘ MIAŁ/A? --------

Krótko mowiąc... niewiele. Chociaż zależy to od tego jak dużą wartość będą miały dla Ciebie podziękowania zamieszczone pod tekstem, z informacją że przyczyniłaś/eś się do powstania tekstu który właśnie ktoś skonczył czytać.


-------- SŁÓW KILKA NA DOBRY POCZĄTEK --------

Jeśli macie jakieś pytania, zadajcie je tutaj, postaram się na nie odpowiedzieć. Mam również nadzieję, że pomożecie nam w rozwoju tak forum, jak i strony.


Powodzenia
Ostatnio zmieniony ndz lut 27, 2005 10:19 pm przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
moni
Posty: 881
Rejestracja: sob maja 17, 2003 6:09 pm

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: moni »

To ja mam takie pytanko, bo od dłuzszego czasu czekam na wklejenie dawek leków i nie wiem czy zrobić to tutaj na forum czy bardziej nadawołoby sie to właśnie do artykułów?
Figa i Julka u mnie

Pestuś, Ziutuś, Kofi i Lafi biegają razem za Tęczowym Mostem w Krainie Wielkich Dropsów
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: Marcin »

Co i jak -> Choroby

Są już dwie podstrony, leki jako takie, kwalifikowały by się jako trzecia, zapraszam więc do odpowiedniego działu
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: jutka »

1. Czy dozwolone jest proponowanie artykułów innych autorów, które są zamieszczone na forum? (rzecz jasna do uzgodnienia z autorem)

Przykład: W dziale Co i jak => Choroby nie ma mykoplazmozy. Mogłabym dopisać ten fragment, ale na forum jest już gotowy artykuł o mykoplazmozie zamieszczony przez Anię (która zna się na tym lepiej ode mnie), więc moim zdaniem sensowniejsze byłoby skorzystać z gotowego tekstu.

2. Z jakiegoś powodu nic nie widzę na tych stronach - i tekst i tło jest białe. Widzę dopiero, kiedy podświetlę cały tekst (Ctrl + A). Do tego zamiast polskich liter są krzaki. Pewnie to moja wina - proszę o uświadomienie, co mam ustawione nie tak.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: Marcin »

[quote="jutka"]1. Czy dozwolone jest proponowanie artykułów innych autorów, które są zamieszczone na forum? (rzecz jasna do uzgodnienia z autorem)

Przykład: W dziale Co i jak => Choroby nie ma mykoplazmozy. Mogłabym dopisać ten fragment, ale na forum jest już gotowy artykuł o mykoplazmozie zamieszczony przez Anię (która zna się na tym lepiej ode mnie), więc moim zdaniem sensowniejsze byłoby skorzystać z gotowego tekstu. [/quote]

Tak, między innymi o to chodzi, aly tylko jeśli podasz autora tekstu, tak, aby można było potwierdzić to, że zgadza się na przeniesienie jego artykułu.


[quote="jutka"]2. Z jakiegoś powodu nic nie widzę na tych stronach - i tekst i tło jest białe. Widzę dopiero, kiedy podświetlę cały tekst (Ctrl + A). Do tego zamiast polskich liter są krzaki. Pewnie to moja wina - proszę o uświadomienie, co mam ustawione nie tak.[/quote]

O tym, że tekst jest biały, nie miałem pojęcia... U mnie pod Mozillą (1.7.5) Forefoxem (1.1) i IE (6.0 SP2) wszystko wygląda tak, jak miało wyglądać...

Krzaki.... Te są zasługą tego, że strona jest przenoszona z kodoewania ISO-8859-2 na UTF-8 (chce sprawdzic jak się to sprawdzi) powinny zniknąć w ciągu dnia dwóch od daty wysłania tego posta.
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: jutka »

Jeszcze jedna rzecz, która przeszkadza mi w poprawianiu - nie mogę zaznaczyć i skopiować kawałka tekstu ze strony. Zaznacza się albo wszystko, albo nic.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: Marcin »

Niestety... wychodzą błędy techniczne popełnione w czasie pisania artykułów...

Po poprawkach beąsukcesywnie eliminowane, narazie... niestety musi zostać jak jest...
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Poprawianie artykułów... o co właściwie chodzi?

Post autor: ESTI »

I jak stoi sprawa z artykulami?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poprawiamy artykuły”