problemy z forum :(

olgapsiara
Posty: 1236
Rejestracja: pn wrz 01, 2014 4:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

problemy z forum :(

Post autor: olgapsiara »

Już nie pierwszy raz miałam tak, że nie mogłam wejść na forum. Jakieś problemy techniczne ? ???
Ze mną: Aika, Biały Miś, Mishka i Ester :D
Za TM : Mysia, Pysia, Granda, Szelma, Kiki, Japa, Naira, Rita i Kartofel [*] :(
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: problemy z forum :(

Post autor: Paul_Julian »

Czasem tak jest, że forum padnie na 1-2 dni. Pady forum są planowane - np. muszą sie zaktualizować dane. Nie mam pojecia jak to wszystko technicznie sie odbywa, ale wtedy są zabezpieczane i zachowywane wszelkie dane. To jest taka duża akcja.
Czasem są nieplanowane : forum może mieć "czkawkę", bo zgrywane sa akurat mniejsze dane, albo cos sie aktualizuje - wtedy wystarczy za chwilę spróbowac. Rzadziej są groźniejsze sytuacje, czyli np. jakiś dysk serwerowy padnie lub zamierza i wtedy trzeba zgrać wszystko "na już".

A czasem po prostu zapomnimy opłacić domenę ;) Co roku na zimę/wiosnę czyli akurat dziś ;D

Jeśli forum pada na dłużej niż 24 -48h to znaczy, że jest to poważniejsza sytuacja. Zwykle staram się po max 12 h pytać admina technicznego co sie dzieje.

Od razu przypomnę wszystkim, że jesli mamy z kimś umówiony transport albo jakies transakcje - zawsze wymieńmy się wczesniej nr telefonu ( w przypadku transportu) lub adresem mailowym. Juz mi sie kiedys ( i nie tylko mnie) zdarzyło, że forum miało czkawkę akurat kiedy był mi potrzebny kontakt z kimś.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”