WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

WA?NE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: Ewqa »

Bardzo prosze o sprawdzenie, ponieważ za każdym razem kiedy chcę wyswietlić posty nieczytane od ostatniej wizyty to program antywirusowy blokuje twierdząc że pod ten dział podłaczony jest trojan o nazwie Bomba. Gdyby to sie działo na jednym kompie to pewnie nie zwróciłabym uwagi, ale zarówno w domu (antywirus Avast) jak i w kawiarence internetowej (antywirus F-secure) wyskakuje ten sam komunikat.
Prosze sprawdżcie to żeby nie było kłopotów!
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: mazoq »

żaden antywir Ci nie pomoże jeśli używasz explorera :roll:
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: cucumberek »

ja mam explorera i avasta i nigdy w życiu nic mi takiego nie wyskakiwało :shock:
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
Awatar użytkownika
jadenit
Posty: 132
Rejestracja: wt wrz 28, 2004 9:57 pm
Lokalizacja: Wrocław

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: jadenit »

ja mam firefox-a i IE oraz Avasta i nie wysakuje mi żaden komunikat o wirusie.
Odeszły: Iskierka, Gacek, Pudzianek, Mycha, Heniek, Hektor, Laufer, Lorien, Skoczek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: mazoq »

Ewqa, zapewne przez explorera złapałaś jakiegoś trojana i teraz Ci trąbi że niby jest na stronie... przeskanuj kompa antyvirem (najlepiej mks ;) ) i powinno wyjść...
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: Viss »

Zmiencie kompa na Apple Macintosha, to zaden program antywirusowy nie bedzie wam wiecej potrzebny :smile:
I am not from your tribe.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: ESTI »

[quote="mazoq"]Ewqa, zapewne przez explorera złapałaś jakiegoś trojana i teraz Ci trąbi że niby jest na stronie... przeskanuj kompa antyvirem (najlepiej mks ;) ) i powinno wyjść...[/quote]
A wlasnie nie. Ja mam taka sytuacje w pracy, uzywam Mozilli. Dopiero po przekroczeniu 100 postow nie przeczytanych blokuje mi strone, jak jest mniej postwo - taki komunikat nie wyskakuje.
Probowalam roznych antywiruwo i nic, nie mam zadnych trojanow...

Nadal mysle, co z tym fantem zrobic.
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: Ewqa »

W domu mam mozillę i avasta i programy sobie poradziły z tym problemem. Jednak czasami korzystam z kawiarenki i obydwie gdzie chodzę działaja na explorerze (tez uważam to za dziwny pomysł) i w jednej z nich wyraźnie program zaalarmował o tym wirusie. Cieszę się jednak że nie tylko mi wyskakuja takie "kwiatki".
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="ESTI"]Nadal mysle, co z tym fantem zrobic.[/quote]
Ha! pracować zamiast się obijać na forum :jezor2:
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: falka »

[quote="pomarańczowy jelcz"][quote="ESTI"]Nadal mysle, co z tym fantem zrobic.[/quote]
Ha! pracować zamiast się obijać na forum :jezor2:[/quote]

:haha:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: ESTI »

pomarańcz, Ty mi nie podpadaj. :jezor2:

A powaznie, to niestety, ale ja jeszcze w tych sprawach nie tego - a, ze z @llchemikiem kontakt ostatnio jest rozny, wiec na razie nic nie jestem w stanie poradzic...
Musicie uzbroic sie w cierpliwosc.
Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: ESTI »

Po rozmowie z @llchemikiem informuje, ze trojan o nazwie Bomba nie roznosi sie przez forum - nie ma absolutnie takiej mozliwosci. Musialy by byc zainfekowane pliki na serwerze i dzialoby sie to na kazdym kompie.

Tak wiec bierzemy wszystkie mozliwe antywirusy i dzialamy, zeby robaka wywalic. ;)
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: Ewqa »

OK, dzieki :)
Ja tam nie wiem co się zrobiło ale dosłownie od tygodnia nic sie nie pojawia, chyba robak sobie poszedł ;) alarm odwołany.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

WAŻNE !!! Trojan Bomba podczepiony pod forum szczury!

Post autor: Marcin »

[quote="ESTI"]Po rozmowie z @llchemikiem informuje, ze trojan o nazwie Bomba nie roznosi sie przez forum - nie ma absolutnie takiej mozliwosci. Musialy by byc zainfekowane pliki na serwerze i dzialoby sie to na kazdym kompie. [/quote]

to raz

a dwa:
czesc wirusow atakuje selektywnie, np. tylko pliki z rozszerzeniem .js (javascript). czesc nie widac wcale, one tylko zbieraja hasla i dane o tym co robimy (harvestery) czesc sluzy tylko do tego zeby uzyc zainfekowanej maszyny jako komputer-zombie (jeden taki komputer niewiele da, ale 1 000 000 zainfekowanych moze byc polacznych w botnet i sluzyc do atakow DDoS) zdecydowana wiekszosc roznosi sie wlasnie przez skrypty js wykorzystywane na stronach z warezem, ale nie tylko, na ogromnej ilosci stron cos takiego mozna zlapac .. potem przy probie uaktywnienia antywirus zglasza ze "cos" probuje dzialac. Esti napisala ze absolutnie nie moze to dzialac, a ja napisze dlaczego :) pliki .js sa wykonywane po stronie uzytkownika (korzystaja z procesoraz i innych zasobow komputera osoby odwiedzajacej strone) natomiast foum dziala w opraciu o php, jezyka wykonywanego po streonie serwera, i korzystajacego z procesora i zasobow tego ostatniego, do Was przesylany jest tylko wynik pracy serwera ze skryptem. jedyne pliki .js uzyte na naszym forum sa na nim od ponad roku .. wiec gdyby wirus roznosil sie przez szczury.org,. juz dawno byl by wykryty. ponadto takie pliki najczesciej blokowane sa juz przy pobieraniu ich, nie zas po pobraniu i w czasie aktywacji na lokalnym komputerze.
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”