Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie s? og?aszane?

Post autor: marchewa »

Chciałam się zapytać, dlaczego zmiany w regulaminie nie są ogłaszane publicznie?

To, że przy rejestracji akceptujemy regulamin nie znaczy że zaakceptujemy potem wszelkie jego zmiany.
Na każdym poważnym portalu zmiany w regulaminie są ogłaszane, a użytkownicy proszeni są o ponowną akceptację regulaminu bądź rezygnację.
Użytkownik, który nie zna nowego brzmienia regulaminu nie jest w stanie się do niego dostosować i może nieświadomie go złamać i w rezultacie sam skazać się na banicję. A zakładam, że administracji nie chodziło przy wprowadzaniu zmian o zbanowanie jak największej liczby użytkowników, prawda? ;)
Poza tym, po przestudiowaniu dokładnie całego regulaminu nie znalazłam w nim zapisu, że administracja ma prawo do zmiany regulaminu na własną rękę, bez informowania o tym fakcie użytkowników.
Ostatnio zmieniony sob lis 18, 2006 1:19 am przez marchewa, łącznie zmieniany 1 raz.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: AngelsDream »

Przykre, prawdziwe, jakieś takie życiowe... W ten gorszy sposób.
Wyjątki i dwa psy.
Yshia
Posty: 499
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 10:14 pm

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Yshia »

Ja także chciałabym o to zapytać.
Przecież administracja mogła by tam dodać punkt o odpowiedzialności finansowej użytkowników za coś tam..
Zmiany regulaminu, jeśli nie zostało to wcześniej ustalone (również dla wiedzy użytkowników) , powinny przebiegać jawnie.
~~jestem chora~~
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Marcin »

nawiazujac do tego ze zmiany nie sa oglaszane:

http://szczury.org/viewtopic.php?t=10432
http://szczury.org/viewtopic.php?t=10432
http://szczury.org/viewtopic.php?t=7444
http://szczury.org/viewtopic.php?t=6940
http://szczury.org/viewtopic.php?t=5707

[bylo by tego wiecej, ale dzial jest automatycznie oczyszczany]

[quote="marchewa"]Na każdym poważnym portalu zmiany w regulaminie są ogłaszane, a użytkownicy proszeni są o ponowną akceptację regulaminu bądź rezygnację.[/quote]

zmiany w regulaminie jak widzisz wyzej sa oglaszane, jesli nie zgadzasz sie ze zmianami, wysylasz PW do ktoregos z administratorow, a on usowa Twoje konto.

[quote="marchewa"]Użytkownik, który nie zna nowego brzmienia regulaminu nie jest w stanie się do niego dostosować i może nieświadomie go złamać[/quote]

ignorantia iuris nocet

[quote="marchewa"]A zakładam, że administracji nie chodziło przy wprowadzaniu zmian o zbanowanie jak największej liczby użytkowników, prawda?[/quote]

wtedy zabronilibysmy uzywania w postach samoglosek.

[quote="marchewa"]Poza tym, po przestudiowaniu dokładnie całego regulaminu nie znalazłam w nim zapisu, że administracja ma prawo do zmiany regulaminu na własną rękę, bez informowania o tym fakcie użytkowników.[/quote]

potraktuj administracje tego forum jako wladze ustawodawcza a moderatorow jako wykonawcza. co nie jest do konca zgodne ze stanem obowiazujacym, ale ciezko chyba o bezposredniejsze porownanie. Jak widzisz wyzej pogrubiony fragment nie ma pokrycia ze stanem faktycznym.

[quote="angelsdream"]Przykre, prawdziwe, jakieś takie życiowe... W ten gorszy sposób.[/quote]

az tak zle z nami?

[quote="Yshia"]Przecież administracja mogła by tam dodać punkt o odpowiedzialności finansowej użytkowników za coś tam..[/quote]

Jaki jest sens wprowadzania zakazu ktorego nie jestes w stanie w zaden sposob wyegzekfowac? masz jakis pomysl na to jak takie kary "sciagac"? (mowie o realiach forumowo - polskich czytaj : niewielka szkodliwosc czynu kontra polski wymiar sprawiedliwosci - prosze wiec o racjonalne pomysly)

[quote="Yshia"]Zmiany regulaminu, jeśli nie zostało to wcześniej ustalone (również dla wiedzy użytkowników) , powinny przebiegać jawnie.[/quote]

pozwole sobie zauwazyc ze wszelkie zmiany w regulaminie sa opisywane w ogloszeniach. nie robcie z nas tyranow. staramy sie reagowac na zmiany mozliwie szybko, czasami nie ma wiec czasu na ustalanie tego z cala spolecznoscia forum. nie sadze jednak aby jakikolwiek administrator badz moderator staral sie swoim dzialaniem wyrzadzic jak najwieksza krzywde, dzialaja mimo wszystko w dobrej wierze (mowie "mimo wszystko" dlatego ze nie zawsze moze to byc tak odbierane.)
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: marchewa »

@llchemic, dobrze, może inaczej.
Wczoraj zostały dodane dwa punkty w regulaminie, a do jednego z punktów została dopisana dalsza część. Nie zostało to ogłoszone na łamach forum, zostało zmienione po cichu.
Oczywiście niczego nie mogę udowodnić, bo nie zrobiłam screena starego regulaminu, a to dlatego, że nie podejrzewałam, że coś takiego może mieć w ogóle miejsce.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Viss »

Tez chcialabym sie wlaczyc do dyskusji, poniewaz ostatnio zauwazam niepokojace rzeczy na forum. Przyznam, ze bardzo nieprzyjemny jest dla mnie ruch ze zmiana regulaminu. Zrobiliscie to cichcem, a jak sie juz zorientowalam wczesniej wszelkie dyskusje na ten temat pewnie w pewnym momencie i tak zostana zamkniete, bo z administracja sie nie dyskutuje...
I am not from your tribe.
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: marchewa »

Czy ja mogę prosić o jakiś komentarz kogoś z "góry"?
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Viss
Posty: 928
Rejestracja: sob maja 06, 2006 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Viss »

zero wyjasnien, ja w temacie myszy berberyjskich
I am not from your tribe.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: AngelsDream »

Tak, jest źle. Jest źle wtedy, kiedy ktoś popełnia błąd, ale nie umie się do niego przyznać...
Wyjątki i dwa psy.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Ania »

Jasne, przyznaję, że popełniłyśmy błąd. Ten zapis miał wejść w życie w chwili, gdy Agnes użyczyła swojego konta SKRowi. Sprawa ucichła, zmiana w regulaminie pozostała zapisana wyłącznie w pliku, nie została wrzucona. Po banie danym nezu na forum był taki młyn, że zwyczajnie zapomnieliśmy o wrzuceniu informacji w sprawie ze zmianą regulaminu.
Nie traktujcie proszę wszystkiego odgórnie jako celowego działania, bo to nie jest przyjemne dla nas a w konsekwencji - nie będzie i dla Was. Każda akcja budzi reakcję.

angelsdream, Viss - czasem warto zapytać i powstrzymać się od odgórnych oskarżeń (vide "zrobiliście to cichcem" "ciężko przyznać się do błędu").
Nie, nie zrobiliśmy tego cichcem i przyznaję, że błędem było ZAPOMNIENIE o poinformowaniu.
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 6:23 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: marchewa »

Nie traktujcie proszę wszystkiego odgórnie jako celowego działania, bo to nie jest przyjemne dla nas a w konsekwencji - nie będzie i dla Was. Każda akcja budzi reakcję.
Ania, wyobraź sobie, że jakoś wcale już nie przejmuję się Twoją groźbą. Jedynie śmieszy mnie, ot co. Bo tak się już ośmieszyłyście, że bardziej nie można.

A w zapomnienie zwyczajnie nie wierzę. Nie po tym co tu wyrabiacie.
Czy mam już oczekiwać bana z powodu "bo tak"?
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Ania »

marchewa - ja nie grożę, ja informuję o rzeczach, które są znane wszystkim - nie mierz wszystkich własną miarą. Nikt z nas nie oczekuje, że nam uwierzyusz, nie zamierzam też Cię o niczym przekonywać. Było pytanie i jest odpowiedź, każdy potraktuje ją na swój indywidualny sposób.

Na temat ośmieszania się i banówi oraz okropnie niesprawiedliwiej Administracji jest oddzielny temat na Waszym forum i z łaski swojej - tutaj trzymaj się tematu.
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 6:26 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Marcin »

[quote="marchewa"]A w zapomnienie zwyczajnie nie wierzę. Nie po tym co tu wyrabiacie.
Czy mam już oczekiwać bana z powodu "bo tak"?[/quote]

powiedz mi wiec, po jaka cholere drugie forum, tematy, proby rozmow i jakiekolwiek proby wypracowania kompromisu? zalozenie z gory ze "mam racje, nic sie nie zmieni, ale pojechac po Was sobie moge" jest niepowazne i nie wnosi niczego nowego do tematu.
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
marchewa
Posty: 1272
Rejestracja: śr lis 02, 2005 1:05 pm
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: marchewa »

@llchemic, nie dziw się, że nie wierze po tym co tu się wyprawiało przez ostatni okres czasu.
A jeśli administracja zapomina poinformować o czymś tak ważnym jak zmiana regulaminu to widać zwyczajnie sobie nie radzi.

Dla mnie EOT.
I wish I was a punk rocker with flowers in my hair, In 77 and 69 revolution was in the air
I was born too late to a world that doesn’t care, I wish I was a punk rocker with flowers in my hair
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Czemu zmiany w regulaminie nie są ogłaszane?

Post autor: Ania »

Dla mnie to, że Administracja RAZ zapomniała o tym poinformować świadczy wyłącznie o tym, że wszyscy jesteśmy ludźmi, a nie robotami. I fajnie byłoby, gdyby niektórzy o tym pamiętali.
Ostatnio zmieniony ndz lis 19, 2006 7:04 pm przez Ania, łącznie zmieniany 1 raz.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”