Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Magi911
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 28, 2011 12:49 pm

Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Magi911 »

Mam królika, do dzisiaj.
Królik przed świętami zachorował, nie jadł, nie pił, nie wydalał, od 23 grudnia do 25 jeździłam do przychodni Bemowo, dopiero, gdy ściągnęłam prywatnego weterynarza ( weterynarz zajmuje się moim kotem) okazało się, że potrzebna jest natychmiastowa operacja.
Królik został operowany i wszystko co zalegało w jelitach zostało usunięte. Królik miał podobno 80 % szans na nie przeżycie ( był stary, jelita długo już nie pracowały, weterynarz obawiał się, że jest za dużo toksyn w organizmie), jednak Panicz Jan przeżył. Następnego dnia po operacji odesłano mnie do Ogonka. miano tam podać kroplówkę, sprawdzić czy szwy są w porządku. Zajechałam przed 12, przyjęto mnie przed 17 ( o kolejności decyduje lekarz - > nie, to żeby królik od razu po operacji miał pierwszeństwo)
Przy podawaniu kroplówki, weterynarz tak mocno ścisnął kręgosłup Paniczowi, że go po prostu skręcił - królik ma sparaliżowane tylne łapy. W życiu nie słyszałam takiego pisku - nigdy nie słyszałam, aby mój królik wydawał jakiekolwiek dźwięki - nawet gdy parę lat temu nieupilnowany bratanek włożył mu ołówek do oka - ten dźwięk siedzi mi do tej pory w głowie.
Weterynarz był przyjęty, zawołał swoją koleżankę po fachu, która stwierdziła, że złamała już tyle kręgosłupów, że ten nie robi już na niej wrażenia...
Zapytano mnie czy chce aby uśpić zwierze...
- Panie doktorze, czy są jakieś szanse, aby mu się polepszyło?
- nie no jakieś może są, to jest tymczasowe, tak myślę, w sumie, to nie wiem... - tak wyglądała moja rozmowa z nim.
Teraz żałuje, że nie kazałam go uśpić...
Lekarz przepisał lek, którego nie produkuje się od jakiegoś czasu, nie ma zastępczego leku.
Dzisiejszą całą noc spędziłam przy nim, poiłam go wodą podawaną na małej łyżeczce, zmieniałam mu pieluchy ( bo niestety Panicz nie kontroluje załatwiania się, a przecież nie pozwolę, aby zwierzę siedziało we własnych odchodach)
W efekcie końcowym, spartolili to o co walczyłam przez całe święta, aby Panicz przeżył.
- w klinice zostałam potraktowana protekcjonalnie
- lekarz nie dał mi żadnych namiarów do siebie, aby w razie pytań było się z kim skontaktować
- przepisał lek, którego już nie ma
- obciążył mnie finansowo kosztami wizyty.
- lekarz naraził królika na dodatkową noc cierpień, królik jest już nie do odratowania - tak mi powiedział mój prywatny weterynarz.
Koszty - za operację zapłaciłam 470 zł
za pozbawienie mojego królika możliwości dalszego życia kolejne 200, dzisiaj zapłacę za jego śmierć.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: zuzka-buzka »

Normalnie nie wierzę... Wszyscy tak chwalą tą lecznicę... To straszne, złamać kręgosłup żywcem. Na twoim miejscu temu lekarzowi bym złamała kręgosłup i zakopała żywcem...
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Awatar użytkownika
paczekpaczek
Posty: 68
Rejestracja: wt paź 25, 2011 4:10 pm

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: paczekpaczek »

może i to z mojej strony skrzywienie zawodowe, ale ten człowiek za to odpowiada prawnie...
trzymaj się dzielnie, moja droga! ucałuj go jeszcze ode mnie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Paul_Julian »

Dla mnie to aż niemożliwa historia. I jeszcze to stwierdzenie lekarki, że złamala już tyle kręgosłupów.. Może to w ogóle nie byli lekarze, tylko pielęgniarze ?

Na Twoim miejscu od razu bym poszedł zrobić awanturę u kierownika tej przychodni. Tym ludziom nalezy sie nagana, Tobie minimum zwrot pieniędzy, o ile nie jakaś większa kwota za błąd lekarski/znęcanie się.

Życia króliczkowi to nie wróci, ale takie historie nie mogą mieć miejsca.

Trzymaj sie mocno!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ewka
Posty: 84
Rejestracja: pt paź 01, 2010 9:04 pm

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: ewka »

Koszmar ! To jak Was potraktowali, Ciebie i Twojego króliczka, to nie do wiary jest. Jakieś kpiny, co to za ludzie są !
Trzymaj się. Tak mi przykro :'(
Ja się do tego nie nadaję.
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Milka-sensei »

możesz oddać tą sprawę do sądu... weterynarz też może stracić prawo do wykonywania zawodu tak jak i lekarz od ludzi...

bardzo mi przykro z powodu Twojego króliczka...
Awatar użytkownika
zyberka
Posty: 1043
Rejestracja: pt sie 29, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: wlkp.

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: zyberka »

milka, nie bądźmy naiwni, nasze polskie sądy nakładają na ludzi, którzy podpalają psy żywcem 100zł grzywny, a lekarzowi wet. mają odebrać prawo wykonywania zawodu? takie rzeczy to nie u nas...
Sąd może tu pomóc jedynie odzyskać włożone w leczenie króliczka pieniądze jeśli sami nie będą skłonni ich zwrócić.

Mnie również jest przykro :-\ sposób w jaki Cię potraktowano jest karygodny, powinni za to zapłacić. O zwierzaczku nie wspomnę, bo za coś takiego i tak nie idzie zadośćuczynić...
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Ogoniasta »

Może napisz nazwiska tych lekarzy, którzy tak was potraktowali??
W Ogonku chyba jest ich kilku?? ...więc warto wiedzieć kogo unikać... ::)
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Milka-sensei
Posty: 265
Rejestracja: pt lip 29, 2011 1:16 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Milka-sensei »

taj masz racje zyberka, ale jakby każdy, z takim niemiłym doświadczeniem poszedłby do sądu, to w końcu może i byłaby zmiana nastawienia całego sądownictwa do takowych spraw. zresztą - postraszyć zawsze warto :)
Awatar użytkownika
OneLastRat
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 28, 2011 5:10 pm
Kontakt:

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: OneLastRat »

Moim zdaniem nie wazne czy odbiora mu to prawo czy nie to i tak powinnas go za to pozwac. Moze i na ludzi podpalajacych psy zywcem naklada sie kary w wysokosci 100zl ale to zwykli idioci i sad o tym wie a WETERYNARZ (chociaz moim zdaniem byl to zwykly internista) bierze za to pieniadze i jest ODPOWIEDZIALNY za swoich pacjentow, nie wazne ze to zwierzeta a nie ludzie. Tez nie moge az wvto uwierzyc :/ Okropna historia, trzymaj sie i walcz o to zeby wiecej takich zwierzat jak Twoj kroliczek nie wykonczyli!
Ze mną: Asmodeusz, Felix, Nefer, Rubin, Ghost, Szynszyla
+ Baron von Uowiec - nowy nabytek <3

Po drugiej stronie: Nero
[*] Szczur [*] Jess [*] Marcel [*] Kapsel [*] Wafel [*] Bezimienny malec [*][/b][/color]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: sylwiaj »

matko! az noz sie w kieszeni otwiera...
pieniadze pieniedzmi tylko kroliczka szkoda:(
uwazam ze powinnas to zgłosic do sadu, do kierownika zakładu i zastraszyc dobra reklamą.
matko jak mozna byc takim okrutnym... mam nadzieje ze weterynarz straci prawo do wykonywania zawodu...
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Entreen »

Weterynarze w pierwszej kolejności podlegają ... ach, czemu ja nie uważałam na etyce zawodu lek. wet... ::) ...

ale własnemu sądownictwu, które sprawdza, czy lekarz faktycznie popełnił uchybienie czy nie. I wyciąga konsekwencje.
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Entreen »

Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: Paul_Julian »

Dlatego najpierw trzeba iśc do kierownictwa i powiedzieć co sie stalo i niech sprawdzą kto wtedy miał dyżur. U nas w redłowie pielegniarze robią kroplówki i dają zastrzyki. Raz pozwoliłem zrobić zastrzyk, skonczyło sie na takiej duzej martwicy jakiej dr Lewandowska ( po zobaczeniu fotki) w zyciu nie widziała.

Niestety, to Magi911 powinna tam pójść, żeby nigdy wiecej nic podobnego sie nie stalo żadnemu zwierzaczkowi :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
OneLastRat
Posty: 73
Rejestracja: pn lis 28, 2011 5:10 pm
Kontakt:

Re: Przychodnia Ogonek - Warszawa - nigdy więcej

Post autor: OneLastRat »

Ja mam nadzieje ze ze strony magi911 nie skonczy sie to tylko na napisaniu tego jednego posta bo powinnismy poznac przynajmniej nazwisko lekarza/pielegniarza ktory sie tego dopuscil. Oczywiscie nadal obstaje przy skierowaniu sprawy do sadu, po uprzednim zgloszeniu sprawy do zarzadu lecznicy ale jesli nie to, to przydaloby sie chociaz dokladniejsze ostrzezenie z jej strony, bo wiadomo ze nikt nie skresli z tego powodu calej lecznicy...byloby to z reszta nieuczciwe
Ze mną: Asmodeusz, Felix, Nefer, Rubin, Ghost, Szynszyla
+ Baron von Uowiec - nowy nabytek <3

Po drugiej stronie: Nero
[*] Szczur [*] Jess [*] Marcel [*] Kapsel [*] Wafel [*] Bezimienny malec [*][/b][/color]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”