do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: gryzaj »

opja szukaj, jest na tym forum za przeproszeniem czesto do czterech liter
o prosze, poszukam sobie tematu "kalkulator":

przykladowy temat widoczny na zalaczonym obrazku:
http://sps.forall.pl/images/Capture1511.jpg

wpisujemy wszystko ladnie i poprawnie. no i slowko ma spooooro ponad 6 liter:
http://sps.forall.pl/images/Capture-2.jpg

a oto i wynik!
http://sps.forall.pl/images/Capture-3.jpg


dlatego dziwi mnie, ze ludzie czepiaja sie, ze ktos nie moze znalezc czegos tam co juz przeciez bylo!

niestety nie kazdy ma to szczescie, ze Jego Opcja Szukaj dziala....
ew. moze jestem az tak ciemna (nie tylko na glowie, ale i na umysle) ze nie potrafie zglebic tej zawilej, wiedzy tajemniej, jaka jest umiejetnosc poslugiwania sie Opcja Szukaj


p.s. juz predzej przyczepilabym sie do nadawania idiotycznych tematow, ktore nic nie mowia o tresci postu, np. "to pilne", "ratunku" itp.
Obrazek Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: ESTI »

gryzaj, mam nadzieję, że już zakończyłaś edytowanie swojego postu i będę mogła wreszcie odpowiedzieć... proponuję zajrzeć TU i uzbroić się w cierpliwość. Jak forum będzie w całości przeniesione, postaramy się żeby wszystko działało jak trzeba.
Obrazek
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: gryzaj »

musialam go poedytowac, bo zapominam, ze jeszcze mi tu ani razu nie dzialalo poprawnie rozbienie miniaturek, tzn miniaturki robi, ale zeby obejrzec zdjecia w pelnje krasie to juz szczyt marzen...

a co do szukaj, to rozumiem, ze w takim razie istnieje cudowny okres ochronny i mozna zbesztac kazdego, ktory sie do "nieszukania" przyczepi? :wink:
Obrazek Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: ESTI »

[quote="gryzaj"]a co do szukaj, to rozumiem, ze w takim razie istnieje cudowny okres ochronny i mozna zbesztac kazdego, ktory sie do "nieszukania" przyczepi? [/quote]

Ja staram się nie czepiać, że ktoś nie korzysta z szukaj - chyba, ze już naprawdę przegina. Natomiast teraz jak nie działa, to macie jak najbardziej prawo pytać, jeśli czegoś nie możecie znaleźć...i zwracać uwagę tym, którzy się do "nieszukania" przyczepi. ;)

Poza tym jeśli coś nie działa piszcie, to nam ułatwia nam wyłapywanie błędów. 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: Ania »

[quote="gryzaj"]opja szukaj, jest na tym forum za przeproszeniem czesto do czterech liter
o prosze, poszukam sobie tematu "kalkulator":[/quote]
- Tak samo do czterech liter jak i umiejętność czytania ze zrozumieniem. Ogłoszenie globalne (znaczy tyle, że widoczne w każdym dziale) o problemach z forum w związku z przenoszeniem - wisi już od blisko miesiąca. Co nie zmienia faktu, że większość nowicjuszy zakłada nowy temat nawet nie widząc, że dosłownie dwa-trzy tematy niżej widnieje dokładnie taki sam z odpowiedziami.


[quote="gryzaj"]musialam go poedytowac, bo zapominam, ze jeszcze mi tu ani razu nie dzialalo poprawnie rozbienie miniaturek, tzn miniaturki robi, ale zeby obejrzec zdjecia w pelnje krasie to juz szczyt marzen... [/quote]
Przypominam, że trwa przenoszenie forum, jeśli ktoś nie czyta ogłoszeń to ma problem, podobnie jest z regulaminu - nieznajomość regulaminu czy też niechęć do jego czytania nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności jak i w tym wypadku - proszę śledzić ogłoszenia a będzie mniej skoków ciśnienia zarówno po Twojej jak i naszej stronie. Dodatowko - nie wszystkie funkcje na forum są dostępne bezbłędnie, miniaturki można zrobić samemu - nie ma co mieć pretensje jeśli tak wielki problem sprawia zmiana wielkości w pierwszym lepszym programie do obróbki zdjęć. Przypominam także, że to forum przede wszystkim o szczurach i temu ma służyć a do wklejania zdjęć służy galeria, do której można podać link. Dla chcącego nic trudnego.

[quote="gryzaj"]a co do szukaj, to rozumiem, ze w takim razie istnieje cudowny okres ochronny i mozna zbesztac kazdego, ktory sie do "nieszukania" przyczepi?[/quote]
Wystarczy się rozglądać a za niecelowe powtórzenie tematu nikt nie beszta a jedynie podaje link (zazwyczaj) więc nie wiem z jakiej racji dajesz sobie prawo do besztania innych? Jeśli tak strasznie stresuje Cię opcja szukaj - nie zwracaj uwagi na komentarze o tej opcji - ewentualnie informuj niedoinformowanych o remoncie na forum (zdaje się, że wiele osób nie widziało ogłoszenia). Co do miniaturek - jak napisałam - pierwszy lepszy program graficzny lub wklejanie do Albumu, przed przenosinami innej formy na pewno nie będzie bo nie ma kto się tym zająć (mało czasu - tak, ciężko to sobie wyobrazić ale nikt nam za to nie płaci a na życie zarabiać jakoś trzeba).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 690
Rejestracja: śr gru 12, 2001 12:28 am
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: Marcin »

masm propozycje... chcesz zeby wszystko dzialalo jak trzeba? zalatw serwer, wymagane jest cos wielkosci kont reseller. do tego zafunduj nam powiedzmy 500 zlotych miesiecznie, i dostarcz ze 4 osoby ktore poswieca swoj wolny czas na pomoc w poprawianiu tego co nie pasuje Ci tutaj. i wtedy voila, ujrzysz perelke jakiej malo, forum piekne i wymuskane. jesli nie, to siedz prosze cicho i CZEKAJ bo nie kazdy ma na tyle czasu zeby spedzac przy tym 24/7. wiele razy bylo mowione. robimy to BEZPLATNIE nierzadko poswiecajac na to wiekszosc swojego czasu. uszanuj to i korzystaj z czegos co dostajesz za darmo, a jesli nie odpowiada Ci to co tutaj zastajesz POMOZ, moze przyspieszysz prace. EOT
- http://szczury.org -

Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się że masz problemy z myciem...
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: gryzaj »

[quote="Ania"]dwa-trzy tematy niżej[/quote]
raczej dwadziescie trzy zazwyczaj...
choc przyznaje, ze czasem zdarzaja sie i takie "kwiatki", jak mowisz

jesli chodzi o zdjecia - ten problem mam juz od kilku miesiecy (szczerze mowiac nie pamietam, kiedy bylo inaczej), a chyba przenoszenie na nowy serwer trwa troszku krocej (?) i tutaj czytanie regulaminu zda mi sie, jak psu na bude szczerze mowiac - to raz
a dwa - robienie samemu miniaturek, kiedy akurat skrypt przemo robi je zazwyczaj bezblednie jest - jak dla mnie - bezsensowna strata czasu - to dwa
[quote="Ania"]miniaturki można zrobić samemu - nie ma co mieć pretensje jeśli tak wielki problem sprawia zmiana wielkości w pierwszym lepszym programie do obróbki zdjęć[/quote]
poza tym chodzi mi nie o zdjecia zmniejszone, tylko wstawiania mniejszych zdjec, jako linki, czyli, ze tylko zmieniaja sie parametry ich wyswietlania, a nie same zdjecia...

jesli miniaturki zle dzialaja i
[quote="Ania"]Przypominam także, że to forum przede wszystkim o szczurach i temu ma służyć a do wklejania zdjęć służy galeria, do której można podać link[/quote]
to po co komu mozliwosc dodawania zalacznikow, ktore przeciez i tak mijaja sie w takim wypadku z celem (no chyba, ze akurat nie trza takowego powiekszac)??

[quote="Ania"]Wystarczy się rozglądać a za niecelowe powtórzenie tematu nikt nie beszta a jedynie podaje link (zazwyczaj) więc nie wiem z jakiej racji dajesz sobie prawo do besztania innych?[/quote]
po raz to bardzo czesto zdarza sie dosc niemila reakcja na powtorzony temat
a dwa to chyba emoty powinny zalatwic sprawe, ale niektorym trza wytlumaczyc... to byl taki drobny zarcik z tym besztaniem - wiesz tekst powiedziany z przymruzeniem oka

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2005 5:18 pm ]
[quote="alchemic"]masm propozycje... chcesz zeby wszystko dzialalo jak trzeba? zalatw serwer, wymagane jest cos wielkosci kont reseller. do tego zafunduj nam powiedzmy 500 zlotych miesiecznie, i dostarcz ze 4 osoby ktore poswieca swoj wolny czas na pomoc w poprawianiu tego co nie pasuje Ci tutaj. i wtedy voila, ujrzysz perelke jakiej malo, forum piekne i wymuskane. jesli nie, to siedz prosze cicho i CZEKAJ bo nie kazdy ma na tyle czasu zeby spedzac przy tym 24/7. wiele razy bylo mowione. robimy to BEZPLATNIE nierzadko poswiecajac na to wiekszosc swojego czasu. uszanuj to i korzystaj z czegos co dostajesz za darmo, a jesli nie odpowiada Ci to co tutaj zastajesz POMOZ, moze przyspieszysz prace. EOT[/quote]

hmmm do robienia poprawnych miniaturek chyba nie trza 4 osob, skoro skrypt sam to sobie robi? ale to nie istotne

poza tym, nie mialam pretensji, co do dzialania forum, tylko do reakcji ludzi, a tu widze, ze uderzylam w jakas czula strune, bo napisalam "to nie dziala".
i nie mowilam "co za debile, ze tego nie poprawia", bo rozumiem, ze administracja na tak duzym forum jest trudna, tylko tlumaczylam, dlaczego tyle razy edytowalam swojego posta. bez jakis prywatnych wycieczek, co do Twojej (czy kazdej innej) osoby
chyba za bardzo wziales to do siebie

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2005 5:20 pm ]
aaaa no i tani w miare hosting wielkosci kont resseler jest tu:

http://www.forall.pl/hosting/

(podejrzewam, ze czesc sie zwroci z reklamy herbal pets, bo sporo dzieki Wam zyskuja :wink: )
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: WildMoon »

Ooo! To chyba temat zwrocony do mnie? :) Bo ja sie czepiam, mam do tego prawo i mam rowniez prawo zwracac uwage kazdemu, kto powiela tematy lub nowicjuszom, ktorzy wchodza na forum i ot tak zaczynaja temat, ktory byl juz kilkadziesiat razy omawiany.

Sa dzialy np. 'Sciolka i Klatka' czy tam cos innego? Sa. Wiec pytam sie, czy sa one czasem puste? Alez skad! W kazdym dziale az roi sie od tematow, wystarczy kliknac i POSZUKAC, do tego nawet nie potrzeba chwilowo nie dzialajacej opcji szukaj. Logiczne.

Prosze Cie gryzaj, nie zaczynaj z tej beczki, bo sobie Administracja i Moderacja w trakcie robot na forum NIE DA WEJSC NA GLOWE! Ale wiesz, jesli Cie to tak mocno denerwuje, to zostawmy jak jest, niech sie potroja tematy a jak juz wszystko bedzie dzialac jak nalezy, mozesz z checia posprzatac na forum ;)

So long...

P.S. Zwracam uwage i przypominam o opcji szukaj, a jakos nikt mi nie zglosil, ze ta opcja u niego nie dziala, wiec o co chodzi? Ty ROWNIEZ POWINNAS zwrocic sie do Admina lub Moda - na przyklad do mnie - na PW, a nie wywlekac tego tutaj. Aaa, no i mam nadzieje, ze kazdy uzytkownik ma buzke lub paluszki i sam potrafi napisac co go gryzie. Nie trzeba sie bawic w dobrego samarytanina, bo watpie, abys to Ty miala problem z czepianiem sie Twojej osoby w zwiazku z opcja szukaj ;)
Ostatnio zmieniony pt wrz 02, 2005 5:48 pm przez WildMoon, łącznie zmieniany 1 raz.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: gryzaj »

akurat znajoma mi sie zwierzyla (ihihihi), ze jej rowniez ta opcja nie dziala
i bylo juz kilka takich postow, z tego, co sobie przypominam, ale "szukaj" to tutaj bardzo drazliwe slowo, wiec juz zostawie ten temat w spokoju

co do administracji, to nie mam zamiaru nikomu wchodzic na glowe i z reszta nie zauwazylam, zebym to robila.. ale coz, moze i tak to moglo zabrzmiec (jakims cudem)

jesli chodzi o ilosc dzialow...
to zmniejszenie powtarzalnosci udaloby sie osiagnac poprzez dwie rzeczy:
zwiekszenie ilosci wyswietlanych tematow na stronie (nie kazdy ma czas i stale lacze, aby przeszukiwac 20 podstron) i walke nie glownie o uzywanie opcji szukaj (co wlasnie teraz nastepuje), choc oczywiscie i ta jest potrzebna (ale moze nie wtakim tonie, jak to czesto ma miejsce), tylko o to, aby piszacy zawierali w temacie istotne info o swoim poscie, bo komu chce sie przeszukac 30 tematow "pomozcie"?
ale to tylko moje propozycje i nie mowie, ze macie tak zrobic, dlatego prosze juz bez tekstow "jak jestes taka madra to sama sie tym zajmij" lub "nie bedziesz im/nam wchodzic na glowe", bo chyba kazdy ma prawo do wygloszenia swjego zdania? czy moze jednak nie?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: WildMoon »

Widzisz, czytanie ze zrozumieniem sie klania :) Nie napisalam ani 'jak jestes taka madra' - to tylko i wylacznie Twoja wlasna interpretacja ;) Ani, ze to TY wchodzisz nam na glowe, zreszta 'wchodzenie na glowe' to przenosnia, metafora, czy jak to sie tam zwie :P Mowie ogolnie o pracy na forum, ktora w wiekszosci obejmuje czytanie postow i w razie czego reagowanie na nie :)

Zmniejszenie powtarzalnosci postow nigdy nie nastapi, bo uzytkownicy klikaja tylko w tematy, wcale nie wchodzac w dany dzial. Znam internautow, ktorzy nawet pojecia nie maja, ze mozna calkiem wejsc w forumowy dzial i tam przegladac istniejace juz tematy ;)

Oczywiscie mozesz wyrazic wlasne zdanie! ;) Nikt Ci nie broni.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: gryzaj »

[quote="WildMoon"]Prosze Cie gryzaj, nie zaczynaj z tej beczki, bo sobie Administracja i Moderacja w trakcie robot na forum NIE DA WEJSC NA GLOWE![/quote]

no wiesz, jesli zdanie zaczyna sie od "prosze cie gryzaj" to ja odbieram to jak najbardziej personalnie i tutaj raczej nie mam problemow ze zrozumieniem... poza tym wiem, ze to przenosnia i wg moich wiadomosci ma ona wydzwiek jednoznacznie negatywny
co do "jak jestes taka madra" - te slowa nie padly, ale w wypowiedzi alchemica az dziw, ze ich nie ma

[quote="WildMoon"]bo uzytkownicy klikaja tylko w tematy, wcale nie wchodzac w dany dzial. [/quote]
z tym sie nie zgodze - znaczysie pewnie czesc tak robi, ale wydaje mi sie, ze jednak wiekszosc wchodzi, tylko widzac ilosc podstron do przejrzenia zaczyna watpic. latwiej jest przejrzec 50 tematow na jednej niz na 5 podstronach (ale oczywiscie nie mowie, ze tutaj akurat 10 tematow na podstrone jest! nawet nie liczylam - ta ilosc jest zupelnie przykladowa) - chociazby ze wzgledu na dlugosc ladowania sie kazdej podstrony

i wracam tutaj do poprzedniej kwesti - jesli sie widzi 20 tematow "mam problem" to jakim cudem mozna przejrzec wszystkie z nich w poszukiwaniu czegostam?

[quote="WildMoon"]Oczywiscie mozesz wyrazic wlasne zdanie! Wink Nikt Ci nie broni.[/quote]
moze i nie broni, ale jak dla mnie to wyszla z g*wna niezla jatka zupelnie niepotrzebnie
Ostatnio zmieniony pt wrz 02, 2005 6:04 pm przez gryzaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: jokada »

[quote="gryzaj"]zwiekszenie ilosci wyswietlanych tematow na stronie (nie kazdy ma czas i stale lacze, aby przeszukiwac 20 podstron)[/quote] to akurat mozna sobie ustawić samemu w profilu - nalezy tylko chciec :twisted:
ja np mam ustwione po 30 na stronie - bo tak mi wygodniej 8)
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: gryzaj »

aaa to zwracam honor :]
Obrazek Obrazek
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: Mimysia »

Np.Ludzie ciągle sie pytają jak dawkować vibovit a tego były setki!Mamy prawo sie czepiac

[ Dodano: Nie Wrz 04, 2005 18:51 ]
Przynajmniej do niektorych tematow
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

do wszytkich, ktorzy czepiaja sie, ze ludzie nie szukaja!

Post autor: douchee »

To prawda, niektóre tematy są tak często powtarzane i to w tak krótkim czasie, że nawet mnie to irytuje. Nie zaglądam tu codziennie, gdy już sobie po kilkudniowej przerwie czytam nowe posty, to co róż widzę nowy podobny do poprzedniego... Kiedyś, tzn gdy się tu rejestrowałam, tego nie było. Gdy ktoś założył nowy wątek, zaraz był "rypany", wątek był zamykany i koniec, a teraz jest pełno powtarzających się tematów. To chyba niewiele ma z opcją szukaj. Jeśli ktoś ma szczura lub chce mieć i nic na jego temat nie wie, to powinien sobie najpierw przejrzeć z grubsza całe forum, temat po temcie (nie twierdzę, że każdy temat ma dokładnie czytać, to jest fizycznie niemożliwe, bo pół życia by stracił) i zebrać ogólną wiedzę. A reszta? Przeglądają tematy każdy później będzie wiedział, "że to jest gdzieś na forum , bo przecież widziałam".
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”