[POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

[POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: milen87 »

Czy ktoś z Poznania ma pożyczyć klatkę? Znaleźliśmy dziś z chłopakiem szczurka i nie mamy go gdzie umieścić - na razie mieszka w plastikowej skrzynce... Prawdopodobnie ktoś "wypuścił go na wolność" :/
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Porzucony szczurek - PILNIE potrzebna klatka!

Post autor: milen87 »

Dziś udało mi się wziąć szczurkę na ręce. Znaleźliśmy ją wczoraj na klatce schodowej w kamienicy. Wywiesiliśmy ogłoszenie w okolicy, ale podejrzewam, że ktoś ją po prostu wyrzucił, bo odzewu brak. Wygląda na starszą (rok, może 1,5 roku). Niestety widać, że jest po przejściach - ma złamany ogon i prawdopodobnie łapkę tylną - choć nie są to świeże ślady i generalnie porusza się bez problemu. Poza tym troszkę kicha - nie wiem ile mogła spędzić na dworze. Dała się pogłaskać, i wziąć na ręce, ale zdarzyło się też, że ugryzła (choć nie do krwi). Nie wiadomo też jak reaguje na inne szczury. Wybieramy się z nią do weta, ale chcemy iść do tego polecanego na forum, więc dopiero w poniedziałek. Chętnie zajmiemy się nią na tymczas, tylko w ciągu pół roku planujemy wyjazd, więc fajnie by było, żeby miała zapewniony domek na emeryturę.

Czy ktoś z Poznaniaków ma może jednoszczurówkę na zbyciu? Mieszkanie w skrzynce na dłuższą metę chyba nie jest dobrym pomysłem, a ja swoje stare klatki wydałam...

Mogłabym prosić admina o przeniesienie wątku do działu adopcji lub "ratuj szczury"?
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Porzucony szczurek - PILNIE potrzebna klatka!

Post autor: milen87 »

Znaleźliśmy tymczasową klatkę.

Teraz bardzo chciałabym Was prosić o pomoc w znalezieniu domu dla dziewczyny, sama nie mogę jej zapewnić odpowiednich warunków, bo w najbliższych miesiącach planuję wyjazd za granicę, a z hodowli szczurów zrezygnowałam ze względu na alergię, więc musiałabym ograniczyć jej możliwość wybiegu i w ogóle kontakty z nią. Szczurka jest dorosła i po przejściach (mam nadzieję, że nie jest w ciąży), dlatego fajnie by było, gdyby trafiła do osoby doświadczonej, mogącej zapewnić spokojną emeryturkę...
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: milen87 »

Szczurka jest obecnie w trakcie leczenia przewlekłego zapalenia dróg oddechowych i owrzodzonej łapki (od za małej klatki). Po kuracji będzie polecała się do adopcji :) Żal patrzeć na nią, ledwo ze swojej norki w szmatkach nos wychyla, a z człowiekiem raczej nie żyła w przyjaźni i nie wiem jak bidulę "rozweselić" :( Ktos ma jakieś pomysły? Staram się postępować z nią wg polecanego treningu zaufania. Gdyby miała szczurze towarzystwo może byłaby szczęśliwsza i czuła by się bezpieczniej.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: yss »

Hej hej, co z Wami, zaszczurzeni, pomoc szczurkowi potrzebna :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Essme
Posty: 132
Rejestracja: śr maja 09, 2007 7:11 am
Lokalizacja: Warszawa-

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: Essme »

Ja jestem chętna na adopcję, mam kastrata w wieku 2 lat - z tym że bardzo mi zależy na czasie. Jeżeli nie udałoby się znaleźć szybkiego transportu Poznań-->Warszawa to wycofuję się z adopcji, Sauron źle znosi samotność dlatego jeśli znajdzie się jakas starsza szczura w Warszawie do adopcji to ją przyjmę.

Oczywiście kapturka miałaby kontynuowane leczenie w Warszawie i zaspokojone wszelkie szczurze potrzeby u mnie :)
małyszczurek11
Posty: 9
Rejestracja: czw paź 23, 2014 10:00 am

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: małyszczurek11 »

Ojej, ludzie to jednak są okropni :( dobrze, że Ty ją przygarnęłaś. Trzymam kciuki za znalezienie nowego domku <3
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: ol. »

Essme pisze:Ja jestem chętna na adopcję, mam kastrata w wieku 2 lat - z tym że bardzo mi zależy na czasie. Jeżeli nie udałoby się znaleźć szybkiego transportu Poznań-->Warszawa to wycofuję się z adopcji, Sauron źle znosi samotność dlatego jeśli znajdzie się jakas starsza szczura w Warszawie do adopcji to ją przyjmę.

Oczywiście kapturka miałaby kontynuowane leczenie w Warszawie i zaspokojone wszelkie szczurze potrzeby u mnie :)
Jadę do Warszawy w 11-go, jeśli się zdecydujecie, dajcie znać na priw.
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: Starsza Pani »

Trzymam kciuki żeby mała dotarła do Essme, będzie miała u niej rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
milen87
Posty: 198
Rejestracja: sob sty 17, 2009 1:55 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: milen87 »

Mała trafi do Essme, dziś rano wsiadła z ol. w pociąg :) Strasznie się cieszę! Mam nadzieję, że szybko wyzdrowieje, zaprzyjaźni się z nowym kolegą, ośmieli się trochę i odzyska wiarę w ludzi :) :) :) Czekam na wieści jak sobie Mycha radzi w wielkim mieście ;)
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: [POZNAŃ] Wyrzucona na ulicę starsza kapturka szuka domu

Post autor: Starsza Pani »

Temat do zamknięcia, mała już gryzie Essme po palcach ;) .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”