Ptaszniki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ptaszniki

Post autor: czukukkcza »

nie jestem zaawansowanym terrarystą,ale lubię te zwierzątka,sama mam jednego kędziorka[B.Albopilosum],ale planuję jeszcze tak 5-6...od L1,oglądanie transformacji tych niezwykłych stworzeń jest niesamowite :D ...
moje marzenie to Grommostola Pulchra i Avicularia Purpurea... :zakochany:
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

Hmm.... to może ja wypiszę swoje....
- B. smithi [3 szt.]
- B. bohmei [1 szt]
- B. angustum [1 szt.]
- B. albopilosium [4 szt.] => kędziorki
- A. versicolor [1 szt.] => L4, wychodowany od L1 :zakochany:
- A. geniculata [5 szt.]
- Chromka [nie pamiętam nazwy łac., 1 szt.] =>doosła samiczka :nuci:
- Nhandu colloratovilosus [5 szt.]

Od paru gat. nie pamiętam nazw łacińskich, a nie chce mi sie szukać :oops:

Dodam jeszcze skorpiona P. imperatus.... w końcu to też pajęczal.... :jezor2:
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ptaszniki

Post autor: czukukkcza »

oj,skorpiona to bym chciała,ale o ile ptaszników mogę mieć ile chcę,to tata skorpionom powiedział stanowcze 'nie':(
Gienię miałam,ale nawiał,skurczybyk.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ptaszniki

Post autor: limba »

A ja mam pytanie totalnego laika :roll: Czy takie pajaczki to ekh mozna brac na rece, nie mowie oczywiscie o calowaniu po brzuchu, ale np pozwalac im po sobie lazic?
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

Hmm... jeśli lubisz ryzyko... łagodniejsze gatunku możesz puszać sobie po ręce, ale zawsze jest ryzyko, że Ciebie ugryzie...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Ptaszniki

Post autor: limba »

[quote="bonsai"]jeśli lubisz ryzyko[/quote] ale moze nie takie ;)
Moje pyatnie wyniklo z kiedys ogladanego programu na animal planet i tam radosnie dziewcze nosilo na rekach pajaka. Teraz sobie uzmyslowilam ze moze to nie byl ptasznik :drap: .
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ptaszniki

Post autor: czukukkcza »

ja tam uważam że jeśli masz do wyboru wziąść swojego ptasznika,albo zostawić go w spokoju,to trzeba wybrać to drugie-nie tyle wynikające ze wzgląd na swoje bezpieczeństwo,tylko samego pająka-dla takiego zwierzecia to jest zawsze stres[pająka nie da się oswoić],nie wie co się dzieje,a co za tym idzie,nie da się całkowicie przewidzieć jego reakcji i może sobie po prostu zrobić krzywdę.
Ostatnio zmieniony pt lis 24, 2006 12:45 pm przez czukukkcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Ptaszniki

Post autor: tygrys1985 »

to co to za radocha jak nie mozesz nic z nim zrobić? kochasz go tak platonicznie bez okazywania czułości? czy samo oglądanie jego rozwoju was tak fascynuje?
mam arachnofobie w najgorszym stadium (boje sie nawet tych z dlugimi nogami-lazienkowych), ale mnie fascynuje ich zycie i rozwoj. czy ogladanie na zywo tego co ja w tv jest rownie fascynujace?
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ptaszniki

Post autor: czukukkcza »

no pewnie :)
jak miałam A.Geniculata,która jest nieco szybsza i agresywniejsza od B.Albopilosum,niesamowite było oglądanie jak atakuje świerszcza.
pozatym,ptasznik jest najszczęśliwszy jak się zostawi go w spokoju...przynajmniej tak wynika z moich obserwacji ;)
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Ptaszniki

Post autor: tygrys1985 »

no tak tak obserwowanie jest fascynujace, ich zycie itd
gdyby nie moj strach to chcialabym takiego miec, ale terrarium trzeba sprzatac, a ja bym mogla tylko na niego patrzec i patrzec...
kto by mi to sprzatal? kto by go karmil? ja bym go w zyciu na rece nie wziela, jak wy to robicie jak trzeba wlasnie sprzatnac czy cos?
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Ptaszniki

Post autor: Fatty »

[quote="tygrys1985"]kto by mi to sprzatal? kto by go karmil? ja bym go w zyciu na rece nie wziela, jak wy to robicie jak trzeba wlasnie sprzatnac czy cos?[/quote]
do sprzątania( w sensie usuwania jakichś odpadków) i karmienia, przydatna jest długa ok 30 cm penseta :)
A przy srzątaniu całego terra, czy przeprowadzce pająka do innego terrarium można pająka przegonić za pomocą pensety,albo długopisu np do mocz-boxu :P(dla niewtajemniczonych- chodzi o pojemniczek na mocz ;) ) , zamiast brać go do ręki.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Ptaszniki

Post autor: czukukkcza »

poza tym pająk musi być naprawdę wyrośnięty żeby poza okazjonalnym szczątkami świerszcza lub mącznika sprzątać coś więcej.
ja tam właściwie praktycznie swojego nie dotykam,chyba że będe miała fantazję mu zmienić podłoże.
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 4:23 pm przez czukukkcza, łącznie zmieniany 1 raz.
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

Dokładnie.. moje "ptasznikowe" wyposażenie to penseta i spryskiwacz co by wilgotność przed wylinką podnosić...
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 6:33 pm przez bonsai, łącznie zmieniany 1 raz.
tygrys1985
Posty: 615
Rejestracja: wt cze 06, 2006 10:09 pm

Ptaszniki

Post autor: tygrys1985 »

aha. a nie boicie się, że podczas sprzątania całego terrarium, jak ich wyganiacie gdzieś tymi tajemnymi sposobami :D to one gdzieś nie uciekną, nie tam gdzie wy je kierujecie? a jesli tak to wtedy jakoś trzeba ich znów sprowadzić do miejsca zamieszkania. kurcze strasznie mnie to ciekawi, bo węża to mozna wyciagać trzymać nawet na sobie podczas sprzątania czy coś (kumpel ma i czasem gdy tam byłam to ja go trzymałam) ale pająka?
wiem, że to temat do chwalenia się swoimi okazami, ale mnie taka babska ciekawość zżera :)
Ostatnio zmieniony ndz lis 26, 2006 10:07 pm przez tygrys1985, łącznie zmieniany 1 raz.
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Ptaszniki

Post autor: bonsai »

Hmm... czasami się to zdarza, ale raczej u szybkich gatunków [co nie znaczy, że u agresywnych]... Na przykład każde otwacie terrarium od mojej irmini końcy się łapaniej jej po suficie... Jeżeli ptasznik wyskoczy z terrarium to należy załapa go przykrywając jakimś pudełkiem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”