Złąmany krwawiący paluszek

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Z??many krwawi?cy paluszek

Post autor: Amusia »

Moja mysia fruzia wlasnie siedziala na kltce i sie czyscila pierwszy raz wyszka z klkatki a wszytkie dzwiczki byly pozamykane musila sie przecisnac i jak ja wzielam zeby aj chowac to zobaqczylam ze u lapki tylkej nóżki ma zlamany paluszek i bardzo krwawi ale jest zywa i chodzi normalne boze bardzo duzo tej krwi i sie bardzo martwie mysle ze albo jak sie przeciskala albo ajk ytak chodzila to wlazla na kltke chomika i ten brutal ja dzabnal pomozcie mi bo boje sie ze jej sie cos stanie mysle ze to moja wina ze zla klatke kupilam i wogole ale mieszkaly tam tyle czasu i zadna nie wyszla RATUNKU!!!
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Złąmany krwawiący paluszek

Post autor: limba »

Mysle ze postepowanie takie same jak w przypadku szczurow.
Czy paluszek jest na pewno zlamany? czy moze tylko pazurek?
Ranke trzeba zdezynfekowac. Jesli palunio zlamany to nalezy ograniczyc myszce ruch, podac cos przeciwbolowego, devikap (z apteki) i wapno dla dzieci w plynie. (taka kuracje miala moja Kluska kiedy zlamala sobie lapke).
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Złąmany krwawiący paluszek

Post autor: Amusia »

wczoraj bylo cale we krwi i nie bylo dokladnie widac, ale dzis widac, ze to raczej nie to zlamanie, bo wyglada mi to na ugryzienie chomika, jak lazila po jego klatce to ja zlapal zembami i jej czesciowo odgryzl paluszek, ale nie zwisa na "1 nitce" tylko normalne sie trzyma, ale jest kosc bardzo naruszkona wiec dzwonie dzis do mojego weta i zobaczymy
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
KasiaGdańsk
Posty: 453
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 3:33 pm

Złąmany krwawiący paluszek

Post autor: KasiaGdańsk »

Napisz co zrobił wet, moim zdaniem powinien amputować ten paluszek jeśli nie ma w nim czucia i nerwy oraz ścięgna zostały uszkodzone...
Ja i moje kujciaki Słodziak i Bombelek oraz Arista, Juniper , Azja, Ajka i Europka za Tęczowym Mostkiem...
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Złąmany krwawiący paluszek

Post autor: Amusia »

pani powiedziala ze to tak male zwierze ze nie oplaca sie skladac tego pod mikroskopem a nie bedzie jej narazac na rkoze i zeby zostawic zajodynowac i bedzie dobrze tylko jak zacznie krwawic to przyjsc ale naprawde juz o wiele lepiej wyglada...
Hodowla myszy rasowych EZRA http://www.ezra.prv.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”