Aksolotl

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
xxxxsylwiaxxxx
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 17, 2007 3:14 pm

RE: Aksolotl

Post autor: xxxxsylwiaxxxx »

Temperaturę utrzymujemy na poziomie 15-22 C. Jeżeli chcemy rozmnażać aksolotle należy je zimować przez ok. Od 4 do 6 tygodni w temperaturze ok. 6- 10 C.



źródło: http://www.aksolotl.com.pl/index.php?in ... ngle&ide=2
gosposia
Posty: 2
Rejestracja: wt kwie 17, 2007 11:42 pm

RE: Aksolotl

Post autor: gosposia »

Wiesz tez tak myslalam. jeden z moich prawie 3 lata sobie zył spokojnie,a teraz z powodu glupich kamyczkow od 3 tygodni walcze o jego zycie.
Co do temp najlepsza moim zdaniem jest 18 ;) Choc wiem ze ciezko utrzymac stała temperature,szczegolnie latem :/
jezeli chodzi o zimowanie to zgadzam sie z kolezanka powyzej :)
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

RE: Aksolotl

Post autor: L. »

Jak ja sie edukowałam o aksach było, żeby zimować w 18*C.
Hmmm.. ciekawe co na ten temat sądzi Pituophis.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Aksolotl

Post autor: zalbi »

nie mogę spac więc siedzę i czytam. i aż mi słabo jak to czytam...

karmic aksolotle wołowiną? kurczakiem?
trzymac na drobnym żwirze?
w małym akwarium, w dodatku bez chłodziarki?


Wiem, że temat zakładany był dawno i same informacje zostały skopiowane z innej strony, ale małe sprostowanie:
ubarwienie, czyli odmiana:
dzika - zielone/brązowe w plamki
leucystyczna - "biały" tułów, czerwone/różowe skrzela, nakrapiany pyszczek i oczy "w kolorze"
albinotyczna - biały cały smok, oczy i skrzela czerwone - czyli brak barwnika



żwir musi byc albo przyklejony na silikonie do dna, albo nie ma byc go wcale. zamiast żwiru może byc piasek (najlepszy terrarystyczny) lub duże kamienie (większe niż głowa smoka) - ale nie mogą zajmowac całego dna. smoki oprócz kamieni-kryjówek muszą miec miejsce do poruszania się.


nie wolno karmic takimi rzeczami jak wieprzowina, wołowina, drób.
dajemy ryby - gupiki, danio etc.
dżdżownice (broń boże robaki wędkarskie (np białe) - mogą zrobic smokom krzywdę), ochotka - ale uwaga, bardzo brudzi wodę.
ewentualnie, gdy na prawdę nie ma skąd wziąc jedzenia dla smoków a same smoki już długo nie jadły mozna podac cos jak np kurczak - ale to na prawdę ostatecznosc. ogólnie jest to dla aksów niezdrowe.
tak, jak napisała na pewnym forum trzcinka: krowa czy kura nie wpadnie do jeziora, w którym żyją aksolotle i aksolotle nie rzucą się na nią, by ją zjeśc.
także nie można smoków przekarmiac. są to zwierzęta bardzo żarłoczne a przekarmiając je możemy doprowadzic nawet do śmierci.

woda o temperaturze 21 stopni to dla aksolotla zabójstwo. może nie widac tego "na teraz", ale na dłuższą metę tak wysoka temperatura bardzo szkodzi smokom. koniec końców smok opuszcza ten świat z "przegrzania" i niedotlenienia dużo wcześniej niż powinien.
aktualnie udaje nam się utrzymac temperaturę ok 17 stopni. w te największe upały smoki wylądowały w lodówce na tydzień żeby nic im się nie stało. w zimniejsze dni, jeszcze w marcu, temperatura wody miała około 13 - 14 stopni. za niedługo będziemy miec chłodziarkę dla aksów tak, że problemy z utrzymaniem odpowiedniej temperatury się skończą.

wielkośc skrzeli zależy od temperatury i natlenienia wody. im woda zimniejsza i bardziej natleniona, tym skrzela większe i "zdrowsze". im woda cieplejsza i tlenu mniej, tym skrzela mniejsze.


wodę w upalne dni oczywiście podmieniamy codziennie, ok 10% objętości, dolewając wody odstanej lub z dodatkiem antychloru.





a co do samego smoka L...
jeżeli twierdzisz, że Twój 12 centymetrowy smok miał dwa lata..
to dlaczego nasze smoki, które mają po 18 cm, przyszły na świat około stycznia/lutego tego roku? idąc Twoim tokiem myślenia nasze powinny miec co najmniej z 5 lat.


ale tak, jak pisałam mam świadomośc, że temat jest stary.
chciałam tylko troszkę "naprostowac" pewne informacje.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”