Aksolotl

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Aksolotl

Post autor: szczurzynka »

super chciałabym żeby wyrosła z niego jaszczurka :P jak kupię i mi się uda zdobyć et hormony to kto wie :hihi:
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Aksolotl

Post autor: Niuniak »

w moim liceum są dwa trzymane razem. określone przez moją byłą nauczycielkę : tak ochydne, że aż cudowne! szczurzynka jak chcesz jaszczurkę to kup sobie inną bo te ciężko jest utrzymać - tzn. nie wystarczy im tylko akwarium takiej wielkości (i takie tam) :) .
U nas karmione były ręcznie - tzn na widelczyk, trochę pomachac przed pyskiem i ...cap - łapały i zjadały mięso / a bezkręgowce i martwe ryby to też mięso :) najlepiej białe (mięso) - najmniej tłuste i duużo białka :)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Aksolotl

Post autor: neta »

śmieszne to takie...ale ja nie mogę mieć bo bym mu mięsa nie kupowała:P a wygląd na początku przerażający niby szczur niby ryba albo jaszczurka... AAAAA miała bym czym brata straszyć:P dobra sweet jest i tyle:P

te są słodkie^^

http://www.akwafoto.pl/nieryby/gady/amb ... canus2.jpg
http://zielg.ovh.org/pliki/5.jpg
Obrazek

Za duze fotki zamienione na linki. Zapraszam do zapoznania sie z zasadami umieszczania grafiki na forum.
/ mod. LuLu
Ostatnio zmieniony sob sty 06, 2007 4:31 pm przez neta, łącznie zmieniany 1 raz.
Mikulinka
Posty: 434
Rejestracja: czw lut 02, 2006 2:19 pm

Aksolotl

Post autor: Mikulinka »

[quote="szczurzynka"]chciałabym żeby wyrosła z niego jaszczurka :P jak kupię i mi się uda zdobyć et hormony to kto wie :hihi:[/quote]

Choćbyś nie wiem jak się starała, z aksolotla nigdy nie wyrośnie jaszczurka.
Jaszczurki są gadami, a aksolotl to płaz ogoniasty (tutaj dokładnie kijanka tego płaza, która może najwyżej osiągnąć postać dorosłą przy spełnieniu określonych warunków). :hihi: ;)
Od lewej: Małpka, Borsusia, Kretusia, Bimbla
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Aksolotl

Post autor: neta »

i ciekawe gdzie te hormony znajdziesz:/ :|
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Aksolotl

Post autor: szczurzynka »

no to płaz ;) a z tym hormonem to żartowałam :|
Ostatnio zmieniony sob sty 06, 2007 7:47 pm przez szczurzynka, łącznie zmieniany 1 raz.
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

Aksolotl

Post autor: PaulinaK »

Bardzo przyjaźnie wyglądające stworzonko... jak dla mnie... :D
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Aksolotl

Post autor: L. »

osobiscie nie słyszalam, aby w domowych warunkach udalo sie akso doprowadzic do stanu nie larwalnego XD
no i mysle, ze potrzebowalabys mnóstwo czasu do obserwacji kilku osobnikow na raz i kasy aby nie jedno akwarium wygladało jak srodowisko naturalne ;]
pozatym nie wiem czy chciałabys miec na sumieniu nie zywe zwierzeta gdyby sie nie udało, albo hormon został podany w nieodpowiedniej ilosci(?)
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
xxxxsylwiaxxxx
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 17, 2007 3:14 pm

RE: Aksolotl

Post autor: xxxxsylwiaxxxx »

siemka
od jakis 3-4 tygodni mam Włodka-czyli mojego aksolotla :D tylko mam pewien problem! :-( w zoologicznym powiedzieli mi ze on nie jest w ogole wymagajacy i nie potrzebuje nic tylko akwarium wiec sie ucieszylam bo chwilowo nie mialam kasy swojej a rodzice mi nie chcieli dac....
no wiec kupilam akwarium dosc duze zwir i 2 roslinki po pewnym czasie roslinki umarly(wrecz zgnily) a woda byla metna i smierdzaca wiec rosluinki wyzucilam a wode zmienilam, lecz okazalo sie ze po zmanie byla czysta tylko przez 1 dzien... zrobila sie znowu brdna metna i smierdzaca... przecierz nie bede zmieniac wody co 1 dzien! moze musze cos dokupic do akwarim?
blagam pomozcie bo rodzice nie sa zadowoleni ze stanu czystosci wody Włodka.....

dodam tylko ze zawsze zmieniam wode w calosci co tydzien a co dziennie jakies 2-3l

[quote="L."]
hm... mrożonkami jeszcze nie karmiłam mojego chłopca..


a ja mojego Włodka karmie tylko zamrozonymi robaczkami ;p zywych bym sie troche brzydzila;p
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

RE: Aksolotl

Post autor: sauatka »

yyy no to chyba raczej jakis filterek trzeba mu zamontowac w akwa...
sie wydaje mi
xxxxsylwiaxxxx
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 17, 2007 3:14 pm

RE: Aksolotl

Post autor: xxxxsylwiaxxxx »

no wiem
juz mam
xxxxsylwiaxxxx
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 17, 2007 3:14 pm

RE: Aksolotl

Post autor: xxxxsylwiaxxxx »

a jak duże są dorosłe axusie?
mój ma narazie 11cm :)
xxxxsylwiaxxxx
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 17, 2007 3:14 pm

RE: Aksolotl

Post autor: xxxxsylwiaxxxx »

aha... jeszcze jedno pytanko: czy aksolotle mogą umrzeć z przekarnienia?
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

RE: Aksolotl

Post autor: L. »

sylwia, przeczytaj mój pierwszy post tam masz ogólnie wszystko napisane.
Jeśli masz dobry filtr to nie powinnaś sie o nic martwić. Wode zmieniaj tylko 20-25% z całości.
Aksolotl musi mieć wode bardzo dobrze natlenioną, ponieważ oddycha tlenem w niej zawartym.

Aksolotl raczej nie powinien umrzec z przekarmienia, ponieważ gdy mu wrzucasz pokarm sam sobie moze regulować ile go zje.

Aksolotle dorastaja w dobrych warunkach do 30 cm.

Mimo pozorów są to wymagające zwierzęta.
staraj sie utrzymać w akwarium temperature 21 - 22*C

Ps. Mam nadzieje, ze jesteś na to przygotowana, ze akso potrafią zyć ponad 10 lat ;> ?
Ostatnio zmieniony wt mar 20, 2007 5:15 pm przez L., łącznie zmieniany 1 raz.
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
xxxxsylwiaxxxx
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 17, 2007 3:14 pm

RE: Aksolotl

Post autor: xxxxsylwiaxxxx »

wiem i jestm happy z tego powodu:) a staram sie dbac o axia jak najlepiej i chce zeby zyl jak najdluzej:)
dzieki za odpowiedz :*
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”