Gatunki myszek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ganja
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 27, 2006 11:18 am

Gatunki myszek :)

Post autor: Ganja »

O ile dobrze pamętam, japonki są w czarno-białe łaty, nieprawdaż? :hihi:
" Bez Ciebie wszystko jest głupie "
Marzę o ogonkach :zakochany:
Kamyczek87
Posty: 34
Rejestracja: pt wrz 29, 2006 3:17 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: Kamyczek87 »

Tak te myszy są najczęściej w regularne czarno-białe łaty,ale głównym znakiem rozpoznawczym jest wielkość.
http://img110.imageshack.us/my.php?image=img0103nd5.jpg
http://img110.imageshack.us/my.php?image=img0101zu3.jpg
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: szczurzynka »

[quote="Natalia_1222"]Dlaczego od razu mają mieć rodowód? :roll: . Jak już napisałam, rzadko je się spotyka...ale istnieją. Tylko trzeba umieć je rozpoznać.[/quote]

Tak ale jak by istniały jako mysz japońska byłyby zarejestrowaną rasą w Polish Mause Club i miały by rodowód
To są zwykłe łaciate labki ... A gdzie je można spotkać ??/?
:drap:
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Gatunki myszek :)

Post autor: Natalia_1222 »

A laboratoryjne czemu nie mają rodowodu? To są myszy nierasowe :| .W zoologach są bardzo rzadko, a z tego co widzę to chyba nikt japonek nie rozmnaża w swoich domach(no i dobrze).
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: szczurzynka »

Nie mają rodowodu bo :
a) te myszy były stworzone do eksperymentów nd nimi w labolatorium
b) nie są zarejestrowane w PMC
c) to tak jak powiedziec że istnieje pies rasowy bez rodowodu
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Gatunki myszek :)

Post autor: Natalia_1222 »

No a japońskie są odrębne i tyle. Mi zresztą nie o to chodziło :jezor2: .Wiem, czemu nie mają rodowodu. Chodziło o to, że laboratoryjne nie mają rodowodu i jest spoko, a japońskie też nie mają i się czepiasz. Nie wiem czego :drap: . Mysz japońska to nie rasa :lol: :hihi:
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: Vella »

No to jak już jesteśmy przy myszkach japońskich/niejapońskich,
to zastanawiam się jakie ja w ogóle miałam.

Myszki (kupione jako japońskie) miałam jakieś 15-20 lat temu. Nie mam niestety zdjęć.
Wszystkie były czarno-białe, i malutkie, nie większe od długości palca, nawet mniejsze. 4-5 cm?

Kilka lat później kupiłam w zoologiku myszki większe, miały tak może z 8 cm długości. Te były jednobarwne: czarne i brązowe. Nazwy nie znam, były sprzedawane jako "sprowadzone z NRD" i takimi enerdowskimi je nazywaliśmy.
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Natalia_1222
Posty: 358
Rejestracja: pt maja 12, 2006 10:48 pm
Lokalizacja: Kraków

Gatunki myszek :)

Post autor: Natalia_1222 »

Możliwe, że to były japonki, ale przydałyby się fotki ;). Szkoda że ich nie masz. Ale były takie same jak te pokazane przez Kamyczka?
Ostatnio zmieniony śr sty 03, 2007 2:34 pm przez Natalia_1222, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje szczurki:
Luna [*]...
Bebe u Nisi.
mysibaba
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 02, 2006 2:37 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: mysibaba »

Vella, mogłaś mieć prawdziwe japonki, teraz już tego nie sprawdzimy. Zwierzak obecnie nazywany myszą laboratoryjną jest krzyżówką dawnych myszy laboratoryjnych (białych), japonek i tzw. dzikich myszy. Od niedawna dochodza jeszcze mixy z rasowymi.
Szczurzynko, głupstwa mówisz. Mysie rodowody to całkiem nowa sprawa, myszki japońskie istniały kiedy jeszcze nikomu się nie śniło o rodowodach. Odwołując się do Twojej psiej analogii, australijski dingo powinien ustawić się w kolejce po papierek, inaczej przestanie istnieć ;)
Awatar użytkownika
neta
Posty: 165
Rejestracja: pn lut 27, 2006 6:47 pm
Lokalizacja: Poznań

Gatunki myszek :)

Post autor: neta »

ja mam 3 myszki^^ się pochwalę^^

Mynia(samiczka ma już ponad rok była moją 2 myszką jest kochana i ma dziurki w uszach :hihi: to nie ja robiłam:P mieszka z Laki)
Obrazek

Laki(paskudna strasznie ruchliwa mysz, często piszczy bez powodu mieszka z Mynią w marcu będzie miała rok ale ma słodziaśny kolor)

Zdjęcia kiedyś tam bo img nawala:/
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: Pituophis »

[quote="szczurzynka"]Nie mają rodowodu bo :
a) te myszy były stworzone do eksperymentów nd nimi w labolatorium/ort
b) nie są zarejestrowane w PMC
c) to tak jak powiedziec że istnieje pies rasowy bez rodowodu[/quote]

Japońskie myszy, te prawdziwe, maleńkie, czarno białe, głuche i z zaburzeniami równowagi są RASĄ myszy wyhodowaną dobre 2000 lat temu o ile nie wcześniej. Nikomu się wtedy nie śniło o laboratoriach ani o wystawach.

Miałem je, ale nie mam dobrych wspomnień z nimi. Zapamiętałem je jako wrażliwe i stresujące się łatwo. Często zjadały młode, kilka samic padło przy porodzie, krótko żyły. Zdążyłem tylko sprawdzić, że karłowatość japonek jest poligenowa- młode z kojarzeń japońskich samców z samicami normalnej wielkości miały rozmiary pośrednie i nawet po kojarzeniu ich między sobą nie pojawiały się sztuki równie małe co japonki, choć niektóre były wyraźnie mniejsze od typowych myszy laboratoryjnych, znacznie sprawniejsze od japonek i nieobciążone głuchotą. Pojawiał się natomiast u nich "japoński" typ łaciatości.

Zdaje się, że Szwedzi i Finowie hodują rodowodowe japonki, jako minimice.
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Gatunki myszek :)

Post autor: Pleiades »

Skoro mówimy o gatunkach myszy, to ja preferuję dwa gatunki z rodziny myszowatych.
Pierwszy gatunek, to tzw. afrykańska mysz karłowata, po ang. "african pigmy mouse", po łacinie Nannomys setulosus - przepiąkny gatunek chyba najmniejszych gryzoni z myszowatych. Bardzo trudny w chowie i hodowli, ale sobie marze, że kiedyś, jak będę miała warunki (np sporą klatkę diunę), to jednak skuszę się, aby kilka egzemplarzy kupić i spróbować ich hodowli. Bardzo mało jest w necie informacji o ich pielęgnacji i chowie, ale wiem jedno - to wymagający gatunek, jeśli chodzi o temperaturę i żywienie. Żywienie w głównej mierze opiera się na ptasich mieszankach ziaren (głównie proso i kanar) oraz na gammarusie.

Drugi ulubiony gatunek, który budzi u mnie wielką fascynację, to mysz berberyjska, zebra mouse (Lemniscomys barbarus i inne synonimy Lemniscomys sp.). Tez chciałaby kiedyś hodować, choć to również wymagający gatunek, ale za to jakże piękny :)

Na razie hodować zamierzam tylko szczurki, ale kto wie, co przyniesie przyszłość.. ;)
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Gatunki myszek :)

Post autor: Pituophis »

Nannomys to podrodzaj, chodzi o Mus( Nannomys) setulosus ;) O tym gatunku nie słyszałem w hodowlach, natomiast równie mały Mus minutoides jest powszechny. Sprowadzam sobie właśnie małą grupkę z Niemiec od znajomej :) Oczywiście grupka ta szybko będzie się powiększać :D
Myszy te nie są specjalnie trudne w hodowli, mnożą się łatwo, trzeba tylko zapewnić im miejsce do wygrzewania się, o temp. np. 25-27 stopni, co nie jest specjalnie trudne.

L. barbarus mam od ponad roku, mnożę, są obłędne:) Jakbyś kiedyś chciała to służe młodymi, choć masz na miejscu w Poznaniu hodowlę. Rownież nie uważam ich za trudne, rewelacyjnie się trzymają na diecie z suchej psiej karmy z dodatkiem papuzich mieszanek i warzyw. Byleby miały spokój, i możliwości wspinania się na półeczki czy gałęzie to czują się świetnie.
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

RE: Gatunki myszek :)

Post autor: Pleiades »

No tak, chodziło mi oczywiście o Mus minutoides, nie wiem czemu pomyliłam nazwy łacińskie... -_-;;
Mó jznajomy je ma o bardzo sobie chwali. Piękne te myszki, takie malutkie :)

A co do myszy berberyjskich, to serio, jest w Poznaniu hodowla ? Masz jakieś namiary ?

Może się kiedyś skusze na jakieś z nich :E
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: Gatunki myszek :)

Post autor: Pituophis »

Znajomy od minutoidesów z Polski? Mnoży? byłby chętny na odstąpienie/wymianę?

Kontakt bardzo prosty-Nowe Zoo :D Jakby oni nie mieli kontaktuj się ze mną, ale stamtąd łatwiej, nie trzeba tarabanić zwierzaków PKP :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”