Piranie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Piranie

Post autor: zwierzak »

Mamy w klasie biologicznej piranię. Żyje już 6 lat i chciałam zapytać jak długo takie coś żyje. W ogóle spodobała mi się rybcia. Jak ktoś wie to niech napisze jakie warunki muszą być spełnione żeby taka ryba sobie mogła żyć i mieć się dobrze.

Byłam opiekunem w tej klasie i pewniego dnia była przeprowadzka rybci do innego akwa. Z niezbyt pewną miną wzięłam siatkę do odławiania. Łatwo się złapała. Słoik z wodą na tymczas już czekał w rękach kumpeli. Wyciągam rybcię z wody. HORROR! Dostała szału! Zaczęła się dziko rzucać! Ściana mokra, my mokre, a ta się rzuca. (Takie coś to silne jest całkiem...) Kumpeli udało się ją jakoś popchnąć do słoika. Użarła ją. :hihi: Potem było dużo wycierania... :evil:
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Piranie

Post autor: Pituophis »

piranię
Jedną? Biedna ona sama, to są wybitnie stadne ryby.
Awatar użytkownika
L.
Posty: 298
Rejestracja: pn lis 06, 2006 9:58 pm
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk
Kontakt:

Piranie

Post autor: L. »

mhm.
smutno jej musi być.
y.. eee... czy słoik nie jest zamałym zbiornikiem nawet na chwile ?! to musiał byc duuuuuży słoik.
Ponieważ piranie prowadzą stadny tryb życia, w akwarium należy pielęgnować grupę co najmniej kilkunastu osobników. Naturalnie ze względu na swoją wielkość wymagają one odpowiednio dużych zbiorników – o pojemności ponad 300 l.
zródło wikipedia

Ps. Piranie w dobrze hodowane w akwarium potrafią zyć do 25 lat ;]
Hodowla Szczurów Rodowodowych Emerald Moon
http://www.emerald-moon.pl
ze mną: 7 szczurzych dam i 1 kot.
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Piranie

Post autor: zwierzak »

O ile wiem ta całe życie była sama. Nie licząc paru dni kiedy to mieszkała z innymi rybkami, ale oczywiście je pożerała. Dopiero wtedy ujawniła się jej tożsamość ;) Fajnie by było jakby miała kumpla, ale drugą taką jak ona można dostać najbliżej w Gdańsku, a i to nie wiem... Jest ładnie wybarwiona, ale jakaś taka osowiała od jakiegoś czasu.

W słoiku siedziała kilka minut.
Ostatnio zmieniony pn gru 25, 2006 10:27 pm przez zwierzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Viridis
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2006 2:14 pm

Piranie

Post autor: Viridis »

[quote="zwierzak"]Jest ładnie wybarwiona, ale jakaś taka osowiała od jakiegoś czasu.
[/quote]

Piranie MUSZA zyć w stadzie, żeby normalnie funkcjonowć. Po co trzymać jedną piranię, która chowa się po kontach, jest "osowaiała" i nie można cieszyć się jej prawdziwą naturą. Tak samo Neonek kupiony pojedyńczo na pewno nie cieszy oka tak jak całe stado (już pomijając fakt jak to sie odbija na zdrowiu)
Ostatnio zmieniony wt gru 26, 2006 10:01 pm przez Viridis, łącznie zmieniany 1 raz.
"wspomnieniem tone w czasy minione i placze"
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Piranie

Post autor: zwierzak »

Wiem wiem... Ale co ja mogę? Nawet z kumpelą myślałyśmy o koledze dla rybci ale nie ma skąd nawet wziąć. Jakbyśmy nawet w Gdańsku znalazły jej pobratymców na sprzedaż to nie wiem czy by w ogóle wytrzymały dwie godziny pociągiem. A w ogóle ile takie ryby kosztują? Wiele lat temu w zoologiku u mnie były piranie ale nie schodziły i już się ich nie sprzedaje.
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Viridis
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2006 2:14 pm

Piranie

Post autor: Viridis »

Nie mam pojęcia ile taka pirania moze kosztować....Może zapytaj się w swoim zoologiku czy by nie sprowadzili Ci takiej pirani z giełdy? U mnie przyjmują takie zamówienia....
"wspomnieniem tone w czasy minione i placze"
bonsai
Posty: 428
Rejestracja: sob lis 04, 2006 11:08 am

Piranie

Post autor: bonsai »

Piranie, przynajmniej na śląsku kosztują ok. 15-20 zł
zwierzak
Posty: 67
Rejestracja: wt sie 15, 2006 10:27 am
Kontakt:

Piranie

Post autor: zwierzak »

Dowiadywałam się, ale właśnie sprowadzanie takich ryb jest nieopłacalne. Trudno... Może w którymś zoologiku zobaczę piranie. Będę się rozglądać.
Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
- Charles Patterson
Viridis
Posty: 26
Rejestracja: sob gru 09, 2006 2:14 pm

Piranie

Post autor: Viridis »

Powodzenia ;)
"wspomnieniem tone w czasy minione i placze"
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Piranie

Post autor: Niuniak »

we Wro chyba po 10 zl są. a dziwne, że agresywna jest bo podobno one tylko takie kozaki są jak mają towarzystwo piraniowe. koleżanka kiedyś miała i to takie nijakie było (też jedna miała). Ładne dość ale mało ruchliwe i to jednak nie to co kilka welonek śmigających po akwarium ;)
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Doduś
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 24, 2007 7:03 pm

RE: Piranie

Post autor: Doduś »

Pirania... hmmm.... no fajne to musi być no ale troche niebezpieczne nie wiem jak się piranią zajmować. Nie interesuje się nimi wiem tyle że mają ostre zęby. Fajnie mieć taką rybcie w domu ale trzeba być ryzykantem heheheeh... Napisze wam kawał wprawdzie dwu zdaniowy ale to tak na rozbawienie: PIRANIA PYTA BLąDYNKE
CZY MOżNA PANIą PROSIć O RęKę ???
hehe... może nie takie śmieszne ale innego związanego z tym tematem nie znam
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: Piranie

Post autor: Czerwonaona »

Mój facet strasznie chciał mieć pirnie jednak ze względu na moja coreczke zrezygnowałam.Przy dzieciach nie ma mowy tak mi sie wydaje.Chyba,że sie nasluchalam jakiś historyjek nie prawdziwych:)Nie znam się ale ponoć to bardzo grozne ryby i potrafia nawet palec odgryzc.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Kora
Posty: 139
Rejestracja: pt lis 17, 2006 3:40 am

RE: Piranie

Post autor: Kora »

TAAA  SAME BEZSENSOWNE poglądy.
I tak,
W hodowli ryba  mało znana,
Pirania w akwarium powinna byc hodowana stadnie.
Tylko 4 gatunki są miesożerne reszte żywi sie rybami lub padlina(reakcja jak u rekinów na krew)
Piranie samotne są osowiałe i nie zdatne do atakowania czyli ich naturalnego zachowania :-(
Stado dla pirani jest jak reka dla człowieka.
Pirania nie skacze ponad poziom wody(czyli co maja tutaj dzieci?).
Jeśli chcesz hodować egzotyczne zwiezęta/ryby zapoznaj sie najpierw z lekturą o nich a nie kupuj.
Eduiacja 5+ :D
"Pomyśl czasami o cierpieniu, którego wolisz nie widzieć"
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Piranie

Post autor: ismena »

Pamiętam, że jak byłam mała pojechałam do pracy mojego taty (do wojska) i tam ujrzałam ogromne akwarium w którym pływało 9 piranii ;) Były prześliczne :D
Ostatnio zmieniony sob kwie 14, 2007 5:51 pm przez ismena, łącznie zmieniany 1 raz.
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”