Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

Witam!
W dniu 25.12.2006r. w hodowli myszek rasowych Mohanah zostały ze sobą skojarzone dwie pary:

Para nr 1
Dynamimaus UROCZA NAD PODZIW sh satin colourpoint beige fox banded
Obrazek
oraz ADONIS Glodar sh astrex colourpoint beige fox
Obrazek

Para nr 2
Dynamimaus YOGHURT BABY lh satin astrex himalayan
oraz Mł.Ch. ARON Glodar sh siamese seal point fox
Obrazek

Jeżeli wszystko się uda to planowane porody ok 15.01.2007r. małe myszki będą samodzielne ok 15.02.2007r.
Spodziewam się bardzo ciekawych odmian kolorystycznych m.in. cpb, ssp, beige, himalayan. Może będą jakieś banded lub tan. Mam nadzieje na rase długowłosą.
Wszystkie myszki będą posiadały rodowody z ciekawymi liniami m.in. fińską i szwedzką.
Serdecznie zapraszam do rezerwacji maluchów.
Transport do innych miast bezproblemowy :D
Mail bossmo@o2.pl lub pw
Obrazek
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Pituophis »

Adonis jest specyficznym cpb, ciekaw jestem, na ile zdjęcie oddaje prawdziwy kolor :) Aron wreszcie jest sealem seal point ( a nie chocolate point ).

Ładne, choć nie w moim typie ( wolę jak najsmuklejsze i wielkouche:) ), ale powodzenia życzę. Na lh szanse duże nie będą bo lh w rodowodzie samców jest jeśli pamętam chyba 3-4 pokolenia wcześniej, ale trudno, może a nuż się trafi:)
Yoghurt jest po morakullan's ocolor?
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

Adonis jest bardzo jasnym cpb, ale ciut bardziej beżowym niż na zdjęciu. Gdy sie urodził wszyscy się zastanawiali cóż to za kolor, ale z wychodzi, że cpb. Chociaż były też spekulacje czy to nie bone.
Aron jest ssp i to z bardzo pięknymi ciemnymi znaczeniami ;)
Tak, Yogurcik jest po Marakullan'a OCOLOR.
Jakieś szanse na lh są 8)
Obrazek
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Pituophis »

Właśnie Aronowe znaczenia mi się spodobały:) Powodzenia jeszcze raz. :thumbleft:
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: szczurzynka »

Ci przystojniacy Aron i Adonis i to są ci chłopcy z pierwszego miotu Goldara ??? śliczni :*
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

Tak, to pierwsze Glodarki - udane prawda? :thumbleft:
Mam nadzieje, że maluchy po takich cudnych panach i wyjątkowych paniach będą równie wspaniałe. :D
Dzisiaj właśnie pary małżeńskie zostały rozdzielone. Teraz czekamy dwa tygodnie :nuci:
Ostatnio zmieniony pn sty 01, 2007 6:10 pm przez Mohanah, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: szczurzynka »

no widziałam chłopaków dużo mniejszych :P gdyby nie już prawie 3 szczury królik psy to kto wie kto wie :P jak narazie to oczekuje miotu Czeczugi :P ale Adonisowi się ten super astrex rosprostował nieco :jezor2: taki był pudlowaty jak był mały :P ale hoho już chempiona ma :P gratuluję na jakiej wystwie zdobył ???
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

No niestety astrex przeważnie sie prostuje, ale Adonis i tak ma dużo bardziej puchatą sierść w porównaniu do sh.
To Aron ma Mł. Championa i zdobył tytuł Best Fox na 1 Klubowej wystawie w Warszawie, miał również nominację do BIS-a i gdyby na drugi dzień wystawy się nie przebarwił to kto wie....
A właśnie, czy szczury syjamskie też się przebarwiają pod wpływem temperatury?
Ostatnio zmieniony wt sty 02, 2007 12:21 pm przez Mohanah, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: szczurzynka »

nie wiem :shock: z tymi szczurami :P ja tam tylko w huskolach siedze no i może blue :P wiem wiem że astrex się prostuje kurdę ciekawe jak tam ten skarb Presei (satin astrex blue chyba) ciekawe czy jest nadal pudlowata :P ale pech na drugi dzień się przebarwił :P od słońca /? aha mam pyatnie czy Pituophis jest nadal na forum związkowym myszy ???? jak tak to poczytajcie sobie o naszym znawcy który nie karmi swoich terraryjnych zwierzaków gryzoniam i nie jada mięsa .. .
http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=58044

Ps: a po czym są te Goldarki ???? kurdę strasznie fajne te samce :zakochany:
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

Syjamskie myszy odbarwiają się pod wpływem temperatury ( za niskiej lub za wysokiej) robią im sie jaśniejsze plamy. Na wystawie była włączona klimatyzacja i myślę, że dlatego Aron sie odbarwił.
Glodarki są po LNIE Klan Myszkiewiczów sh astrex cpb fox i Dynamimaus ELEKCJA sh black ;) Jestem strasznie ciekawa jakie będą dzieciaczki po nich :thumbleft:
A co do Pituophis to póki co nie udziela sie na nowym forum PMC 8)
Obrazek
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: szczurzynka »

oo to faktycznie pech :P ale mi sie bardziej Adonis podoba :P ale tak chwalimy tatusia z pary 1 a tych super uszek mamuśki nie podziwiamy :D
Lna to ja widziałam :P ale na stronie
A co do miotu Gioldara to Km1 zostawił sobie tę pięknościową bone miał na PMC taką śliczną chyba był to chlopak :P
Aaaa mam nadzieję że wyjdzie jakiś blue :P nawet z tanem :P chociażby przebić Preseę i blue astrex satin :P
A Pituophis mówił że ma rasowe myszy :haha: idę znaleźć temat i zobaczę skąd ma i skąd info że jakaś hodowczyni trzyma 120 myszy w dwóch małych dunach ....
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

Oj tak blue bym bardzo chciała ;)
A ten samczyk, którego zostawił sobie Glodar to Antonio i też w rodowodzie ma colourpoint beige, choć ja się z tym nie zgadzam ;) , ale tak orzekły znawczynie i tak jest.
Obrazek
szczurzynka
Posty: 123
Rejestracja: pn paź 30, 2006 5:04 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: szczurzynka »

To życzę blusa :P Chyba były tylko samczyki do sprzedania ?? ale Antonio przecudny jest jak i reszta rodzeństwa :P
tak sie gryzie !!! http://s2.bitefight.pl/c.php?uid=100963 :* Vaxuś i Vaxinko trzymajcie się :'(
Mohanah
Posty: 11
Rejestracja: wt gru 26, 2006 1:56 pm
Kontakt:

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Mohanah »

Ach, już nie mogę się doczekać, a to jeszcze cały tydzień do porodów ;)
Chyba osiwieje :lol:
Obrazek
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Myszki rasowe w hod. MOHANAH

Post autor: Pituophis »

jak tak to poczytajcie sobie o naszym znawcy który nie karmi swoich terraryjnych zwierzaków gryzoniam i nie jada mięsa .. .

:shock: :shock: :shock: :khihi:

NIGDY nie twierdziłem, że nie karmię zwierząt gryzoniożernych gryzoniami. A już skąd pomysł, ze jestem wegetarianinem, pokaż mi W KTÓRYM MIEJSCU napisałem te dwie rzeczy.... Wymyślasz :P

Co do myszy uściślę : Mam myszy w typie angielskich wystawowych z rodowodem i bez, głownie bez, bo większość to jednak moja własna hodowla. Mam też myszy w typie "sklepowym", głównie koloru chinchilla +pochodne ( sepie, foxy), . Na forum PMC jestem zalogowany, na razie nie piszę. Nie jestem członkiem PMC, MCP, SHSR ani żadnego innego stowarzyszenia hodowców rasowych gryzoni.
Myszy z dwóch małych dun były zwykłymi sklepowcami. Info Ci nie potwierdzę, widziałem, wziąłem, dawno to było... Zdarza się...

Coś się mnie tak uczepiła, hę ;) ?

Mohanah -Zarówno szczury jak i myszy syjamskie zmieniają kolor w zależności od temperatury. W niskiej temperaturze mają dużo ciemniejszy kolor oznak i dużo większy ich zasięg. Ciemnieje też okrywa - moje szczury triamese ( siamese + hooded) teraz nie wyglądają jak himalayan, tylko widać że są kapturami, widać nawet znaczenia typu star.

U szczurów tego typu zmiany zachodzą w jeszcze większym stopniu niż u myszy, przynajmniej tyle mogę powiedzieć na podstawie własnych doświadczeń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”