RE: egzotyczne gryzonie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Pituophis »

Nie rozumiem, co przedmiotowego jest w tym, że kilkanaście wyhodowanych przez mnie norników będzie cieszyć hodowców niemieckich, którzy pół roku na nie czekali...

Od tego, że wymienię swój przychówek na przychówek kogoś innego gorzej nie będzie :P.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: czukukkcza »

no tak,po jaką ** trzymać zwierzątka tylko po to żeby na nie popatrzeć?
gdyby Hagenbeck miał takie podejście jak wy,czyściłby buty,a Durrel pomywałby w jakiejś frytkarni.
czemu nie wiedzieć więcej?bo na ręce nie można wziąść?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Czerwonaona »

Pithuopis chciałam pogratulować wiedzy to już nie pierwszy temat w którym ewidentnie widać,że wiesz wiele o zwierzątkach ,które masz pod opieka.Ja moge wyrazić tylko moją opinie.Ja nie mogła bym trzymać zwierzka wiedząc,że daje mu jeść zmieniam i nie moge wziąć...pogłaskac nie dlatego,że to jakaś moja fanaberia,że zwierzaki trzeba nienczyc tylko wrazenia,że ten zwierzak się meczy.Skoro nie lubi dotyku i kontaktu z człowiekiem widocznie nie jest zwierzatkiem domowym.Mimo wszystko wiem ,że moja opinia nic nie zmieni i dalej ludzie beda hodowali jakies tam okazy nie przystosowane do hodowli tylko dlatego,że fajne,ładne,że kto ma takie hobby bo bedzie zbierał okazy.Nie potępiam bo widze,ze sie znasz i zapewne maja u ciebie dobrze ale zastanawiam sie ilu hoduje i zbiera bo ma taki kaprys i zero jakiego kolwiek pojecia.Świata nie uratuje moge tylko wyrazic swoje zdanie.Kolekcje masz imponującą mam tylko nadzieje,że jest im dobrze:(
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: maua_czarna »

oo..odpisales mi:P zapomnialam o tym temacie;)
moi ulubiency to ostatnie opisane- wygladaja jak male dziczki:)
hmm..a ja mysle,ze wiele zwierzat,ktore trzymamy w domach nie lubi dotyku ludzi,ani ich obecnosci i dlugo moznaby wymieniac.
kazdy ma swoj swiat i dla mnie - powtarzam,dla mnie - dopoki dba o zwierzaki- karmi,sprzata,zapewnia godne warunki, to ja sie niczego nie czepiam.
znam na forum ludzi,ktorzy maja zastraszajace ilosci zwierzat nie podam nikow,nie chce nagonki;) i radza sobie doskonale z opieka nad zwierzakami. a znam i takich, ktorzy maja jednego szczurka, czy dwa i nie razda sobie z opieka - za chwile pisza posta,ze chca oddac zwierzeta.
obserwacja zwyczajow,fachowa wiedza to cos,dzieki czemu mozna zapewnic tym zwierzetom doskonale warunki i pitu nieraz dal popis swojej wiedzy na tym forum.
wielu z was hoduje np pajaki,a to takze nie sa zwierzeta, ktore lubia kontakt z czlowiekiem, nie machaja odnozami na jego widok;)
oczywiscie kazdy moze miec swoje zdanie, ale jak powiedzialam - nawet smiesznie sie czuje oceniajac wiedze i rozplywajac sie nad pitu, bo nie wiedzialam o ISTNIENIU wiekszosci z tych gatunkow, wiec moja niewiedza za to w tej materii jest ewidentna.
ja krytykuje i potepiam dzialalnosc, ktora prowadzi do chorob i smierci zwierzat. nie potrafilabym tez trzymac zwierzecia,ktore musi jesc inne zywe zwierze,aby zyc i byc zdrowe. ale sa tacy, ktorzy potrafia i tez nie moge ich potepic.
koniec wywodu - w sumie to chyba byl off?
stadko mi sie podoba,chetnie obejrzalabym zdjecia twoich gryzoniowatych w ich domkach - sporo miejsca pewnie im poswieciles w domu;)
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Czerwonaona »

o wlasinie ja tez bym z checia zobaczyła foteczki zwierzaków w ich domkach:)Może da sie jakies foteczki skołować:)
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Czerwonaona »

No zaglądam tutaj co jakiś czas no i odpowiedzi i fotek jak nie było tak nie ma.Zainteresowałam się tematem i przykre rozczarowanie.Hmm masz takie zwierzaki i stać cię na ich utrzymanie to napewno masz skąd wziąść aparat i pstryknąć kilka fotek tych swoich gryzoni.Chyba,że to jakaś ściema.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Pituophis »

Aparatu nie mam, i prędko fotek nie będzie.... :(.
Skoro nie lubi dotyku i kontaktu z człowiekiem widocznie nie jest zwierzatkiem domowym
Domowe nie są, to są zwierzęta nieudomowione, ale mogą być hodowane w terrariach urządzonych pod ich potrzeby.
Przewrotnie napiszę, że nikt nie stosuje tego argumentu o nieprzydatności " bo nie można wziąc do ręki" do ryb czy kanarków :D
Awatar użytkownika
Czerwonaona
Posty: 1093
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 1:55 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Czerwonaona »

Moja mama ma kanarka i on siada jej na ręce i nawet daje się głaskać czyli ten argument mnie nie przekonuje.Co do rybek to ich naturalnym środowiskiem jest środowisko wodne więc raczej gdybym chciała wyciagać i głaskać rybki było by to troszke nie normalne.Jeśli rybki mają odpowiednie akwarium,filtry i pokarm nie ma dla nich chyba różnicy woda to woda.Natomiast gryzonie,które jak to nazwałeś nie są udomowione potrzebują chyba znacznie więcej.Ja wiem,że się znasz i nie ujmuje twojej wiedzy wręcz podziwiam ale nie sądze byś mimo usilnych starań był w stanie sprawić aby czuły się jak w naturalnym środowisku.
Za Tęczowym mostem:Cola,Tekila,Meisi,Kruszynka,Milka,Skiniu,Fart,Fuks,Spidi,Cofi.
Ze mną:Darkon,Frost,Rubin.Bez ogonowo:Ewald,Borsunio,Kajtuś.
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: ismena »

chcesz wiedzieć czegoś więcej o gryzoniach? Prosze bardzo, jest Animal Planets, jest wikipedia, są encyklopie. Zastanów się nad tym, co robisz. Czy to normalne by człowiek w domu trzymał zebre? Dałby jej cały ogród, jedzenie, ale nigdy ona nie będzie szczęśliwa. To samo norniki czy też inne gryzonie nieudomowione. Skoro nie lubią kontaku z ludźmi, to po co je masz? Jak ja nie lubie brokułów, to ich nie jem. Zastanów sie nad tym, co robisz. I zauważ że nie tylko ja nie zgadzam sie z twoim zdaniem
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Awatar użytkownika
Ania26
Posty: 405
Rejestracja: pt sie 05, 2005 4:17 am
Lokalizacja: Warszawa

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Ania26 »

Pituophis, ja rozumiem Twoją pasję podglądactwa.
To musi być fascynujące!

Mam tylko szczury, ale najwięcej radości przynosi mi właśnie podglądanie ich zachowań w stadzie. Tylko że to ciężka sprawa, bo jak widza, ze wchodzę do "ich" pokoju to zaraz na mnie siedzą.
Moje smrodziuszki: Ezri, Odo, Vic
Merry['], Łaciatka['], Pysia['], Mała['], Megi['], Oksanka [']
lenalove
Posty: 557
Rejestracja: wt sty 31, 2006 10:07 pm

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: lenalove »

nie no akacjówki mnie rozwaliły! :zakochany: fantastyczne mordunie!!!!!! ale nie spotkałam się z takimi odmianami w żadnym zoologiku
moje aniołeczki: Natka ['], Miszel [']- zawsze w moim serduchu
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Pituophis »

Pituophis, ja rozumiem Twoją pasję podglądactwa.
To musi być fascynujące!
I jest. Zresztą nie ma "tylko szczurów" :) One też potrafią być fascynujące.
Ja staram się nie oswajać zwierząt, niestety one same się uczą że człowiek = jedzenie, i przyłaża czekając na kąsek. Norniki to zresztą zupełnie inna kategoria- norniki to zwierzęta obłazące, włożysz rękę do terrarium, a już masz jednego w kieszeni, drugiego na głowie, i trzeciego na ramieniu. Wcale ich do tego nie zachęcałem, one już są takie. Czasem chciałbym je odoswoić :).
ale nie spotkałam się z takimi odmianami w żadnym zoologiku
I dobrze, szczęśliwie nie są to "chodliwe" zwierzęta. Choć wiem, że piestruszki i norniki wschodnie czasami się trafiają.

Prosze bardzo, jest Animal Planets, jest wikipedia, są encyklopie
Filmy o małych zwierzętach kręcone są zazwyczaj w dużych, naturalistycznie urządzonych terrariach :) Większość rzeczy, które wiemy o behawiorze gryzoni wiemy właśnie z obserwacji w terrariach.
Moja mama ma kanarka i on siada jej na ręce i nawet daje się głaskać
Gwarantuję, że w przypadku akacjówek też jest to wykonalne, tylko ja nie czuję potrzeby, żeby je tego uczyć.
Awatar użytkownika
Savash
Posty: 160
Rejestracja: sob cze 03, 2006 12:25 pm

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Savash »

Fenomenalne zwierzaki Pituophis :) I zgadzam się, że można hodować zwierzątka nieudomowione i poświęcać im swój czas nie oczekując że dadzą się w zamian pogłaskać. Mój znajomy przez trzy miesiące własnoręcznie robił gigantyczne terrarium tylko po to, by móc trzymać w nim sześć jaszczurek ( każda ma ok 5 cm ). Też zwierzaki nieudomowione a ile przynoszą człowiekowi frajdy :)
Gdybym miała długie ręce przytuliłabym cały świat :)
Awatar użytkownika
ismena
Posty: 106
Rejestracja: sob mar 31, 2007 5:41 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: ismena »

[quote="Pituophis"]
Filmy o małych zwierzętach kręcone są zazwyczaj w dużych, naturalistycznie urządzonych terrariach :) Większość rzeczy, które wiemy o behawiorze gryzoni wiemy właśnie z obserwacji w terrariach.
[/quote]

Terriariach oO? Są kręcone w naturalnym dla zwierząt otoczeniu, a kamery są ukryte pod postacią kamienia itp :/
Trudno jest żyć bez nadziei... ale umierać bez złudzeń- łatwiej

Gaja [*] -mój 'dzien'... bialy, milusinski ogonek...
Sachma- 'noc'... cala czarna z bialym brzuszkiem. Troszke wredna i plochliwa, ale kochana ;)
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: egzotyczne gryzonie

Post autor: Pituophis »

Naturalne otoczenie dla myszki szeroko pojętej można urządzić w terrarium 100 x 50 cm :).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”