RE: Skunks?

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Skunks?

Post autor: czukukkcza »

kiedyś jako ciekawostkę przeczytałam iż austriacy to zwierzątko już sobie trzymają jako pupilka.
wczoraj oglądnęłam na Animal Planet reportaż o kobiecie w USA,która dostała tam licencję na prowadzenie dla nich przytuliska.
info na pierwszej stronie którą znalazłam przeze Googla.
"wszystkim trzymanym w domu zwierzętom należy na początku ich życia usunąć gruczoły wydzielające nieprzyjemną substancję. Wychowywane z ludźmi, te małe drapieżniki, stają się wspaniałymi zwierzętami domowymi. Bardzo zaprzyjaźniają się ze swoim opiekunem. Są niezwykle inteligentne, a przy tym uparte i ciekawskie. Większość skunksów lubi pieszczoty i przesiadywanie na kolanach opiekuna."
"Choć należą do rodziny łasicowatych, ich upodobania pokarmowe dość daleko odbiegają od typowej diety drapieżników. Pokarm trzymanych w domach skunksów stanowią w 50% warzywa. Druga połowa pożywienia to biały ser, owoce, suche jedzenie dla psów (kocie zawiera zbyt dużo protein, których nie trawią), ryż i makaron oraz niewielkie ilości mięsa."
"Klatki mogą posłużyć jedynie jako narzędzie do nauki dyscypliny, ale nie nadają się na "mieszkanie" dla skunksów. Potrzebują one wolnej przestrzeni i mają potrzebę obcowania z domownikami podobnie jak pies lub kot. Należy jednak uważać, bo potrafią otworzyć nawet lodówkę, a są obżartuchami! Ich ciekawość może też sprawić, że znajdą się w niebezpieczeństwie. Dlatego należy zamknąć przed nimi niebezpieczne obszary mieszkania. Skunksy, podobnie jak koty, szybko uczą się załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w naczyniu z odpowiednim żwirkiem." info ze strony http://www.papugi.com.pl/skunksy.html
*
kochane jak szczur,ale większe,energiczne jak fretka,ale mniej demoniczne i to wszystko w ciałku gabarytowo podobnym do ciałka małego psa.

moje pytanie jest takie-miał ktoś styczność ze skunksem trzymanym po domowemu?wiem że to zwierzątko futerkowe,ale szyle,frety i nutrie też...
co o tym myślicie:)?
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: Skunks?

Post autor: Pituophis »

http://www.nagetierforum.de/wbb2/board. ... 8e14b1b09f

niemieckie skunksie forum

http://www.skunk-info.org/

amerykańska strona o skunksach

Jeśli są choć trochę podobne do szopów ( bo nie wspinają się aż tak, jak ostronosy) to bym się nie zdecydował. Strasznie mi się podobają, ale w domu trzymać się bałbym mimo wszystko.
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

RE: Skunks?

Post autor: czukukkcza »

z tego co widziałam[na tym reportażu] to ta pani ma firanki w całości;)a tych skunksików ma sporo.
na tym papugi.com wychwalają jako przyjazne zwierzę[ale podejrzewam że nawet fretkę by zareklamowali jako stosunkowo spokojne i nie kłopotliwe zwierzę;)]
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: Skunks?

Post autor: Pituophis »

Papugi.com to sklep, oni zachwalają wszystko, łącznie z małpami...
Awatar użytkownika
debbie_lu
Posty: 83
Rejestracja: pt sie 25, 2006 3:21 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: Skunks?

Post autor: debbie_lu »

ja tez widzialam taki program, chyba na reality tv, skunksy wygladaly cudownie, byly bardzo grzeczne i czyste z tego co xzdazylam zauwazyc, az mi sie zamarzylo samej miec skunksika. chociaz nie wiem co by wtedy bylo z moimi kochanymi szczurzynkami :loverat:
Moje dzieci: Heidi, Trufelka, Hela i Dzidzia vel Mała Grey
Po drugiej stronie tęczy: Dzikuska (lipiec 2006-30.06.2008), Tofisia (lipiec 2006-21.07.2008), Michelle (9.03.2008-27.08.2009), Rosemary (2007-20.11.2009), Idgie (jesień 2009-13.09.2011) :( :*
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: Skunks?

Post autor: Dagaz »

Na animal planet byl caly program o skunksach 'domowych'. Wycina sie in gruczoly. Maja piekna siersc i najrozniesze ubarwienia i wzory. Sa towarzyskie i ciekawskie. Zachowuja sie troche jak psy ;> Jednym slowem super zwierzaki ;]
A ja dzis znalazlam na aukcji skunksa
Tylko cena mogla by byc troche mniejsza...
http://allegro.pl/item216463709_skunksy ... iowe_.html
Facet ma sporo 'orientalnych' gatunkow o_O
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”