Psy rasowe i kundelki.

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

9 duszyczek za TM [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Flaumel »

O właśnie, to przy okazji do Ciebie pytanie - jakie szelki i smycz polecasz do ciągnięcia roweru :) ? Bo się zdecydować nie mogę :<

A Afera jak zwykle ZJAWISKOWA :)
Obrazek
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: klimejszyn »

Primo
Obrazek

Edi
Obrazek
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Flaumel pisze:O właśnie, to przy okazji do Ciebie pytanie - jakie szelki i smycz polecasz do ciągnięcia roweru :) ? Bo się zdecydować nie mogę :<

A Afera jak zwykle ZJAWISKOWA :)
Jedyne szelki jakie nadają się do ciągnięcia (nie mylić z uciągiem, czyli weight pullingiem) roweru/wózka/sań są typu sled, czyli takie:
Obrazek

Jest wiele różnych firm, które oferują tego typu sprzęt, lecz nie zawsze wiedzą jak taki sprzęt powinien wyglądać i zwyczajnie nie warto zawracać sobie głowy tymi firmami... ale zacznę od tych przeze mnie i maszerów polecanych. :)

Polecane:
1. Manmat http://manmat.prv.pl/ - można rzec - kultowa firma oferująca sprzęt zaprzęgowy. 100% profesjonalizmu, każdy maszer ma lub miał od nich sprzęt. Rozmiarówka sledów bardzo dobrze dopasowana do ras psów zaprzęgowych, szorki idealnie leżą na psie, nie wżynają się i nie uciskają. Typowe szorki manmatowskie cena 50 zł:
Obrazek

oraz amortyzowana linka skijouring cena 55 zł:
Obrazek

Linka ta nadaje się do bikejoringu, canicrossu, dogtrekkingu i skijouringu. Osobiście jej nie używałam, więc nie mogę wydać opinii, ale słyszałam same pozytywne opinie maszerów o niej.

2.Rowerland http://www.rowerland.pl/ - kolejna profesjonalna firma oferująca sprzęt do psich zaprzęgów - od szorek aż po sanie. Firma gorąco polecana przez maszerów, tak samo jak manmat - każdy maszer ma lub miał coś rowerlandu... ;)
Ja posiadam szorki rowerlandowe (widać na zdjęciu z poprzedniego posta, te żółte na psie) i są rewelacyjne. Jestem z nich bardzo zadowolona, są solidnie wykonane, rozmiarówka idealnie dopasowana, normalnie jak na miarę szyte, pies też ochoczo w nich ciągnie, bo nie gniotą ani nie obcierają. ;) Cena 65 zł"
Obrazek

Liny amortyzowane oferują identyko to samo co manmat, więc powtarzać się nie będę. :) Cena 35 zł:
Obrazek

3. 3rd-pole http://www.3rd-pole.com - można powiedzieć - firma neutralna. Nie spotkałam się z wieloma osobami używającymi tego sprzętu, ani nie spotkałam się z opiniami negatywnymi. Sama nie miałam sprzętu tej firmy, więc nie mogę o niej od siebie wiele powiedzieć, oprócz tego, że sprzęt wygląda nieźle.

Szorki:
Obrazek

Amortyzator:
Obrazek

4. WolfClan - stronki nie ma, ale w sprawie sprzętu trzeba się kontaktować z Aleksandrą Rolewską (np. na facebooku) znaną i bardzo utytułowaną maszerką. Szorki są szyte wg rozmiarówki, ale też można się dogadać i uszyć indywidualnie na danego psa. Cena zależy od wielkości psa, rasy, materiału na szorki, itp zależy jak się dogadasz... :) Sprzętu od Ajki używają najlepsi maszerzy, np. Łukasz Paczyński reprezentant Polski w psich zaprzęgach, bardzo utytułowany i szanowany w świecie maszer.
Szorki:
Obrazek

Co do amortyzatora to trzeba zagadać, osobiście nie widziałam amorka od Ajki, więc nie wiem czy robi, ale pewnie tak.

5. Jola Sołek - maszer i hodowca, która szyje sprzęt zaprzęgowy na psa indywidualnie, tylko trzeba się dogadać (można znaleźć na facebooku). Znam same pozytywne opinie o sprzęcie od Joli Sołek, z resztą co tu dużo mówić - maszer najlepiej wie co potrzeba psom zaprzęgowym. ;) Niestety nie mam zdjęć przykładowych wyrobów.

6. Polarni Przyjaciele http://www.husky.org.pl/nowinki/index.php - szorki są dobrze wykończone, lekkie, nie obcierają psa. Miałam okazję używać i myślę, że są ok. ;) Problemem jest ociąganie się z wysyłką. Cena 39 zł
Obrazek

Linka amortyzowana też dobra, nie miałam z nią problemów. Polecam. Cena 39 zł
Obrazek

Niepolecane:
1. Happy Husky http://happyhusky.pl/index.htm - ABSOLUTNIE OD-RA-DZAM!! Miałam do czynienia z tą cud firmą i nigdy więcej nic od nich nie kupię!! Po pierwsze - wiele osób oszukali - kasę wzięli, a sprzętu nie wysłali wcale, a jak wysłali to po długim czasie (miesiąc, dwa trzy i więcej) po wielkich bojach. Zero kontaktu ze sprzedającym. Ja czekałam na swoje szorki ponad miesiąc. Happy husky nie odpisuje na maile, nie odbiera telefonów specjalnie!! Jak zadzwoniłam z innego numeru to od razu odebrali i tłumaczyli, że mają awarię komputera i telefonów, a paczkę niby wysłali, potem okazało się, że nie wysłali, potem niby pracownik wysłał na zły adres. Krętacze i oszuści, wystarczy poczytać opinie na Allegro o nich! Ile wojny z nimi stoczyłam niech historia przemilczy... mało tego sprzęt jest beznadziejny. Rozmarówkę ustalają chyba na zapasionym białym husky, który jest ich reklamą. Serio! Na moją suczkę na długość szelki są dobre natomiast są zdecydowanie za szerokie, tak, że aż zwisają jej na łapy - a w tabeli mają tą samą rozmiarówkę co rowerland. Przykład na moim psie rozmiaru L:
HappyHusky
Obrazek

Rowerland
Obrazek

Szelki musiałam sama poprawiać, by pies mógł jakoś w nich biegać. Poza tym szelki są z bardzo delikatnego materiału, słabe szycie, między przednimi łapami jest wąski paseczek, przez co szorki się psu wbijają "pod pachę" i obcierają, przez co przynajmniej mój pies nie chciał dobrze pracować, z resztą wcale się nie dziwię. Poza tym parę treningów i sprzęt nadaje się do kosza.
Szorki HappyHusky i firmowa maskotka biała sportowa rakieta. Cena 37 zł:
Obrazek
Obrazek

2. Sali http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=5382175 - miałam okazję używać (pożyczyć na trening) szorek Sali - taka sama badziocha jak HappyHusky, nie ma co sobie głowy tym zawracać. Żaden poważny maszer nie kupuje takiego dziadostwa. Cena 40 zł
Obrazek

Oferują też niby amortyzatory, ale szczerze nie wierzę w super jakość tych produktów...
Amortyzator, cena 23 zł
Obrazek

3. Dingo http://www.dingo.com.pl - o ile cała reszta wyrobów tej firmy jest ok, to zdecydowanie nie szorki... słyszałam wiele negatywnych opinii na temat tych szorek, że są słabe do tego w kosmicznej cenie 130 zł...
Obrazek


Na koniec zostawiłam bardzo kontrowersyjną firmę Hifica http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=hifica. Mają oni bardzo dobre pasy co canicrossu, amortyzatory i obroże, ale nie szorki... szorki są słabe, źle dopasowane (są szyte indywidualnie), zawsze są za krótkie, do tego są bardzo sztywnie i nieprzemyślane... Mało tego kurczą się po kontakcie z wodą. Na moim psie widać, że są zdecydowanie za małe:
Obrazek
Obrazek
Do tego ten pas za przednimi łapami może wyrządzić bardzo wiele złego - może uciskać i uniemożliwiać swobodne oddychanie, które jest tak ważne w bieganiu i pracy psa.
Także amortyzatory i pasy Hifica jak najbardziej polecam, są bardzo solidnie zrobione. Amortyzator, cena 55 zł:
Obrazek

A szorek nie polecam, podobnie jak większość maszerów. Cena 78 zł
Obrazek
Dodam jeszcze, że firmę Hifica prowadzą poważni ludzie, zamówienia są realizowane bardzo szybko, bardzo dobry kontakt mailowy jak i telefoniczny.

Myślę, że mój post pomoże Ci coś wybrać... ;) Tylko musisz brać pod uwagę to, że szelki są robione głównie pod zaprzęgowce, czyli husky, malamuty, gronki i mixy typu eurodogi, więc mogą nie pasować na Twojego AST-a, bo on ma inną anatomię niż "nasze" psy. Najlepiej będzie jak zagadasz do tych osób, które robią na miarę szorki, powiesz co to za pies, podasz wymiary i na pewno będziesz zadowolona. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Flaumel »

Dzięki, potwierdziłaś mniej więcej to co już wiedziałam :) Jeszcze jedno pytanie typu podchwytliwego: szelki do WP (uciągu) nie będą się nadawały do roweru, co? Nie moge sobie zafundować 2w1 :D?
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Ja uważam, że sledy nadają się zarówno do zaprzęgu jak i do uciągu, natomiast szelki WP już nie... szelki WP są specjalnie skonstruowane do krótkiej i WOLNEJ pracy, natomiast sledy są typowo do pracy, która trwa dłużej i wymaga dużej prędkości. Zobacz post wyżej jak źle wypowiadałam się o szorkach z Happy Husky, które nachodzą na tylne łapy... szorki do WP podobnie zasłaniają łapy co jest niewygodne na dłuższą metę. Poza tym ta decha z tyłu też mogłaby psu przeszkadzać... tak mnie się wydaje, z resztą poszukaj sobie info o bikejoringu, ja jeszcze nie spotkałam się z bieganiem na dłuższy dystans w tych szelkach.
9 duszyczek za TM [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Flaumel »

Okeej, dziękuję :) My i tak na poważnie raczej WP nie będziemy robili, a oponę to i na sledach można ciągać :) W sobotę-niedzielę mam wystawę to może Manmat tam będzie i sobie pomacam na żywo :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Szczerze wątpię by Manmat był na wystawie, ale może, może. ;) Na zawodach są każdych. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Bratka.a10 »

A ja za to mam kundelka - wabi się Haps (mój ukochany królewicz, mój synek - Hapsio, Hapsiulek, Hapisiu, Hapsiczek, Hapsiuu :D :D ) . Muszę się koniecznie nim pochwalić ponieważ oprócz moich szczurzych panienek (które oczywiście mają miejsce w moim sercu) psy to również moje życie a Haps też jest częścią mojego serca i na prawdę ma duże znaczenie w moim życiu.

Niestety mam tylko jedno zdjęcie jak był malutki (byłam w 3 klasie kiedy go dostałam) :

Obrazek

Teraz aktualne :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz czas na krótką historyjkę...

Kiedy poszłam do I klasy marzyłam o własnym piesku (nie wiedziałam jeszcze co to odpowiedzialność) więc zaczęłam namawiać mamę na psa.. A konkretnie zawsze chciałam mieć Cocker Spaniela Angielskiego - jak się okazało 3 lata później zawitał u mnie jednomiesięczny kundelek, który jeszcze upadał gdy chciał chodzić - miał pchły, więc od razu pojechał do weta i następnego dnia było po pasożytach. Hapsia mam (jak się potem dowiedziałam) od jakieś pani, która sprzedawała psiaczki (uważam, że za wcześnie je sprzedawała) w kartonie przy jakieś ulicy za 10zł ;// Nie znoszę takich ludzi! Ale to szczegół... Pamiętam również, że dostałam Hapsiczka mojego kochanego 27.04.2009roku - miał wtedy miesiąc (około), więc stwierdzam, że urodzinki ma 27 marca ( w tym roku byłam nawet tak zwariowana, że urządziłam mu urodzinki na łące z jego ulubionym kolegą hahaha! ). Teraz Hapsio ma 3 lata i 4 miechy ;D Codziennie spacerujemy razem .. Rano wychodzimy tylko na chwilę a po obiedzie wychodzimy na dłuuugi spacerek (który trwa od godziny nawet do trzech czterech godzin...) - w tym czasie spuszczam Hapsiunia aby się wybiegał, czesto spuszczam go razem z koleżanki psem ;D ;D

Powinnam założyć temat moim zwierzaczkom (bo szczurki już mają a oprócz nich mam właśnie Hapsia i dwa chomiki dżungarskie) ale jakoś najpierw trafiłam tu :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Bratka.a10 »

Kiedy poszłam do I klasy podstawówki rzecz jasna! ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Cofam to co powiedziałam o amortyzatorze Hifica. Niestety z tym amortyzatorem nie zostanie się dopuszczonym do zawodów zaprzęgowych, ponieważ z obu stron zakończony jest karabińczykami. Od strony roweru musi być miękkie mocowanie (linka sportowa/sznurek), tak by w razie zerwania nie zrobiło psu krzywdy. Po prostu pękający karabińczyk z impetem przywali w psa. Poza tym lina NIE MOŻE być cała amortyzowana, musi być fragment normalnej taśmy. Dlaczego? Podaję cytat:
To jest logiczne, że amortyzator się rozciąga - na tym polega jego rola. Sztywna lina w razie poluzowania opadnie, a potem znów się napręży powodując szarpnięcie. Amortyzator to niweluje, ale nigdy tego w stu procentach nie wyeliminuje.
Jeżeli "gumowy" fragment liny (czyli ten amoryzujący) jest za długi, może spowodować sprzężenie zwrotne... czyli zamiast niwelować, odwróci wektor siły i zacznie ściągać z przeciwnym kierunku. Taka jest specyfika splecionej gumy. I tego nie zauważysz, kiedy pies ciągnie :) Poczujesz, jeśli będziesz miała drugi koniec liny w ręce...
Także niestety amortyzatory firmy Hifica są BARDZO niepolecane.
9 duszyczek za TM [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Flaumel »

Dzięki :) Na szczęście info PRZED wypłatą :D więc jeszcze nic nie zamawiałam :) I musimy pójść do weta zanim cokolwiek - mamy podejrzenie przepukliny :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Najlepszy jest taki: http://www.rowerland.pl/index.php?artykul=66, identyczny oferuje też ManMat, choć na stronie ma zdjęcia tego z 2 karabińczykami, jakbyś miała zamawiać telefonicznie u nich to dopytaj się o ten z pętlą - na pewno takie mają, straszne dużo ludzi ich używa.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Afera »

Prawdopodobieństwo pęknięcia takiego karabińczyka jest nieduże, jednak na zawodach jest regulamin, którego trzeba przestrzegać, a w nim zawarte są wytyczne dotyczące sprzętu. Sama mam linkę z 2 karabińczykami, używam jej już 3 sezony i wszystko jest ok... ale na zawody muszę kupić sobie tą rowerlandową, bo inaczej nie dopuszczą...
9 duszyczek za TM [*]
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Psy rasowe i kundelki.

Post autor: Flaumel »

Dziękujemy dziękujemy :) Jeśli Hoganek będzie mógł tak się bawić ( w poniedziałek albo wtorek się dowiemy ) to z pewnością dzięki Tobie będzie super szczęśliwym psem z super sprzętem :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”