fretki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pamelka666
Posty: 255
Rejestracja: ndz cze 17, 2007 12:44 pm
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Re: RE: fretki

Post autor: Pamelka666 »

Jak byłam mała to straaasznie marzyłam o fretce, miałam wiele książek o nich i fot tych stworzeń w pokoju, a traz mam ogonki i nie zamieniła bym ich w rzyciu! ;)
Awatar użytkownika
madame
Posty: 136
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna-Warszawa

Re: fretki

Post autor: madame »

Witam,
dwa dni temu do naszego domu zawitała fretka (ojciec chłopaka ja zakupił), była to dość duża niespodzianka i nie byliśmy na nią przygotowani. Niewiele konkretnych informacji udało mi sie znaleźć na necie dotyczących fretek tzn. jedzonka (co dawać jak często ile , jak sie z nią bawić, klatki, piasku itd.
Ma ok.3 mcy i cały czas jest głodna.
czytałam powyższe wypowiedzi. Zaintersowala mnie wypowiedz dot. szczurów i fretek gdyż sama posiadam dwa szczurasy i ich pierwszy kontakt wypadł dobrze biegały razem, następnego dnia było trochę zaczepiania ale tez biegały razem a szczurek tak szczerze mówiąc to niebyła zachwycony kimś kto ma więcej energii od niej i biega po jej terenie ale nie atakowała (z niej jest niezły łobuziak i energii ma za cale stado szczuraskow). Oba szczurki są młode maja kolo 7-8mcy.
Jak znacie sie trochę na fretkach napiszcie jak z nimi postępować ew. polećcie dobra stronę internetowa.
Ze mną: Tigerek, Rubi, Dyzio i Zyzio, Kubuś
Obrazek
[*]Pchełka,Dzina,Rasti
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: fretki

Post autor: Nina »

Swojego czasu korzystałam z tego forum:
http://www.fretki.org.pl/forum_new/
Dużo informacji i osób chętnych do pomocy ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
madame
Posty: 136
Rejestracja: pn mar 10, 2008 2:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna-Warszawa

Re: fretki

Post autor: madame »

super dzięki już wchodzę i czytam:D
Ze mną: Tigerek, Rubi, Dyzio i Zyzio, Kubuś
Obrazek
[*]Pchełka,Dzina,Rasti
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Re: fretki

Post autor: Mycha »

Hm... Fretki pierwotnie strzegły domów przed gryzoniami, używane były także do polowań na króliki.
Przepraszam, że może post będzie trochę niegrzeczny, ale po kolejnym temacie z cyklu czy można fretkę wypuszczać z.... jad we mnie dojrzał!

Zwracam uwagę osobom z poważnymi brakami w wykształceniu biologicznym, że stosunek DRAPIEŻNIKA DO OFIARY jest taki jak GŁODNEGO DO OBIADU!

FRETKA JEST DRAPIEŻNIKIEM - wystarczy popatrzeć na jej zęby, a jej potencjalnymi ofiarami są wszystkie zwierzęta, które nie są zbyt duże (WŁĄCZNIE Z DUŻYM KRÓLIKIEM). Nie ma znaczenia czy to gryzoń czy zajęcowaty, czy wróbel czy papuga!

Po swoim kuzynie tchórzu fretka odziedziczyła skłonność do zabijania, nawet wtedy gdy jest najedzona. Tchórz w kurniku czy gołębniku wymorduje wszystkie ptaki, choć zje może jednego! Nie zalecam takich doświadczeń przy czym osoba dociekliwa może zamienić gołębnik na wolierę z: papugami, zeberkami, bażantami,...... (wpisz w miarę potrzeby dowolnego, nie drapieżnego ptaka ) lub wybieg z: myszami, koszatnicami, chomikami, szynszylami, myszoskoczkami, króliczkami różnej maści,....... (wpisz innego nie drapieżnika o wielkości nie przekraczającej wielkości 7 kg królika ).

To, że jedna fretka "zaprzyjaźni" się np. ze szczurem czy królikiem niczego nie zmienia , jak poczuje jego krew to....... lepiej nie pisać

Wiem, że są osoby, które potrafią upilnować w domu fretkę i jej ofiarę, ale JEŚLI MYŚLISZ, ŻE TY TO POTRAFISZ A JESTEŚ OSOBĄ ZADAJĄCĄ PYTANIE CZY MOŻNA TRZYMAĆ RAZEM FRETKĘ I JEJ OFIARĘ TO [/u][/b] JESTEŚ W BŁĘDZIE Ty zapłacisz za to tyle, ile kosztuje zwierzak, ale zwierzak zapłaci za to życiem

I jeszcze jedno rozumiem, że forum jest po to, żeby pytać i dyskutować, ale błagam, zanim zaczniesz walić w klawiaturę, zastanów się nad tym, o co pytasz i czy przypadkiem sam nie potrafisz sobie na to pytanie odpowiedzieć....
Autor: prazm z fretkowego forum.

http://www.fretka.org.pl/fretka/pol/pub ... _myka.html
http://www.fretki.org.pl/forum_new/view ... p?f=5&t=11
i oczywiście to: http://www.fretki.org.pl/forum_new/view ... 12&start=0
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: fretki

Post autor: renata1009 »

Ja mam fretkę,ale i szczura,królika,papugę ,kota ...Czasem mam wrażenie,że mój Fred nie ma już w ogóle łownego instynktu ,wszelkie "gryzienie"to dla niego zabawa ,mimo tego i tak radziłabym uważać ,chociaż dlatego,że np szczur celowo go prowokuje.Nie ukrywam-najgorsza sytuacja jest z kotem -podgryzanie w nogi ,ganianie (jednak kot nie był planowany,był po fretce,z resztą i fretka jest przygarnięta).Królika i szczura najzwyczajniej się boi ,a o papudze to chyba nawet nie wie ,mimo,że ona lata cały dzień.Ale nie wszystkie fretki są takie same-z moich obserwacji wynika,że te młodsze są bardziej agresywne -chociaż może się mylę? Nigdy nie wiadomo co może zrobić zwierze pod nieobecność człowieka ...Szczury szybko się stresują(szczególnie ten zapach fretki),moje poprzednie szczury syczały pod drzwiami gdy wyczuły ,że fretka chodzi po przedpokoju.Radziłabym zapewnić im osobne pomieszczenia i sprawa rozwiązana .A co do młodej fretki -warto zwrócić uwagę na naukę higieny zwierzaka,bo w przypadku rui może być ciężko,znaczenie terenu itd .Sporo Cię czeka zmian w mieszkaniu :)Mój Fredzio na początku spał w śmietniku i wszystko wysypywał (i śmietnik musiał zmienić miejsce),wszelkie rosliny na podłodze,wynoszenie jedzenia na zapas po kątach...eh to o wiele bardziej trudniejsze zwierzę niż szczury i o wiele więcej wymaga uwagi,a ponadto żyje dość długo więc to decyzja nawet na parenaście lat.
Awatar użytkownika
Myszowata
Posty: 99
Rejestracja: pn sie 25, 2008 10:49 am
Lokalizacja: Gliwice

Re: fretki

Post autor: Myszowata »

Mamy z narzeczonym dwie frecie :) Szoguna i Fifi :) Szogun typowy leniwiec ..tzw robcie ze mna co chcecie...natomiast Fifi to istna diablica :D Chude male i niedobre ale nasze :D:D:D
Szczurki w przeszłości: Łatka
Obecnie szczurzyca Doris i jej towarzyszka Pysia :D :D
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: fretki

Post autor: pixxa »

kruszek
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 27, 2010 7:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: fretki

Post autor: kruszek »

Kurcze, a moja freta po ostatnim spacerku złapała kleszcze ( a właściwie on złapał ją). No i teraz boję się spacerować.
Czym można fretę zabezpieczyć przez tymi paskudnymi krwiopijcami?
Awatar użytkownika
Astry
Posty: 529
Rejestracja: śr lut 24, 2010 7:52 am
Lokalizacja: Poznań

Re: fretki

Post autor: Astry »

Są takie proszki, którymi można posypać psa, myślę, że dla fretki nie byłyby szkodliwe. Ale lepiej zapytaj na fretkowym forum
Ze mną: już żaden szczurek... :(
Oraz piesek Czika, tymczas Antoś, tymczas kotek Oczko :)
Za TM [*]: Schizia, Tequila, Ciapek, Nina, Sepsa, Kokaina, Heroina, Emi, Sonic, Juna, Filiżanka, Jacky
I dwa skoki Kleopatra i Nefretete [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”