Ryby akwariowe-moje hobby

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karola
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:14 am

Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Karola »

Co o nich sadzicie?
Ja osobiscie juz je dlugo hoduje
mam kilka pokolen gupikow, akwa 40 l, hoduje gupiki, mojinezje, zlote rybki, mieczyki, zbrojniki, krewetki amano i filtrujace

A czy wy tez je macie?
Jesli tak to napiszcie!
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Nina »

Ja sama akwarium nie mam, miałam kiedyś i hodowałam neonki, gupiki i ślicznego glonojada. Mój przyjaciel ma fioła na punkcie akwarystyki więc ciągle wysłuchuje opowieści o jego skalarach które ciągle składają ikre i ma takie małe, śmieszne i przezroczyste maluchy :-)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

Mój kolega ,zna się dobrze na akwarystyce. Ja osobiście mam akwa ,ale nie mogę o sobie powiedzieć "rybi geniusz" :) w akwa mam 2 bocje wspaniałe ,3 danio ,1 wariatona ,1 kirysa (i raczka pręgowanego ,jeśli się zlaicza)
Karola
Posty: 5
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:14 am

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Karola »

[quote="maisy"]
Mój kolega ,zna się dobrze na akwarystyce. Ja osobiście mam akwa ,ale nie mogę o sobie powiedzieć "rybi geniusz" :) w akwa mam 2 bocje wspaniałe ,3 danio ,1 wariatona ,1 kirysa (i raczka pręgowanego ,jeśli się zlaicza)
[/quote]

A ile litrow masz w akwa?
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

[quote="Karola"]
A ile litrow masz w akwa?
[/quote]

jak na razie to tylko 25l
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Telimenka »

hmm a ja milosci platonicznej nie uprawiam :-),akwarium owszem ale jakies duze ladne wbudowane w sciane jakos ozdoba i zebym nie musiala ja sprzatac. a ogolnie mialam kiedys ale mnie wkurzalo bylo brzydkie i takie blee... :-)
moj kolega ma slodkowodne rybki 200l akwa i to juz wyglada :hoprat:
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

[quote="Karola"]
akwa 40 l, hoduje gupiki, mojinezje, zlote rybki, mieczyki, zbrojniki, krewetki amano i filtrujace
[/quote]

1 Złote rybki sa zimnowodne, a reszta rybek jest tropikalna. Nie można ich razem trzymać.
2 mieczyki muszą mieszkac w akwa co najmniej 100l.
3 jaki masz filtr/grzałkę/oświetlenie?
[quote="maisy"]
w akwa mam 2 bocje wspaniałe ,3 danio ,1 wariatona ,1 kirysa (i raczka pręgowanego ,jeśli się zlaicza)
[/quote]
Bocje dorastaja do 15cm. Masz dużooo za małe akwa. Poza tym, podobnie jak danio, są stadne-minimum 5sztuk. Jeśli to twój kolega doradził ci taką obsadę, to chyba wcale się na tym nie zna.

Wam obu polecam fachowa literaturę.

Pozdrawiam landrynka
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

Landrynka ,jeśli interesujesz się akwarystyką ,to ci napiszę jedną uwage :to prawda ,że bocje dorastają do takiej wielkości ,ale mają taką możliwość wyłącznie w dużych zbiornikach wodnych. Może i to brzmi głupio ,ale znam pana którego rodzina zajmuje się zwierzętami od 50 lat ,i na mały plusik ,dodam ,że wujek miał jedną bocję ,a nie dorosła większa niż 2cm. Więdz ,raczej wolę kożystać wiedzy od ludzi którzy już mają w tym nie internetowe ,ale rzeczywiste doświadczenie (bez urazy)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: renata1009 »

ja kocham rybki!mam 5 akwa(jedno tymczasowe na malutkie glonojady) hoduje mieczyki,glonojady,kiryski pstre,platki,gupiki,skalary,brzanki titea,wegorze cierniowe,pyszczaki. a co do mieczykow z powodzeniem hoduje parke w akwariumie 60 litrow i wyrosly bardzo okazale
Ostatnio zmieniony ndz cze 03, 2007 10:00 pm przez renata1009, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

maisy: doświadczenie mam nie tylko internetowe. Może chodzi ci o inny gatunkek bocji. Ryby w małych zbiornikach karłowacieją, co nie znaczy, że to jest dla nich dobre. Jakby ciebie kiedys ktoś zamknął w małej skrzynce, to też byś nie urosła. Poza tym wyjątek potwierdza regułę. A jakiej wielkości sa twoje bocje i w jakim sa wieku? Poza tym wszystkie rybki, które hodujesz sę stadne, a coś takiego jak wariaton nie istnieje.

PS Skąd twój wujek wziął tą bocję? W sklepach tak małych nie sprzedają. I nie próbuj mi wmówić, że rozmnożył.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
KEN-KON
Posty: 386
Rejestracja: śr mar 21, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Zawichost

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: KEN-KON »

Ja mam akwarium 50 litrowe.Już jakieś 6 lat.Choduje w nim:glonojady-4,skalary-2, jedną welonke,i oprócz nich mam jeszcze jakieś 8 sztuk tylko,że nazw nie pamiętam.:-)
Korzystaj z każdej chwili swojego życia.Bo niewiadomo kiedy możesz odejść z tego świata.
7818944:-)
Awatar użytkownika
maisy
Posty: 176
Rejestracja: śr lut 14, 2007 8:50 pm

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: maisy »

[quote="landrynka"]
a coś takiego jak wariaton nie istnieje.
[/quote]
A może ty mi "wmówisz" ,że znasz wszystkie gatunki ryb na świecie? Sory ,ale po twoich postach ,można wywnioskować ,że się wumądrzasz. Wszystkich rozumów nie pozjadałaś :/. Jeśli uważasz ,że ja chcem cię obrazić ,to sorki ,ale ja nawet nie chcem zaczynać się kłucić.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

W takim razie czy mogłabyś opisać mi tego wariatona?

Ja tylko przedstawiam fakty. Przypominasz mi postawę, tych którzy, mają jednego szczura i mówią, że jest mu z nimi wspaniale i nie potrzebuje kolegi:/. Bo oni wiedzą lepiej i już. Żal mi takich osób.

Poza tym nie odpowiedziałaś na moje pytanie o bocję wujka.
pisząc "fachowa literatura" miałam na myśli nie internet, ale LITERATURĘ, czyli książki. Chyba nie dokońca zrozumiałaś. W sumie co sie dziwić. W dzisiejszym społeczeństwie mało kto je docenia. Niestety.

PS Przydałby ci się słownik ortograficzny.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: renata1009 »

nie kloccie sie niech kazdy wypowie sie jak chce i to kazdego inwidualna sprawa jakie ma ryby i jak je trzyma ,podobnie ze szczurami(to chyba ulubiony temat o pojedynczym szczurze,chociaz kazdy na poczatku mial jednego);)ja mysle ze niektore gatunki karlowacieja a inne nie to zalezy.przez jakis czas mialam skalara w nieduzym 35 litrowym akwarium i urosl ogromny ,teraz juz moge go tzrymac w duzym zbiorniku wraz z towarzyszem i jest ok ale to faktu nie zmienia ze jest dwa razy taki jak moja dlon po prostu przedtem inne rybki by go pogryzly i musial przedtrzymac jakos.chociaz najlepiej jest najpierw poczytac i wybrac adekwatne gatunki do zbiornika wtedy nie bedzie klopotu
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

RE: Ryby akwariowe-moje hobby

Post autor: Landrynka »

renata: Mi chodzi tylko o dobro rybek. A to, że karłowacieją nie zmienia faktu, że są stadne. A o wariatonie chcę sie po prostu czegoś dowiedzieć. Do tej pory nie spotkałam sie z tą rybą(moze to jakaś potoczna nazwa?), google też nic nie mówią.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”