RE: dzika mysz

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

dzika mysz

Post autor: renata1009 »

mam pytanie czy taka mysz (mloda)jest w stanie sie oswoic?zlapalam ja u znajomego w domu gdy kradla popcorn,zabralam ja do domu,ma duze akwarium(w klatce sie myszy nie da trzymac),je,pije ,mam nawet domek ktorego kiedys uzywaly moje myszki...i moge ewentualnie zlapac jej kolezanke.wiem ze niewola to dla niej pewnie cos gorszego niz bycie na wolnosci bez dobrego jedzonka,ale nie mam jej gdzie wypuscic.w piwnicy opiekuje sie kotami (jest ich pelno)podobnie na dworze,wiec taka mysz od razu zostanie zjedzona...a jak na razie nie boi sie mnie z checia biega po akwarium,nie probuje sie z niego wydostawac.czy ma ktos jaka propozycje?po domu jej nie puszcze(chociaz by mi to nie przeszkadzalo ,bo lubie zwierzeta;)ale moja fretka by ja od razu zlowila..
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

RE: dzika mysz

Post autor: Pituophis »

Nie jest. Najlepiej ją wypuść.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: dzika mysz

Post autor: renata1009 »

no dobrze ,chetnie ja wypuszcze ale gdzie?co mam ja wrzucic do pieciu doroslych kotow do piwnicy?pozyje gora godzine...ona ma jakis miesiac ,moze 1,5 jest malusienka...
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 7:29 pm przez renata1009, łącznie zmieniany 1 raz.
ja_agata
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 16, 2007 9:19 pm

RE: dzika mysz

Post autor: ja_agata »

To może sprawdź jaki to dokładnie gatunek myszki? Są myszy leśne, polne, zaroślowe i domowe? Choć, skoro znalazłaś ją w domu, to pewnie domowa... Może jakiś weterynarz byłby w stanie ocenić która to? Pooglądaj zdjęcia w atlasach/ Wikipedii, jeśli to taka np. leśna bez obaw możesz ja wypuścić w jakiś lasku- wtedy to byłoby jej naturalne środowisko.
A, co do wypuszczania na osiedlu to byłabym ostrożna, po pierwsze teraz rzeczywiście wszędzie pełno kotków, a po drugie pamiętajmy o tym, że myszki to takie same szkodniki, jak dzikie szczurki(wiem, że dla nas-miłośników to niezrozumiałe, ale takie są fakty:( więc może lepiej jej nie wypuszczać na osiedlu? Bo powiększy tylko myszkową populację....
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: dzika mysz

Post autor: renata1009 »

to jest typowa mysz domowa,ona na lace raczej nie przezyje:(
ada_ruda
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 15, 2007 9:23 am

RE: dzika mysz

Post autor: ada_ruda »

wiecie co jesli je, pije i zachowuje sie normalnie(nie jest w panice) to moze niech zostanie u ciebie przynajmniej zapewnisz jej jedzonko i uchronisz przed kocurkami i innymi niebezpieczenstwami. Ja kiedys rozmawialam z osoba ktora miala dzikiego szczurka i byla bardzo zadowolona z jego piosiadania szczuras sie oswoil a przy okazji zyl dluzej od sklepowych(mam nadzieje ze nadal zyje).Decyzja nalezy do ciebie.
pozdrawiam
Poszukuje 2 szczurkow samiczek jak najmlodszych roznego ubarwienia w tym aguti.
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: dzika mysz

Post autor: Wilczek777 »

Kiedyś brat przyniósł mi z działki maleńkiego samczyka darniówki... młodziutki był jeszcze spokojny zachowywał sie jak normalny chomiczek ;] ale wrócił na działke(tu różnica na działce kotów niema)
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 9:54 pm przez Wilczek777, łącznie zmieniany 1 raz.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: dzika mysz

Post autor: renata1009 »

moze i by sie dalo ja oswoic,ale az sie boje jej brac do reki taka jest mala ze mam wrazenie ze ja scisne;)ale jednej smutno jest...a moze jak zadnej juz nie zlapie kupic jej kolezanke ze sklepu?w sumie rosna wielkosciowo podobne.w ogole zauwazylam ze nie lubi owocow,w przeciwienstwie do moich szczurasow.
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2007 10:18 pm przez renata1009, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: dzika mysz

Post autor: yss »

renata: hmm jeśli koleżankę dla niej, to najlepiej z adopcji... :) myszka czy szczurek, nie napędzajmy sklepom interesu. zajrzyj na myszkowe fora, na pewno mają sporo ogłoszeń :) jeżeli myszka jest malutka, możesz ją zatrzymać, powinna się przyzwyczaić, ale dorosła wolałaby wolność i koty niż życie w klatce. :) no i nie wiem jak wygląda łączenie dorosłych myszek, jeśli jedna jest dzika.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: dzika mysz

Post autor: renata1009 »

tak wlasnie zrobie,tylko musialabym zaadoptowac tez taka mloda jak ona...kiedys mialam myszki laboratoryjne ,one na ogol lepiej sie lacza w stadka niz szczury.
Awatar użytkownika
Dagaz
Posty: 216
Rejestracja: śr kwie 23, 2003 11:06 pm
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

RE: dzika mysz

Post autor: Dagaz »

[quote="Pituophis"]
Nie jest. Najlepiej ją wypuść.
[/quote]

No i oczywiscie to mowi osoba ktora ma kilka/kilkanascie dzikich i 'egzotycznych' gryzoni w domu do ktorych sie nawet nie dotyka -_-

renata1009:
Jak mlody zwierzak to powinnas bez problemu oswioc. Ale pamietaj ze to dzika mysz i moze miec jakas chorobe !
Ostatnio zmieniony czw cze 21, 2007 9:14 am przez Dagaz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze mną: pustka... Wszystkie moje maleństwa śpią za Tęczowym Mostem...
W mym sercu i pamięci [']: Mufka, Mafia, Virus, Nefertiti, Czarna, Lulu, Nano, Shiroi, Owieczka, Kuroi, Krówka i Yuki...
Serce Pamięta i Cierpi... 20.04.2003 - 17.09.2009
Afri
Posty: 146
Rejestracja: pt mar 30, 2007 5:35 pm
Kontakt:

RE: dzika mysz

Post autor: Afri »

Niestety dzika mysz nigdy się nie oswoi, nawet odchowywana od maleńkiego. Naprawdę, nie da się tak mocno oswoić. Nigdy nie bierz jej na dwór, bo na pewno ci ucieknie. Takie już są dzikie myszki, a na myszkach trochę się znam ;)
....
mysibaba
Posty: 16
Rejestracja: czw lis 02, 2006 2:37 pm

RE: dzika mysz

Post autor: mysibaba »

Myszy domowe może nie oswoja się tak, żeby podstawiać się do głaskania, ale mogą żyć w niewoli. Oczywiście żadne zwierzę nie powinno żyć bez towarzystwa. Najważniejsze - jakiej płci jest mysz? Jeżeli to dziewczynka, bez większych problemów powinna dać się połączyć z
koleżanką. Jeżeli to mysz-facet, najprawdopodobniej nie dogada się z innym myszem i dojdzie do krwawych walk. Oczywiście facet z panienka dogadałby się znakomicie, ale efekty tego dogadania mogłyby przypomnieć czasy króla Popiela :)
Myślę, że jeżeli to facet najlepiej będzie go wypuścić, jeżeli panienka - można spróbować załatwić jej koleżankę i hodować w domu.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

RE: dzika mysz

Post autor: renata1009 »

to jest samiczka,nie licze ze bedzie przychodzic do mnie na imie ani ze bede wynosic ja na dwor,najwazniejsze ,ze nie ucieka gdy podchodze do akwarium,przyglada mi sie z ciekawoscia .co do choroby to nie zauwazylam nic niepokojacego,ale przed adopcja kolezanki poczekam na wszelki wypadek jeszcze tydzien.fakt-samczyki nie bardzo sie godza ale to tez zalezy jakie.ja mialam kiedys samiczki,potem samczyki-i u tych drugich byl problem,bo dwa z nich nie lubily sie okropnie i musialam rozdzielic.
ShChUrEx
Posty: 38
Rejestracja: czw cze 21, 2007 8:37 am
Lokalizacja: Dom :P
Kontakt:

RE: dzika mysz

Post autor: ShChUrEx »

Mój kolega złapał myszkę w swoim domu, włożył do akwarium, karmił i dawał wode opiekował się. Myszka się oswoiła brał ją do rąk widziałem i sie z nią bawił przychodziła do niego. Ale jak ją złapał była maleńka, teraz jest juz z 2 razy większa. :)
[img]http://dj_adeko.w.interia.pl/pestka.jpg[/img]
.90ll - to napisała PESTKA :)

Obrazek


http://www.shchurex.blog.onet.pl
http://www.pestka13.pupile.com
http://www.shchurex.fotosik.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”