Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Ewqa »

Piszę zanim moja Kota trafi jutro do weta. Od kilku dni kotka w słusznym wieku lat 12 robi dziwne rzeczy, zmienił się jej charakter. Dziwne, tzn. załatwia się poza kuwetą, np. w szafie, w wannie, do butów. Zrobiła się nieufna, dzika, miauczy patrząc się do góry na ścianę jakby coś tam widziała. od wczoraj dołączyły się do tego problemy żołądkowe, kotka wymiotuje po każdym jedzeniu, a także pomiędzy. Jak już nie ma czym to wymiotuje wodą. Próbowałam jednodniowej diety, ale nie pomogło, jutro idę do weta. Może macie jakiś pomysł co może jej być? Co jeszcze mogę dla niej zrobić?
Znacie dobrego kociego weta w Warszawie na Pradze? Kota nie lubi jeżdzić ani samochodem ani autobusem.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: limba »

Ewqa na PW przeslalam Ci linka na miau.pl http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=27018
Moja kolezanka, kociara chodzi ze swoimi kotami do Elwetu http://www.elwet.pl/ do dr Kurskiego. Zarowno do ojca jak i syna.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Ewqa »

Limba, dzieki. Jednak kotka była w tak złym stanie, że nie czytając z samego rana popędziłam do najbliższego weta. Okazało się że kot ma zapalenie żołądka i nerek. Czekamy jeszcze na wyniki badań krwi, ale już dostała lekarstwo przeciwwymiotne i kroplówkę.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Nina »

Dopiero teraz przeczytałam. I co z kicią?? 12 lat to nie tak dużo ;) Moje kocury mają po 15 :)
Nagła zmiana zachowania u kota, załatwianie sie po kątach itp = zazwyczaj pokazywanie, że coś jest nie tak i że kici coś dolega. U mnie zawsze sie sprawdza ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Ewqa »

A ja juz zapomniałam o tym że napisałam taki post  ;)

Okazało się po badaniach krwi i moczu że Kota ma zapalenie żołądka i podrażniona wątrobę i teraz biedna musi łykać lekarstwa, przez co mnie już nienawidzi. Dostała Ranigast i coś na "E" na regeneracje wątroby.

Jest dobrze o ile da wmusić w siebie tabletki.
Moje ręce wyglądają jak wielka katastrofa.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: limba »

Czyzby Essentiale Forte ;)
Ludzkie, ale stosowane u zwierzow, moja sunia dostawala, i szczurasy tyz.
Duzo zdrowcia dla kiciurki :)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ewasz
Posty: 116
Rejestracja: śr cze 06, 2007 12:19 pm

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Ewasz »

Ewqa. Przeglądając allegro znalazłam coś takiego 247056710. Aplikator tabletek dla kota. Nie jest to teraz wystawione, ale zazwyczaj można sie dogadać ze sprzedającym (to nie ja), albo gdzieś poszukać Ja próbowałam podać tabletkę kotu - Feliks dosłownie zapienił się.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Nina »

Nie wyobrażam sobie dawania tabletek kotu tym czymś  ::) Zwyczajnie bałabym sie, że coś mu zrobie. Z moimi różnie bywa przy tabletkach, jedna kotka od lat dostaje hormony i z tym nie ma problemu, tabletka mała, wrzucam do gardła i z głowy, ale żeby ją odrobaczyć musze kupować kropelki na kark bo po tabletce pieni sie przez najbliższe 2 godziny  ::) Z kolei innego nie jesteśmy w stanie utrzymać nawet w 3 osoby!! Jest tak silny i na dodatek łapy wyciągnie z każdego uścisku  :-X
Trzymam kciuki za kicie ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Ewasz
Posty: 116
Rejestracja: śr cze 06, 2007 12:19 pm

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Ewasz »

To właśnie była tabletka na robaki.  Feliks pienił się przez pół godziny.
Tego ustrojstwa więc nie polecacie? ja go znalazłam, ale nie kupiłam, bo mam nadzieję, że nie będzie mi potrzebne (wot optymistka)
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Nina »

Napisze tak, przy moich kotach by nie przeszło. Wiercą sie przy podawaniu tabletek i dużo nie trzeba, żeby zrobić im tym krzywde i jeszcze bardziej zrazić do podawania leków.
Większość tabletek na robale jest paskudna i łatwo sie pieni, dlatego zwierzaki okropnie ich nie lubią...
PS. Dobija mnie cenzura w moim poprzednim poście  :D
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Odp: Moja, 12 letnia kotka jest chora :(

Post autor: Ewqa »

Limba dokładnie masz rację, Kota dostała Essentiale Forte.

Sytuacja "kot i tabletka" jest słynna i historie o tym krążą po necie.
Moja Kota syczy, warczy i wyrywa się, ale trzeba trochę wprawy żeby wrzucić jej na
nasadę języka tabletkę, zamknąć pyszczek, a wtedy łyka bez problemu.

Essentiale łyka, ale Ranigastu nie lubi, bo musi dostawać bez otoczki, 1/5 tabletki, a to jest okropnie gorzkie.

Na pewno do podawania tabletki dobrze mieć kogoś do pomocy, wtedy łapki z pazurkami nie przeszkadzają, i ręce właściciela ocaleją.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”