suseł

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

suseł

Post autor: ofilka »

Hej. Widzialam ostatnio w zoologicznym na sprzedaż SUSŁA. Pierwszy raz spotkałam sie z takim stworkiem, ale bardzo mi się spodobał. Zastanawiam się, czy ktoś z Was wie coś więcej na temat tych gryzoni? Miał ktoś z Was susełka?
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Odp: suseł

Post autor: renata1009 »

ciekawe czy jest rozmnażany w niewoli tzn w środowisku domowym?bo niektore(a moze i wszystkie susly-tego nie wiem) sa pod ochrona ...ja widzialam tez w zoologu jeza -ale mam watpliwosci co do takich zwierzat-np sprowadzane sa rozne gatunki gadów,które sie nie moga przystosowac .
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: suseł

Post autor: ofilka »

No własnie w zoologu pierwszy raz widzialam takiego stwora i gdyby nie to, ze byl totalnie oswojony (przytulal sie do pracownicy i chcial glaskania) to pomyslalabym, ze ktos go po prostu zlapal i chcial sprzedać. Z tego co wiem, te zwierzątka w Polsce są zagrożone wyginięciem. Czyli rozumiem, że nikt wczesniej nie napotkał takiego zwierza w sklepie?
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Odp: suseł

Post autor: Pituophis »

Amerykańskie gatunki susłów (np. Spermophilus tridecemlineatus) można legalnie kupić, oczywiście oba krajowe są zagrożone i ściśle chronione.
Są to zwierzęta socjalne, wymagają sporo przestrzeni, możliwości kopania, jeśli nie ma się terrarium min. 150 x 80 x 80 dla pary - odradzam. Na pewno nie należy trzymać ich samotnie.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: suseł

Post autor: Nakasha »

Ja również zobaczyłam dzisiaj susła w sklepie zoologicznym - przypominał z wyglądu perełkowanego. Zachowywał się spokojnie, dawał się głaskać ;).

Czy ktoś z Was wie, jakie usposobienie mają te zwierzątka? Z zachowania nie przypominają wiewiórek ;P, jeśli chodzi o aktywność raczej daleko im, np. do burunduków ;) są dużo spokojniejsze ;). Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o ich zachowaniu, nawykach, ewentualnych możliwościach przywiązania się do człowieka.

Czy można trzymać np. 2 samice albo 2 samce?

W grę wchodzi terrarium ze ściółką do kopania, czy raczej klatka?
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: suseł

Post autor: Landrynka »

I ja widziałam jakiś czas temu susła. a właściwie 2 susły. były oddzielnie, mimo, ze (wnioskując po imionach) były to 2 samce. ale w zoologicznych maj ą zdolności, więc niekoniecznie. Zdziwiła mnie trochę ich cena: 698zł. przynajmniej żaden durny bachor nie kupi...
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: suseł

Post autor: Nakasha »

W Kameleonie jest za 300-350 zł... wydaje się być spokojny i w miarę oswojony ;).
Pituophis
Posty: 221
Rejestracja: pn lis 21, 2005 8:49 pm

Re: suseł

Post autor: Pituophis »

Poleca się chów parami - one nie mnożą się lawinowo, więc bez paniki, ew. 2 samice z jednego miotu. Łąćzy się jedynie zwierzęta niedojrzałe płciowo. Koniecznie możliwość kopania, sztuczne nory - klatka z głęboką kuwetą lub terrarium konieczne.

Bywa różnie z oswajalnością, nie polecam, jeśli ktoś musi mieć oswojone zwierzę - niepłochliwe są zwykle, ale nie wszystkie lubią kontakt z człowiekiem.
Awatar użytkownika
Nikitka_219
Posty: 179
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 7:49 pm

Re: suseł

Post autor: Nikitka_219 »

Spotkała się z 'czymś' takim jak suseł .Jest śliczny :) Widziałam w zoologicznym ,niestety był trzymany w b.złych warunkach ,kołowrotek ,małe akwarium i pusta miska.Był śmieszny ,tak skakał i wykonywał salta,kółka w powietrzu podpierając się o szyby akwa . ;) Był dość długi i miał świetny ogonek ,niestety kosztował 390 zł ,więc troszkę drogo ;p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”