Jakie zwierzątko?

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Jako "ekspert" doradzałam mojej koleżance w sprawie kupna zwierzaczka. Ona chciała fretkę, którą jej zdecydowanie odradziłam. Jej sytuacja wygląda następująco- jest pracującą studentką, nie ma jej często w domu, wynajmuje mieszkanie. Wg mnie fretka jest zbyt absorbującym i potrzebującym opieki zwierzątkiem, że nie nadaje się dla osoby w tej sytuacji. Koleżanka nie chce szczurasów, ze względu na ogony. Chomiki, myszki i świnki morskie też odpadają.
Na co wg was powinna się zdecydować - ja polecałabym jej koszatniczkę (nie wiem, czy to zwierzaczki stadne, czy nie i czy muszą mieć towarzystwo, ale to chyba akurat nie byłoby kłopotem) lub szynszylka.
Co o tym sądzicie?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Mortycja93 »

Hm. Jak można nie lubić tych pięknych ogonów? ??? Tak, koszatniczki są zwierzakami stadnymi, na szynszylach się nie znam... Może papużka? :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Wszelkie ptaszki odpadają - chodzi raczej o zwierzątko futerkowe.
A jak jest ze stopniem absorbowania przez koszatniczki?
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Mortycja93 »

Magamaga pisze:Wszelkie ptaszki odpadają - chodzi raczej o zwierzątko futerkowe.
A jak jest ze stopniem absorbowania przez koszatniczki?


absorbowania czego ? :)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Uwagi opiekuna :)
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Mortycja93
Posty: 198
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 12:31 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Mortycja93 »

Uwagi potrzebują jak każde zwierzęta :) Ale jak tu opisujesz, że jest to studentka, której często nie ma w domu myślę, że wystarczyłby po prostu 2 towarzysz z którym mógłby spędzać ten czas :) Polecam koszki bo to naprawdę piękne i kochane zwierzaki :)
Awatar użytkownika
klakier
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 28, 2007 12:23 pm
Lokalizacja: szczytno/olsztyn

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: klakier »

mi sie wydaje że jak jest taka zabiegana to powinna sobie kupić ptasznika. zalety: jest kudłaty, karmi się raz w tygodniu, praktycznie nie absorbuje uwagi ( chyba że ktoś siedzi całymi dniami i na niego patrzy) raz na jakiś cza trzeba spryskać wodą, nie tęskini za właścicielem

Wybieranie zwierzaka według kryterium -który potrzebuje najmniej opieki to kiepski pomysł.Jak nie ma czasu to niech najlepiej nie kupuje sobie zwierzątka.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Boi się pająków.
Oczywiście bez przesady z tym kryterium uwagi, ale przyznacie, że fretka bardziej absorbuje właściciela niż chomik.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Oleczka »

ehhh koszatniczki zyja wlasnym zyciem podobno biegaja w tym kolowrotku i zabardzo sie nie oswajaj :/
ja polecam patyczaki super stworzenia jak patrz na nie o godzinie 8 rano a pozniej o 19 sa w tym samym miejscu co rano :/ bardzo malo uwagi poswiecaja tyle co dac im lisci i prysnac woda :/ ale nie sa kudlate :/
Ewasz
Posty: 116
Rejestracja: śr cze 06, 2007 12:19 pm

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Ewasz »

Koszatniczki MUSZĄ być co najmniej dwie, trzeba pamiętać aby jadły tylko pokarm dla koszatniczek (nie przetwarzają cukru). Jet tylko problem, ze bez zainteresowania dziczeją. A moze maleńkie myszki , tylko samiczki, bo chłopaki Okrutnie capią.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Landrynka »

ewasz:
Chomiki, myszki i świnki morskie też odpadają.
myszoskoczki. mają owłosione ogonki, więc chyba nie będą' przeszkadzać'. Moja znajoma miała 2. olewały wszystko poza sobą, były bardzo wybredne w jedzeniu, potrzebowały bardzo mało uwagi i dożyły pięknego wieku jakichś 4 lat.

a może króliczek...

edit:
a tak w ogóle to najlepszy w jej sytuacji byłby KOT. Miły, puszysty, ze ślicznym ogonem, jak będzie potrzebował uwagi to sam przyjdzie. W żadnym przypadku nie budzi obrzydzenia znajomych, rodziny.
nie trzeba go wyprowadzać, myc klatki. Żyje kilkanaście lat.
warto przemyśleć.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Magamaga »

Myślę, że kotek też odpada - koleżanka może się przeprowadzać i lepsze jest zwierzątko "klatkowe".
Ale skoczki to świetny pomysł - dziś nawet przyglądałam im się w sklepie zoo - są słodkie.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: yss »

chomiki roborowskiego.
można im pięknie urządzić terrarium. są stadne. można się posikać ze śmiechu jak się je obserwuje, mają tylko kilka cm długości i tyle samo szerokości, z ogoneczkiem na jednym końcu i wielkimi oczyskami na końcu drugim. nie powinno się ich zbytnio miętosić, bo są za maleńkie, ale do obserwacji super. stadne, powinno byćkilka sztuk [można znaleźć takie darmowe, z adopcji]. ściółkę wymienia się bardzo rzadko, jeżeli jest jej solidna, gruba warstwa. kilka małych kołowrotków. i jechane.
po pokoju puszczać nie trzeba. tylko akwa ma być duże! [powiedzmy 50 - 60 cm to już duże]

a jak się chce je oswoić, to do pewnego stopnia też się da. puścić po biurku, dać kawałek jabłuszka. pogłaskać między uszami.

sama bym miała, ale już za dużo zwierzów w tym domu :) może kiedyś się pojawią :D

wiem że koleżanka nie chce chomików, ale dlaczego???
kosze fajne, ale raczej kosztowniejsze w utrzymaniu niż roborki, no i wymagają oswajania, jeśli się nie chce mieć całkowitych dzikusów.
szynszyl fajny, ale wymaga częstego wybiegu, jak szczury i z tego co wiem, to dość psotne zwierzątko, kolega miał dwóch braci szynszylków i oni urządzali wspólnie wypady złodziejskie...

dziewczyna ma wybór - albo większe, inteligentne zwierzę, które wymaga dużo uwagi, albo wariacki chomiczek, czy jakieś egzotyczne gryzonie, któym wystarczy ich stado...... bo to wymaga uwagi mniej. i tego powinna się trzymać. a jak chce jedno i drugie, to mam wrażenie, że to nie studentka, a siedmiolatka. kup jej tamagotchi.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: susurrement »

zgadzam się co do chomików. z tym, że ja mam dwóch samców i niestety mieszkają oddzielnie, bo się gryzły do krwi. nie wiem czy to reguła u samców, ale nie wydaje mi się, u mnie jeden tylko przejawia agresję; ten drugi potrzebował się do niego poprzytulać i oberwał.
ale generalnie czasu zabierają mi niewiele. rzadko im sprzątam, bo mają silikonowy żwirek w który wszystko wsiąka, więc ściółka zaczyna intensywnie "pachnieć" dopiero po 2 tygodniach. ale jak raz miesiąc nie miały sprzątane to tragicznie nie było.
ja się za oswajanie nie brałam, mają w sobie masę energii i nie są w stanie usiedzieć w jednym miejscu. jak muszę je wyjąć, żeby im posprzątać - jest niezła zabawa, bo jak już złapię i trzymam przez moment w ręku, żeby włożyć je do kul - przeciskają się między palcami.
z tym, że krótko żyją. poprzednio miałam samiczkę [była sama, bo nie miałam pojęcia, że to zwierzęta stadne] i żyła tylko rok i siedem miesięcy. odeszła we śnie, więc nie cierpiała; ale nieładnie i bardzo szybko się starzała. w ogóle to była sierotka - nie widziała na jedno oczko. kochana była strasznie.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Jakie zwierzątko?

Post autor: Nina »

Myśle, że myszoskoczki byłyby odpowiednie. Jeśli sie chce, można je fajnie oswoić. Ale równie dobrze można je tylko obserwować bo nie potrzebują jako takiego kontaktu z człowiekiem. No ale trzeba je wypuszczać, bo energii mają mnóstwo a zazwyczaj kołowrotek im sie nudzi baaardzo szybko. Ja swoim potrafiłam sprzątać raz w miesiącu i nie miały bardzo brudno, nie było ich czuć (a u chomika syryjskiego min.raz w tygodniu bo capił strasznie) Ogólnie zwierzaki bardzo fajne, stadne, budują niesamowite gniazda ;D Obserwacja ich to sama przyjemność, zwłaszcza małych ;)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”