(RYBY) Bojowniki Syjamskie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Kasiek »

ciekawe co jeszcze trzymasz w tym akwarium... ::) każda ryba z innego biotopu, warunki tragiczne, zero pomyślunku... >:(
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Joanka »

Tak właśnie myślałam. :]
Awatar użytkownika
Kasiek
Posty: 218
Rejestracja: śr mar 23, 2005 9:45 am

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Kasiek »

who cares... ;)
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: 2iza »

A więc tak . Z tego co kiedyś tam wyczytałam to bojowniki były dawno, dawno temu hodowane w Azji na polach ryżowych dla walk ,tak juk u nas koguty :D Są one rybami przystosowanymi do małych powierzchni mieszkalnych ,ale bez przesady . Hodowcy trzymają je w małych pojemniczkach tylko dlatego ,żeby się ładnie wybarwiły w sumie nawet nie wiem od czego to zależy. Jest to stworzenie żywe na dodatek które tez czuje i musi mieć stosowne warunki do przyzwoitego życia. Moim zdaniem nie powinno się ich stosować jako ozdoby. Są to również bardzo agresywne ryby ( terytorialne ) aczkolwiek zdarzają się wyjątki od reguły i czasami da się je trzymać z innymi gatunkami ryb w baniaku ,ale pod warunkiem ,że to akwa będzie dostatecznie duże ,aby sobie nie wchodziły w drogę.

Jak zauważyłam na tym forum bardzo często zwraca się innym uwagę na warunki bytowe szczurów ,dlaczego skoro jesteście właścicielami szczurków i dbacie o nie oraz wiecie o nich bardzo dużo i pouczacie innych. Nie potraficie zajmować się rybkami które również posiadacie ( to są takie same istotki one tez czują !!!) Myślę ,że jak ma się zamiar posiadać zwierze trzeba się bardzo skrupulatnie do tego przygotować i czytać , anie skazywać takie stworzonko na męki ( dla radochy).

Z pozdrowieniami Iza :-\
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: zalbi »

2iza - ale zobacz, że tutaj w temacie ryb też pouczają..


ogólnie to najgorsze co może byc to kula..

kuzyn miał bojownika, to pojechali na tydzień na wakacje i zostawili rybke teściowej, to umyła akwarium woda z mydłem i nie wypłukała dobrze i rybka jak można się domyslic, tego nie wytrzymała..

znowu moja znajoma dała swojego bojownika cioci na przechowanie podczas remontu i ciocia pod wpływem nadopiekuńczości postawiła akwarium koło kaloryfera, włączyła lampkę (taką zwykłą, bo pokrywy nie było) i ustawiła zaraz nad akwarium i do tego chodziła jeszcze grzalka. bez termostatu.
rybka się ugotowała.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Joanka »

zalbi pisze:2iza - ale zobacz, że tutaj w temacie ryb też pouczają..
Niektórzy zresztą, jak widać parę postów wyżej, bez głębszego rozeznania, dla samego tylko czepialstwa...
2iza
Posty: 210
Rejestracja: pn sie 17, 2009 8:38 am
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: 2iza »

Ja się tam czepiać nikogo nie mam zamiaru . Tylko szczerze mnie boli ,że niektórzy z Was maja bardzo ciętą ripostę ,a to niestety potrafi boleśnie upokorzyć . Troszkę spokoju i wszystko da się wytłumaczyć. I takich normalnych spokojnych uwag lepiej się słucha ( czyta ).To taka mała uwaga z mojej strony . ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Minoo »

Jako, że żadnego futrzaka mieć nie mogę najprawdopodobniej kupię sobie bojownika na boże narodzenie...
Miałam kiedyś pięknego, niebieskiego bojowniczka. Cudny zwierzak. Kupiony był dość nieodpowiedzialnie, bo koniecznie chciałam i rodzice pojechali ze mną ot tak do sklepu.
I teraz zapytam, te warunki jakie miał Szatan (bo tak się rybka nazywała) były bardzo straszne?
-Kula, nie wiem ile litrów, na oko coś z 35-40 centymetrów średnicy.
-Zawsze jakaś roślinka na środku.
-Cienka warstwa żwirku
-Filtr
Nie wiem jak ocenić te warunki, gdyż o bojownikach wiem tyle co powiedział sprzedawca w sklepie, który mówił mi to kiedy miałam 8 lat.
I pytanie, dlaczego bojowników nie powinno trzymać się w kuli?
Stworzenie bezszczurowe.
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Vivon »

Ja właśnie też się nad tym zastaniawiam. Miałam bojowika, ale zdrechł... niedzielę... :'( Na tych forach o rybkach krzyczą tak jak zalbi jak się rybki trzyma w kuli ; )))

zalibi ne obraź się ;)
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: alken »

jak ktoś się zastanawia czy ryba może dobrze mieszkać w kuli to niech tam głowę wsadzi i sam się przekona :P albo pomyśli choć o tym- jakby był taką rybą, pływał w kółko i za bardzo nie wiedział co się kręci bo rzeczywistość jakaś taka wykrzywiona.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: zalbi »

Minoo, ŻADNYCH ryb nie powinno a nawet nie wolno trzymac w kuli. czytałas co napisałam wyżej?

owszem, sprzedawca sprzeda rybke i kule bo taka osoba po jakimś czasie albo przyjdzie po nowa rybke, bo tamta zdechła, albo zmądrzeje i przyjdzie kupic normalne akwarium - i interes się kręci.


Minoo.. nie masz daleko do Sosnowca - w sosnowcu jest jeden z lepszych sklepów akwarystycznych - sklep MALAWI. jest obok centrum handlowego plaza. tam doradzą, i zdrową rybkę też dostaniesz.

pamiętaj - nie kupuj bojownika, który w sklepie zoologicznym był trzymany w plastikowym kubku.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: xMsMartax »

Łuuups a ja rybki trzymam od kilku lat w kuli :P
Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: zalbi »

xMsMartax pisze:Łuuups a ja rybki trzymam od kilku lat w kuli :P

to najwyższy czas żeby kupic normalne akwarium =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: xMsMartax »

Mam gdzieś w piwnicy, dość malutkie ale myślę, że na 2 moje małe rybki będzie akurat ;) jutro je przetransportuje :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Minoo
Posty: 303
Rejestracja: sob sie 01, 2009 12:09 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Minoo »

W plastikowym kubku rybke?!
Dorze, że czegoś takiego nie widziałam, bo bym chyba nie wytrzymała...
Ostatnio oglądałam w Carrefourze bojowniczki były w maleńkich kulkach, to już było straszne, ale że w kubeczku, takim zwykłym?!
Stworzenie bezszczurowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”