(RYBY) Bojowniki Syjamskie

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
MiśKosztela
Posty: 23
Rejestracja: śr sty 23, 2008 3:19 pm

(RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: MiśKosztela »

Mam kilka pytań co do tej rybki... Zna się ktoś na nich? Strasznie mi się podobają a nic o nich praktycznie nie wiem...
Moje kochane ogonki Mafia, Cappuccino i Blues ;* ... Oraz sunia Pamela, kot Elton. :D
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Landrynka »

powiedzmy, że wiem co nieco ;)
zazwyczaj ludzie trzymają go w małych kulach, bez grzałki, co jest błędem.
1 samiec potrzebuje akwa 25l, grzałki(26*C), napowietrzanie nie potrzebne, bo posiada labirynt.
wygląda super, ale nic poza tym. ciekawsze są choćby zwykłe gupiki.
rybki ze sklepu, trzymane w najmniejszych kubkach są bardzo kiepskiej, że tak się wyrażę jakości. często umierają po tygodniu. w sprzedaży są czasem również samice. są one mniejsze, raczej szare,i nie maja takich płetw. można mieć samca i 2,3 samice.
bojownik buduje pieniste gniazdo, do którego samica, składa ikrę. buduje je nawet, gdy nie ma samicy.

to tak w skrócie, ja chcesz więcej to poszukaj na stronach akwarystycznych ;)
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Magamaga »

Jeśli to te bojowniki z takim pięknym ogonkiem i w różnych, intensywnych kolorach - to wiem tyle, że nie należy ich trzymać z innymi rybkami. "Kompetentny" sprzedawca w zoologu nic mi na ten temat nie powiedział i moje rybki w nocy "obskubały" bojownika :-/.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Landrynka »

magamaga: a jakie rybki?
mozna go trzymac z niektórymi gatunkami. takimi, które go nie zjedzą, a których on nie zje.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Magamaga »

Z tego co pamiętam w akwa były wtedy mieczyki, Danio takie w paski i neonki. No i glonojady.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Oleczka »

ja mialam pardzo dlugo mojego Rybka :) Ci co sa w temacie wiedza ze sie Pikus nazywal ;)
:) mieszkal w wielkiej kuli nie mial grzalki itp, teraz jakbym miala miec bojownika trzymalabym go w akwarium.
Moim zdaniem sa to bardzo ladne ozdobne rybki :) moj stal na barku i robil za ozdobe, kula byla bardzo ladnie "umeblowana" i on byl sliczny wiec to bylo fajne wrazenie :)
Jak wkladalam reke do kuli to podplywal do niej i wplywal do dloni :) ia jak rozlozylam palce to plywal pomiedzy nimi :) byl super zwierzakiem :) Polecam bojowniki :)
co do innych rybek mozna go trzymac z paroma gatunkami ale to trzeba sie upewnic z jakimi.
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: sophiya »

Gorąco polecam http://www.bojownik.pl/

Ludzie mają bardzo dużą wiedzę na forum, wiele artykułów i odpowiedzi na Twoje pytania.
Sama mam bojownika w 25l razem z 2 ślimakami.
Bojownik poza tym, co napisała Landrynka, potrzebuje roślinności - db się wtedy czuje, i najlepiej, kiedy masz roślinkę pływającą po wierzchu. Nie może być zbyt rozrośnięta, aby nie utrudniać bojownikowi zaczerpywania powietrza.
Napowietrzanie nie potrzebne, ale filtr oczywiście przyda się.
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Hanyou »

Ja miałam Bojowniki ze sklepu - samca (granatowego ) i samiczkę ( rozowa ). Jednak nigdy mi sie młode nie urodziły ;( Potem trzymałam je z innymi rybami - skalary, gupiki, mieczyki i welonką i żadne sie nie atakowały i obgryzały ;]
Rybki bardzo piękne, jedne z moich ulubionych.
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Landrynka »

1. trzyma się 1samca z 2, 3 samicami
2. bojowniki są jajorodne, składają ikrę.
3. skalarów się nie trzyma z gupikami. chyba, że chce się je nakarmić.
4. welony są zimnowodne i do tego stadne.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Hanyou »

1. Ok , to były moje pierwsze ryby wiec nie miałam o tym pojęcia.
2. Dobrze ze mi powiedziałaś, naprawdę o tym nie wiedziałam...
3. Moje skalary nic nie robiły moim gupikom... ( czytaj ze zrozumieniem )
4. Mojej welonie to nie przeszkadzało, że pływała z innymi rybami nie swojej "rasy"...
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Emipunky
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 1:42 pm

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Emipunky »

Jasne, welonie nie przeszkadzało... Sorry ale chyba z nią o tym nie rozmawiałaś ::) A skalary pewnie były jeszcze niezbyt wyrośnięte dlatego nic nie robiły. Wiem z własnego doświadczenia, niestety, bo też kiedyś trzymałam skalary z gupikami (hoho lat temu, kiedy nawet kompa nie miałam, nie mówiąc o necie ;)) i pewnego pięknego dnia w akwa zostały tylko skalary ::) Człowiek uczy się na błędach... ale lepiej nie krzywdzić przy tym nikogo...
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Hanyou »

Moje skalary były wystarczająco wyrośnięte... Potem przejął je wujek i też rybki sobie razem pływały nic sobie nie robiąc, aż do ich śmierci prawdopodobnie naturalnej...
Może po prostu moje to jakieś wyjątki, a wy od razu negujecie, że tak nie mogło być. Skoro to były moje ryby to chyba wiem, co robiły...
Może rozmawiałam z weoloną skąd wiesz, że nie ;) ??
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Emipunky
Posty: 37
Rejestracja: ndz wrz 16, 2007 1:42 pm

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Emipunky »

No dobrze, powiedzmy że skalary nie zjadły gupików, w końcu różne rzeczy się zdarzają ;) Ale welonie za wesoło nie było i przy tym będę się upierać :P

I żeby nie było dalszego offtopu, też miałam bojownika, w 60l, rybcia jest bardzo ładna, ale nudna. Rzadko się w ogóle rusza ;) Był z zoologa, ale zdrowy jak, nie przymierzając - ryba i żył długo i myślę że szczęśliwie ;D
Awatar użytkownika
Hanyou
Posty: 57
Rejestracja: pt sie 29, 2008 9:13 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska / Wrocław
Kontakt:

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Hanyou »

;)

Raz dałam bojownikom makaron ;D to dumnie pływały z nim w psyku XD samiczka po jednej stronie samiec po drugiej. Potem jak im sie znudziło ( tak sadze ) spuściły go na dno i powoli skubały. Mnie patrzenie na te rybki bardzo sprawiało przyjemność, choć masz rację rzadko się ruszały ;]
Hyden, Zeiram, Lestor, Piorun, Hanyou
Joanka
Posty: 340
Rejestracja: pt maja 27, 2005 4:08 pm

Re: (RYBY) Bojowniki Syjamskie

Post autor: Joanka »

jak się przyznam, że trzymam w jednym akwarium dwa skalary, bojownika, welonkę, glonojada, gupiki, neony i molinezje, a grzałkę ustawiłam kompromisowo na 23 stopnie C, to mnie chyba zlinczujecie? :P A jak powiem, że nikt nikogo nie skubie, to nie uwierzycie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”