Skolopendry :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
justGreg
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:07 am

Skolopendry :)

Post autor: justGreg »

Witam, krótkim wstępem jestem nowy na forum i mam trzy waciki od Ani:)

Jestem wielkim fanem stawonogów należących do Wijów, a konkretnie skolopendr:D
Pozwolę sobie zaprezentować kilkoro moich oraz moich znajomych podopiecznych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czyż nie są urocze? Co o nich sądzicie? Tylko bez wulgaryzmów:P
Fascynują mnie:)

Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Skolopendry :)

Post autor: Oleczka »

super fotki :)
ja jestem dziewczyna ktora sie nie brzydzi takich "robali"
w domu bym ich nie miala bo mam juz patyczaki i starczy :)
napisz prosze czy bierzesz je do reki, czy moga dziabnac?
z tego co wiem niektore gatunki moga byc dosc sporych rozmiarow :)
co jedza ? na 1 fotce jest pokazane ze je swierszcza sa drapieznikami ?

bardzo mi sie to podoba pisz jak najwiecej :D
justGreg
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:07 am

Re: Skolopendry :)

Post autor: justGreg »

Jedzą... wszystko co się da:D Prawie jak szczury;)
Nie pogardzą żadnym mięsem, w hodowli karaczany, świerszcze, niestety na youtube można znaleźć pełno debilnych filmików z podawaniem żywych gryzoni:/
W naturze nie pogardzą nawet małymi jaszczurkami, małymi ssakami, ptakami, opisano nawet przypadki polowania na nietoperze w jaskiniach:)
Biorę je do ręki, chociaż 'don't try this at home'. Skolopendry są szybkie, piekielnie agresywne i jadowite:) Dlatego mnie tak bardzo interesują, takie małe maszynki do zabijania:)

Ps: Będę miał 3kolejne waciki:D
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Skolopendry :)

Post autor: Oleczka »

ale super :) nie wiedzialam ze sa jadowite :)
a do jakich rozmiarow dorastaja ?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Skolopendry :)

Post autor: yss »

właśnie, jakie rozmiary i gdzie żyją na wolności? zanotuję sobie, żeby tam nie jechać. :) są niebywale okropne. [to nie musi być wada].
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Skolopendry :)

Post autor: Nina »

2 dni próbowałam wejść do tego tematu i mi nie wychodziło ::) Straszne są, okropne... Co nie zmienia faktu, że mogą być interesujące...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Skolopendry :)

Post autor: Telimenka »

Ja tam robakow srednio sie boje. Nie wrzeszcze jak widze ale tez nie mam ochoty wymietosic ich sliczne łuseczki czy co to tam maja ;).

Moga byc fascynujace, szczerze powiedziawszy sa na swoj sposob ladne. Moglabym miec jakies wypasione akwa czy jakies terrarium i zeby tam byly bo fajnie sie prezentuja, ale nie lepiej niz rybki :D. Hmm tylko musialby byc ktos kto sie nimi zajmie bo poza wygladem to jakos nie wiem co jest fajnego. Toc to nie poglaskasz ani nic. No ale rozni ludzie,rozne upodobania :).

pozdrawiam :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Gosia K
Posty: 74
Rejestracja: śr sty 16, 2008 5:28 pm

Re: Skolopendry :)

Post autor: Gosia K »

Bez obrazy ale fuuuuu, aż mnie dreszcze przechodzą jak widzę te foty. Podziwiam za odwagę :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skolopendry :)

Post autor: sophiya »

Bardzo dobre zdjęcia. Skolopendry podobały mi się do 3 zdjęcia, po focusie na 'pyszczek' zwątpiłam. Aparycja zdecydowanie nie jest ich mocną stroną. Z daleka ładnie, ale na tym się kończy, bo poziom odrazy wzrasta niebezpiecznie wysoko.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Re: Skolopendry :)

Post autor: Oleczka »

ale wy jestescie :) jak ktos mowi a fuuu szczur to sie "denerwujecie" a tuu fuuu na robalki :) widzicie jak to jest :)
mi sie bardzo podobaja :) jak o mnie chodzi to WIECEJ FOT :) moja mama zawsze mowila ze jestem dziwna ::)
mam jeszcze pytanie co do ich jadowitosci czy ten jad jest no hmm taki ze lipa jak czlowieka taki dziabnie czy tak no poboli i luz? no i czy nie wiem trzeba podac surowice czy cos ? nie wiem ale strasznie mnie te robalki zaciekawily :P
justGreg
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:07 am

Re: Skolopendry :)

Post autor: justGreg »

Cieszę się, że się podobają^^
Występują wszędzie tam gdzie cieplej niż u nas:P Od południa Europy począwszy po Brazylii i Afryce środkowej skończywszy.
Nie są mocno jadowite, większość gatunków ma jad porównywalny do pszczoły lub szerszenia, jedyne przypadki śmiertelne zdarzały się po wystąpieniu objawów szoku anafilaktycznego i wtórnych zakażeń.
Dorastają do >30cm długości samego ciała:)
Więcej fotek wkrótce:)
Awatar użytkownika
Pajton
Posty: 281
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 11:04 am
Lokalizacja: Żory

Re: Skolopendry :)

Post autor: Pajton »

jaaaa prześwietne są! śliczności hehe ;)
osobiście nie moglabym hodowac, ale kurcze pooglądałabym je na żywo... :)
a takie pytanie... moga sie obejsc bez zywego pokarmu, czy nie bardzo?
gratuluje robalków :)
Awatar użytkownika
sophiya
Posty: 459
Rejestracja: pn lip 16, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skolopendry :)

Post autor: sophiya »

Oleczka, Wy też ale jesteście - jak coś jest paskudne to od razu musi się Wam podobać :D
justGreg
Posty: 8
Rejestracja: wt lut 26, 2008 5:07 am

Re: Skolopendry :)

Post autor: justGreg »

Można je karmić martwym pokarmem, sam eksperymentowałem z kiełbaską śląską a nawet i serkiem pleśniowym:) Jednak z praktycznego punktu widzenia jest to dość kłopotliwe, spróbuj efektywnie zabić karalucha :D One zagładę nuklearną przeżyją a co dopiero humanitaryzm, hehe:)
Jeżeli chcesz zobaczyć jakąś na żywo, to zapraszam do Insektarium w Warszawskim Zoo, jest tam na wystawce jedna z moich pupilek :))
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Skolopendry :)

Post autor: odmienna »

O'o, u..urocze no, ładne są i na pewno fascynujące; choć trudno mi sobie wyobrazić przyjemność obcowania na codzień ze stworami, które żadnej przyjemności z obcowania ze mną nie odnoszą... ale Wy terraryści już tak macie ;) - fajnie, że je nam tu przedstawiłeś, bo sobie conieco o nich poczytałam i... i zajrzę tu za każdym razem, gdy najdzie mnie (jak właśnie teraz) ochota na rzucanie ciężkich słów na temat klimatu Mojej Ojczyzny ;D

p.s. mam nadzieję, że nie puszczasz ich "luzem" i Twoje Waciki są wystarczająco podrośnięte ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”