Papużki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papu?ki

Post autor: Mycha »

Najpierw Duma chciała Violecika zagryźć chyba albo gorzej. Odzicieliłam je i miałam już myśli że może lepiej oddać jedną z papużek falistych. Połączyłam je znowu i... wczoraj zniosły jajo :D
Najpierw przy sprzątaniu znalazłam jedno na dnie klatki- rozbite. Ale przedwczoraj byli goście i papużka nie siedziała w domku- ciągle ktoś wchodził i wychodził oglądać szczury, papugi i rybki. Natomiast kilka godzin później Duma wyszła i zaczęła skakać na Violeta. Okazało się, że w domku jest jajo. Malutkie- jakieś 2 cm. Nie mogę sobiewyobrazić jakie te papużki muszą się małe wykluć.
Dziś jej jeszcze nie widziałam. Od samego rana siedzi w domku na jajku. Mozliwe, że już na jajkach :D Tylko ćwierka co jakiś czas do Violeta. On zresztą informuje ją siedząc na patyczku przed domkiem o każdym moim ruchu. Wczoraj cały dzień się całowały... ona nawet siedziała w budce a on wkładał łepek i dawał jej buzi... it sooo słit :D
Samiczka wychodzi tylko po to, żeby się załatwić a Violet karmi ją w domku. Mam nadzieję, że z jajek coś się wykluje!
Postanowiłam informować was w tym topicu jak tam przebieg rozwijania się jajek a później dorastania papużek... może zrobię zdjęcia :D
Ahh... maluchy zostają u mnie :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
jacool.jb

Papużki

Post autor: jacool.jb »

będziesz miała następny sukces chodowlanu :D .mam nadzieje ze sie cos wykluje z tych jajeczek.ale musisz zapewnić im odpowiednią temperature i wilgotność. cieszę się razem z tobą :D :D :D :D
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

skończysz się tak jak ja :P
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Papużki

Post autor: lajla »

8 papug masz raffy ale super ! takie stado fajnie musi wygladac jak puszczasz je wszystkie raze po pokoju :wink: a muzyka w ogole radia nie trzeba ;)

myszko gratuluje !! mam nadzeje ze co najmiej 4 piskalczki CI sie wykluja :) pod twoja opieka napewno wszytskie beda zdrowe, ladne i duze ;)
jakiego kolorku sa twe papuzie??
jacool.jb

Papużki

Post autor: jacool.jb »

mi najbardziej podobają sie zielona zółte :wink:
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Papużki

Post autor: KaRa »

Ja wprawdzie nie mam papużek ale mam aż jedną zeberkie ona bardzo często znosi jaja i nic z nimi nie robi 8)
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Mój Violet jest ciemny niebieski a Duma błękitna :D
Dziś już mam [właściwie to nie ja :lol: ] dwa jaja :wink:
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

[quote="KaRa"]Ja wprawdzie nie mam papużek ale mam aż jedną zeberkie ona bardzo często znosi jaja i nic z nimi nie robi 8)[/quote]






yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zeberki żyja koniecznie w parach a najlepiej w stadku ... trzymać jedną... WIELKIE NO COMMENTS !! Trzymasz bojka w kuli i do tego jeszcze jedna zeberka ... czytasz w ogóle zwierzeta i ich wymaganiach przed zakupem lub po byle jak najszybciej ??????????? :evil: :evil: :evil: :evil: :!: :!: :!:
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
KaRa
Posty: 819
Rejestracja: pn gru 22, 2003 10:11 pm

Papużki

Post autor: KaRa »

Raffy czasem mi się chce śmiać, pierw spytaj się czemu jest sama. Już odpowiem na to pytania ta zeberka zabiła 7samców!!! Poprostu jest jakaś zabójczyni... kupiłam stadko i je pozabijała... póżniej była smutna kupiłam jej partnera znów zabiła.... Wydałam na tego ptaka ok 280zł dla niej na przyjaciół. Bo pierw kupiłam same samce ale jeden był podejżany to była samica która je zadziobała :( A jak byś chciał wiedzieć mam sporo książek o zwierzętach które trzymam w domu...
Obrazek
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Papużki

Post autor: IVA »

Mycha gratuluję :D i czekam na dalsze nowinki.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Raffy
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 02, 2004 11:21 am

Papużki

Post autor: Raffy »

poczytaj też czasem o bojownikach i kulach dlaczego nie wolno trzymać w kuli rybek itd. ..
wielkie stado, 11 papug, 5-6 akwarii, zabka, slimaki, ryby, krewetki :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Jutro wypada, że ma być następne jajo :D
Boszz... te papużki muszą być takie maluśkie :)
Teraz foty- Duma jest jaśniejsza:
[img]http://dorek_pomidorek.w.interia.pl/baa.jpg[/img]
[img]http://dorek_pomidorek.w.interia.pl/a.jpg[/img]
Duma zjadła całe wapno i sepię... widać potrzbne do produkcji jajeczek :wink: Dziś kupiłam nowe :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Panterka
Posty: 12
Rejestracja: sob mar 13, 2004 9:26 pm

Papużki

Post autor: Panterka »

Miałam identyczną papużkę jak Duma. :D Poza tym to masz prześliczne ptaszki bardzo mi się podoba Violecik, ma ładne ciemne piórka. Pozdrowienia dla ciebie i twoich ptaszków :D
"Let's make it all for one and all for RATS ! "
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Papużki

Post autor: IVA »

Piękne papużki :D :D :D
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Papużki

Post autor: Mycha »

Dziś zawitało kolejne jajo :D
Duma dzielnie wysiaduje, a Violet jej pomaga przetrzymać te chwile w miejscu [śpiewa], bo dla Dumy usiedzieć w miejscu to prawdziwiwy wyczyn :wink:
W piątek spodziewam się kolejnego jaja chyba, że to już koniec.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”