Chomiki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania dotyczące chomików.

Post autor: alken »

tak chciałam dodać że chomików zwykle nie trzyma się stadnie. szczególnie syryjskich. dżungarskie jeszcze ok jeśli pochodzą z tego samego miotu. tzn niby można ale często bywa to niebezpieczne.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Chomiki

Post autor: dusiaczek »

Moje dżungarskie braciszki się zjadły nawzajem... Tzn jednej zagryzł drugiego i zdechł kilka dni później. I od tego czasu chomiki tylko w pojedynkę trzymałam.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chomiki

Post autor: alken »

no właśnie, często się to tak kończy nieraz słyszałam o takich przypadkach że chomiki żyły dwa lata razem love & peace a któregoś dnia jeden bez głowy a drugi dogorywa :-X

z małych zwierzątek które są tańsze (w hodowlach wg mysiego forum od 10 do 30 zł w zależności od odmiany) i mniej absorbujące a można mieć więcej niż jedno (w przypadku samic, a w przypadku samców powinny być z jednego miotu) to myszki. nawet u nas na forum w dziale pomocy szczurom jest wątek interwencyjny i zadaje się ze tam nadal jest sporo myszołów do adopcji, śliczne są.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Chomiki

Post autor: yss »

ja czytałam, że roborki są stadne. inne chomiki nie.
ale nawet stadko roborków musi mieć spory teren, żeby każdy roborek miał swój kąt.
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Chomiki

Post autor: lola900 »

KAŻDY chomik to samotnik.
Na wielu przestarzałych portalach podane jest właśnie że syryjskie to samotniki (z tym szię zgodzę),dżungarskie można trzymać w kilka jeśli są z jednego miotu (bzdura, bardzo rzadko się zdarza że się tolerują) i że roborowskie TRZEBA trzymać conajmniej 2 co jest bzdurą.
Chomiki nie są inteligentne tak jak np. szczury, aby odczuwać potrzebę posiadania towarzysza.
Roborowkie w naturze łączą się w grupki, ponieważ nie przeżyłyby w pojedynkę (mają one ok. 5 cm ;) ).
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Chomiki

Post autor: Nina »

alken pisze:z małych zwierzątek które są tańsze (w hodowlach wg mysiego forum od 10 do 30 zł w zależności od odmiany) i mniej absorbujące a można mieć więcej niż jedno (w przypadku samic, a w przypadku samców powinny być z jednego miotu) to myszki. nawet u nas na forum w dziale pomocy szczurom jest wątek interwencyjny i zadaje się ze tam nadal jest sporo myszołów do adopcji, śliczne są.
Myszoskoczki też ;) I mają dużą zalete, że nie mają zapachu w przeciwieństwie do myszy :P
Ja sie na toto przerzucam po szczurach.


Widziałam dzisiaj przepięknego chomika! Gdyby nie to, że był w sklepie, to bym z nim do domu wróciła ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Chomiki

Post autor: Kameliowa »

Nina, jakiego?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Davved
Posty: 10
Rejestracja: pn lip 05, 2010 10:34 am
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Re: Chomiki

Post autor: Davved »

Kiedyś miałam chomika, samiec. Gryzł ciągle klatkę w jednym miejscu a gdy została tam powieszona kostka wapienna została rozniesiona w pył w 2h :D Ogólnie bardzo sympatyczny był. Nie mam niestety żadnych jego zdjęć bo to było bardzo dawno a ja jeszcze mała byłam :( Był czarno-biały i wabił się Tuptuś ;)
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Chomiki

Post autor: klimejszyn »

ja miałam kiedyś dżungarkę - Kelly.
dziewczyny na osiedlu kupiły sobie chomika, ale że żadna nie mogła jej trzymać w domu, to tułała się po piwnicach dziewczyn, raz u jednej, raz u drugiej, kolejny raz u trzeciej itd..
trzymały ją w małym faunaboxie.
jak tylko się dowiedziałam, powiedziałam, że skoro nie mogą jej trzymać, to ją zabieram. no i tak trafiła do mnie.
dostała dużą klatkę z rurami i w ogóle. była generalnie bardzo sympatycznym zwierzakiem :)
przeżyła nawet upadek z wysokiej szafu, mój kot zahaczył o klatką pazurem i poleciała.. jak gdyby nigdy nic pomknęła przed siebie ;D
ale i tak uważam, że to głupiutkie stworzenia :D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Chomiki

Post autor: paulinka93 »

Kiedyś miałam jednego chomika, po tym jak było trzeba go uśpić z mamą kupiłam dwa chomiczki i potem było 10 młodych z czego jednego sobie zostawiłam. Czyli bez maluchów miałam w ogóle 4 chomiczki.
Wszystkie były syryjskie. miałam dwie samiczki i dwa samce. samce akurat były długowłose.
Dobrze wspminam chomiczki choć mój pierwszy był najfajniejszy bo przybiegał jak się go wołało i reagował na imię, a reszta chomików była taka głupawa. Za dżungarskimi chomikami nie przepadam chociaż nie miałam ale ostatnio są one bardzo modne więc wiele znajomych je ma.
Obecnie nie mam chomików i raczej nie zamierzam mieć już więcej bo wole szczurki albo inne zwierzaki ;)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
ratslove
Posty: 76
Rejestracja: czw sty 07, 2010 5:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chomiki

Post autor: ratslove »

Ja swoją przygodę ze zwierzętami rozpoczęłam od chomików. Najpierw były trzy dżungarskie (po kolei nie naraz): Steward, Tytus i Pusio. Potem najukochańszy chomiś na świecie Dyzycjusz Zbigniew Zygfryd, zmarł ze starości. Teraz pomimo dwóch szczurzych panów mam jeszcze moją jedyną chomiczycę Hieronimę Grażynę. A mój kuzyn ma teraz takiego strasznie śmiesznego chomika dżungarskiego. Jest dosłownie jak kulka. Cały okrągły, tak samo szeroki jak długi. I nawet kupy robi okrągłe ;D
http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=24946
Zapamiętaj, tylko wariaci są coś warci!
Awatar użytkownika
kle0patra
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 23, 2009 3:52 pm

Re: Chomiki

Post autor: kle0patra »

A oto mój dwu letni Albinos Ibek ; DD

Obrazek
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Chomiki

Post autor: lola900 »

To syryjski? Fajniutki O0
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
Awatar użytkownika
kao
Posty: 471
Rejestracja: pn lis 23, 2009 6:43 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Chomiki

Post autor: kao »

Z chomików syryjczyki są najsympatyczniejsze :D

Pytam tylko z ciekawości: chomiki w ogóle korzystają z rur w takim ułożeniu? http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... ikow/61281 A bywają dziwaczniejsze.. i te okropne domki!
Awatar użytkownika
lola900
Posty: 235
Rejestracja: wt sty 19, 2010 6:21 pm

Re: Chomiki

Post autor: lola900 »

Tak, chomiki lubią takie rury, nieraz w nich
Zara, Roxi, Maja, -czyli moje maleństwa ♥♥♥
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”