Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Ausaya »

Mam na przechowaniu od jakiegos czasu skocze znajomego. Beda u mnie jeszcze tydzien wiec nie moglam sie powstrzymac zeby zrobic im fajowa klatke jakas :)

wyszlo tak:
Obrazek

no i teraz korci mnie jeszcze zeby dac im hamaczek (takie zboczenie :P) ale nie wiem czy im wogole bedzie sie podobal i czy nie pogryza w strzepy od razu (zawsze to jeden hamak mniej dla moich smierdzioszkow :P)
nie wiem wlasciwie co jeszcze moglabym im tam dac do klatki... czytalam na forum o gryzoniach ale nic nie znalazlam... (teraz dopiero mam porownanie jaka kopalnia wiedzy jest nasze forum :D)

Poza urzadzeniem klatki zaczelam sie tez zastanawiac nad ich zachowaniem. Jak je wpuscilam do klatki to oczywiscie niesmialo zaczely zwiedzac nowy teren... jak juz sie zapoznaly to zaczely sie ganiac (domek na dole ma dwa wejscia i biegaly w kolko :P). Poza tym dwa z nich tak smiesznie podskakiwaly w miejscu (szczury tak robia, przewaznie mlode, jak chca sie bawic i maja bardzo dobry humor, mam nadzieje ze u skoczy to samo znaczy). Jeszcze jedna rzecz zauwazylam... jeden z nich jak wszedl na najwysza polke to zaczal sie najpierw rozciagac i ziewac a pozniej jezdzil brzuchem po polce :P inny sie bardzo podobnie rozciagal na dolnym domku, mam nadzieje ze to tez objaw zrelaksowania i zadowolenia :)

No i teraz prosze o odpowiedz ludzikow ktorzy mieli/maja do czynienia z myszoskoczkami... ja jestem w tym temacie kompletnie zielona...
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Nina »

Skoczki dość typowo tupią ;) Coś podobnego do królików ;)
Pocieranie brzuchem jest normalne - mają gruczoły zapachowe gdzieś w okolicach pępka ;)

Skoki to bardzo fajne zwierzęta :) Chciałabym kiedyś mieć stadko w terrario-klatce. Na dole byłoby dość spore akwarium wypełnione ziemią i piachem do kopania a na nim klatka do wspinaczek :)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Amusia »

Nina - wióry - nie piasek i ziemia.
Awatar użytkownika
Ausaya
Posty: 1183
Rejestracja: czw cze 28, 2007 4:47 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Ausaya »

czytalam ze moga miec wlasnie ziemie i piasek zamiast standardowej sciolki

jak te maluchy siedzialy w malej klatce to tylko biegaly z dolu do gory i spowrotem, a teraz zauwazylam tyle roznych zachowan u nich... Jak je wzielismy do siebie to sobie pomyslalam "co za glupki" ale teraz coraz bardziej je lubie. Sa bardzo nieoswojone, boja sie czlowieka... Sprobuje nad tym popracowac :)
ze mną: Tequila i Lima :* :*

za TM: Helenka [*] Kama [*] Sutra [*] Mała [*] Ebolcia [*] Furia [*] Coco [*] Koleś [*]
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Nina »

Amusia pisze:Nina - wióry - nie piasek i ziemia.
W wiórach nie da sie kopać tuneli a właśnie o to chodzi w dolnej części klatki ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: yss »

ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Nina »

Yss, rewelacja. Tylko jedno 'ale'. Kto miał myszoskoczki ten wie, że plastik nie jest dobrym rozwiązaniem ;) Moje cholery przedrapywały kuwety na wylot ::)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: pin3ska »

Ta klatka jest rewelacyjna :) Nadawałaby sie na digging boxa ;D
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Amusia »

Nina kup ze szklanym akwarium nie plastikowym bo przegryza.. mi duny pocieły. daj ziemię to zobaczysz czemu mówie o wiórach uwierz ze jak dasz siano i wiory to wykopia piekne tunele. widzialam takie prace. Pozatym nie kazdy skok kopie. Mam ich durzo więc widze na codzień. Jesli nasikaja w piachu lub ktores dostanie biegunki i tam zrobi kopie to bedzies zmiala błoto smierdzace.. a na skutek stref beztlenowych zaczna rozwijac sie liczne bakterie i grzyby, grube niepylace wiory i puszystej konsyntencji wymieszane z sianem np rumankowym z Herbalpetsu temu zapobiegnie. Sama uzywam takiej mieszanki.
Amusia
Posty: 414
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:40 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Amusia »

http://www.zooplus.pl/shop/gryzonie/kla ... szy/113266 Polecam tą lub polaczenie klatki z akwarium kupionym u szklarza. Za granicą tak robią.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Myszoskoczki - zachowanie i mieszkanko

Post autor: Nina »

Amusia pisze:Nina kup ze szklanym akwarium nie plastikowym bo przegryza..
A czy ja gdziekolwiek pisze, że chce coś kupować? Poza tym przecież napisałam, że plastik to beznadziejny pomysł ;)

Żadnemu zwierzakowi nie dawałabym trocin/wiór, skoczkom również.
Co do ziemi czy piachu, wiadomo przecież, że sie je wymienia tak samo jak ściółke...

Zainstaluj sobie jakiegoś firefoxa albo coś innego co sprawdza błędy bo momentami nie da sie Ciebie czytać (teraz 'durzo' mam na myśli)
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”