Króliki

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Króliki

Post autor: Kameliowa »

Chciałabym się was spytać, właścicieli królików, jakie są te zwierzątka? Zawsze mnie to ciekawiło. Mam na myśli zachowanie. Czy są przytulakami bardziej czy małymi dzikuskami? Ciekawi mnie ich sposób bycia :D Nie miałam nigdy tego zacnego zwierzaka, a chciałabym. Niestety póki co nie ma takiej opcji.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Pamela@@
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 8:41 pm

Re: Króliki

Post autor: Pamela@@ »

Szczerze mówiąc nie wiem :). Nigdy nie miałam tego gryzonia.
Mam znajomą która posiada jednego króliczka i charakter danego osobnika niezbyt mi się spodobał.
Prawdopodobnie dlatego że moja znajoma, w ogóle się nim nie zajmowała,nie wypuszczała na wybiegi,
jedyne co robiła to dawała mu jeść. I taki dzikus się z niego zrobił... :(
Obrazek
Awatar użytkownika
misiamw
Posty: 55
Rejestracja: wt sty 05, 2010 12:53 pm
Lokalizacja: Tychy/Żarki

Re: Króliki

Post autor: misiamw »

Ja miałam królika 8 lat i był wielkim indywidualistą przytulał sie wyłącznie wtedy kiedy on miał na to ochotę ;) Nie mieszkał w klatce był raczej jak kot u nas w domu miał swoje kąty w których spał i kuwetę gdzie sie załatwiał . Gdy był młody był strasznym rozrabiaką ale powoli sie uspokoił był prze kochany przychodził zawsze kiedy go wołałam i dość wybredny jeśli chodzi o jedzenie ale kochał banany :) Kiedy zbliżał sie jego koniec przyszedł do mnie na kolana położył sie na boku leżał i odszedł ;((((( jak o tym teraz myślę mam łzy w oczach Kajtuś był prze cudowny . Polecam każdemu kto ma dużo wolnego czasu i cierpliwości bo wtedy można je wszystkiego nauczyć .
Awatar użytkownika
vanili
Posty: 144
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 9:41 pm
Lokalizacja: Poznań/Białystok

Re: Króliki

Post autor: vanili »

Mam dwa króliki, każdy to indywidualista....

Lubią głaskanie, są towarzyskie, trzeba poświęcić im o wiele więcej czasu niż dla ogoniastych.
Codzienne pieszczoty i zabiegi higieniczne w stylu(zmiana sianka i umycie kuwety) to podstawa.
Poza tym to duże puchate miśki które od czasu do czasu lubią pokazać swoją ciemną stronę mocy:D
(zabezpiecz kable & pilnuj tapet) :D
z nami:Rex, Atom, Muody
za TM:Leon, Erna, Berta, Mika, Kropek, Milka, Korek, Misiak, Myk, Pawik, Kruszyna, Siwek, Garp...:*
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Króliki

Post autor: alken »

Pamela@@ pisze:Szczerze mówiąc nie wiem :). Nigdy nie miałam tego gryzonia.
króliki to nie gryzonie

moja koleżanka miała kiedyś królika ale jakiś taki głupawy był :P nie przepadam za tymi zwierzakami.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Króliki

Post autor: Sysa »

Króliki to zajęczaki :)
Osobiście uważam, że bardzo fajne są króliki "baranki". Przyjazne pieszczochy, łagodne, odważne, ciekawskie. Są zupełnie inne od królów ze standardowymi uszami.
przypadek
Posty: 26
Rejestracja: sob lut 06, 2010 9:49 pm

Re: Króliki

Post autor: przypadek »

Mam małą hodowlę królików i z doświadczenia wynika że każdego królika można oswoić tylko różny jest czas potrzebny w zależność od charakteru króla.Co prawda chodzi mi bardziej o przyzwyczajenie królików do swojej obecności( nie uciekania podczas karmienia itp) bo przy kilkuset sztukach trudno było by wszystkie oswoić
Awatar użytkownika
paulinka93
Posty: 239
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 2:51 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Króliki

Post autor: paulinka93 »

ja osobiście nie mam swojego królika, ale moi kuzyni mają i mam go teraz na tydzień pod opieką bo wyjechali. ten króliczek jest bardzo fajny. gdy się go wypuszcza podchodzi do człowika, czasem wskakuje na kolana, daje się głaskać. nie siusia ani nie robi kupek gdy jest wypuszczany po mieszkaniu i nie gryzie. ale to zależy od królika bo spotkałam się z takimi które gryza, sikają i robią kupę na dywanie np. i sa bardzo dzikie. Najlepiej jeśli wybiera sie królika to takiego ktory jest najbardziej zainteresowany człowiekiem i przybiega do pręcików gdy się cmoka albo go woła...taki króliczek na pewno będzie dobrym przyjacielem ;)
Moje szczurki: Chicka, Mila, Zula[*], Toyota[*], Hawana[*], Koko[*], Kika[*], Mia[*], Lajla[*].
Koszatniczki: Lola[*] i Tola[*].
Kocur Filip[*].
Pies Nestor.
Awatar użytkownika
KaśXD
Posty: 8
Rejestracja: pt gru 11, 2009 9:00 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Króliki

Post autor: KaśXD »

Też się udzielę jako właścicielka zajęczaka xD

Królika jest bardzo łatwo oswoić (przynajmniej tak było z moim). Nawet udało mi się go nauczyć kilku sztuczek :D Kiedyś przez przypadek dając swojemu podopiecznemu pluszaka (bo on uwielbia maskotki xD) odkryłam, że wydaje z siebie coś na dźwięk warczenia i dodatkowo się boksuje.
Jak przybył do mnie pies królik od razu na niego z łapami mimo, że ten chciał go tylko obwąchać. Jaki był polew w śród znajomych jak królik warczał na psa xD
Króliki mają różne charaktery tak jak ludzie czy psy. Mój jest małym buntownikiem, któremu jak zachce się pieszczot o 3 w nocy jest w stanie postawić całe mieszkanie na nogi xD
Moje trzy cudne szczurzyce: Akira, Niwa i Kiba xD
Awatar użytkownika
pin3ska
Posty: 3006
Rejestracja: sob maja 10, 2008 4:26 pm

Re: Króliki

Post autor: pin3ska »

Ja pamietam, ze królik mojej znajomej to jak sie czegos wystraszył to tak smiesznie sie slizgał po panelach :P I raczej nie przychodził na mizianko. Tylko ze ona miala zwykłego duzego królika, a nie miniaturke - tak ją w sklepie w jajco zrobili :P
Bazarek: szczurkowe rzeczy, ciuszki, biżuteria, książki... Zapraszam :)

“...Widzi pan, perfumy powinny być jak wymierzony policzek, żeby nie zastanawiać się godzinami czy one pachną, czy nie. "(Coco Chanel)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Króliki

Post autor: klimejszyn »

ja miałam 2 króliki swego czasu. Tuptuś był wspaniałym chłopcem, strasznie przytulaśny, całuśny, załatwiał się tylko w klatce. Ksenia, którą dostaliśmy po odejściu Tuptusia, była mniej przytulaśna. ale ona odkąd do nas przyjechała była chora, była z nami jakieś 2 miesiące. oba były miniaturkami. pewnie każdy królik jest zupełnie inny.
moja przyjaciółka ma króliczkę, Kulkę, która też miała być miniaturką. jest niewiele mniejsza od mojego kota i żyje ok. 9-10 lat, a w ogóle starości nie widać .. :)
ja generalnie lubię króliki, takie małe puchate stworzonka. chciałam jeszcze niedawno sprowadzić do siebie jakiegoś, ale szczurzyska na to nie pozwoliły :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
grzesia
Posty: 773
Rejestracja: czw cze 19, 2008 11:36 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Króliki

Post autor: grzesia »

Kroliki sa mega sweet ;D Strasznie podobaja mi sie takie z dlugimi opadnietymi uszami ;D
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Króliki

Post autor: kulek »

Znajoma mojej mamy ma króliczka miniaturkę. Przytulaseeeek :D Zawsze jak mama jedzie do znajomej to zabieram się z nią żeby z króliczkiem posiedzieć na kolanach ::) Naprawdę przyjazne zwierzątko, jeszcze nigdy mnie nie dziabnął ;) Siedzi spokojnie na kolanach, wystawia łepek do głaskania...
Marzy mi się króliczek, ale to kiedyś, MOŻE... narazie sobie czytam o nich i muszę zadowolić się spotkaniami z tą małą, czarną kulką (dziwne, że nie wiem jak króliczek ma na imię...).
Strasznie podobaja mi sie takie z dlugimi opadnietymi uszami ;D
baranki, tak?
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Króliki

Post autor: Sysa »

przypadek pisze:Mam małą hodowlę królików i z doświadczenia wynika że każdego królika można oswoić tylko różny jest czas potrzebny w zależność od charakteru króla.Co prawda chodzi mi bardziej o przyzwyczajenie królików do swojej obecności( nie uciekania podczas karmienia itp) bo przy kilkuset sztukach trudno było by wszystkie oswoić
Masz tyle królików? Kilkaset? Mała hodowla? To chyba je sprzedajesz w celach konsumpcyjnych... :-[
Awatar użytkownika
Sysa
Posty: 948
Rejestracja: śr gru 30, 2009 1:45 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Króliki

Post autor: Sysa »

pin3ska pisze:Tylko ze ona miala zwykłego duzego królika, a nie miniaturke - tak ją w sklepie w jajco zrobili :P
Królik zwykły waży nawet 11 kilo. Królik miniaturka do 4 i jest wielkości kota. Jestem pewna, że nikt nie zrobił nikogo w jajco. Ludziom po prostu się wydaje ciągle, że mianiaturka jest wielkości szczura, bo nie chce im się o tym gatunku poczytać... ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”