Trochę ciepła.

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Trochę ciepła.

Post autor: loweszczura »

Dzisiaj przydarzyło mi się coś niesamowitego, coś co rzadko wzbudza we mnie litość, miłosierdzie, coś co nigdy nie złamało moich zasad moralnych. Nie wierzę, że dałam się złapać w pułapkę cholernego losu.
Idąc ulicą w słoneczne popołudnie, rzecz jasna, do sklepu, rozmyślając o żywocie pustego człeka, tchnęło we mnie dziwne uczucie z chęcią spojrzenia pod nogi. I wtedy stało się coś magicznego, łzy spłynęły mi po policzkach, twarz wykrzywił grymas bitwy wewnętrznej, a nogi ugięły się pod wpływem widoku, który był okrutny. Na bruku leżało wpół martwe istnienie, przypominające niedokończony posiłek bestii. Wzięłam na dłoń bezwładne ciałko i czym prędzej udałam się do domu.

Myszka wraca do rzeczywistości, już próbuje wstawać, piła wodę ze strzykawki, zjadła dwa ziarna zmielonej pszenicy, a teraz śpi na mięciutkich szmatkach w pożyczonym transporterku.

Jedno jest niemalże pewne - to osesek. Jutro z samego rana pojedziemy do weterynarza, a jak odzyska siły to prawdopodobnie dam błogosławieńtwo i wypusze ją w ramiona matki natury.
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trochę ciepła.

Post autor: ankuś28 »

Ojejku... Postąpiłaś naprawdę szlachetnie :)
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Trochę ciepła.

Post autor: loweszczura »

Dziękuję.
Z reguły nigdy nie postępuję w taki sposób, ponieważ dzikie stworzenia powinny żyć na łonie natury, wśród bezkresu łąk i pól, ale cóż, stało się. Ludzka łapa zaingerowała w żywot kruszynki by jej pomóc.

Maluch regeneruje siły z niewiarygodną prędkością i zaczyna rozumieć, że nie jest w rodzinnym 'domu'. Gdy włożyłam dłoń do transporterka zaczął uciekać, ale w końcu dał się przekupić odrobinką białego sera :) chyba przeczuwa, że z mojej strony nie stanie mu się krzywda, ponieważ coraz chętniej wysuwa pyszczek spod szmatek :)
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Trochę ciepła.

Post autor: loweszczura »

Myszka już sama pije wodę z miseczki, zjadła płatek owsiany, ziarno pszenicy i zagryzła białym serem, a teraz bryka radośnie oraz tworzy rozmaite tunele w szmatkach. Śmieszna mała mordka coraz mniej przypomina męczennika sprzed kilku godzin. Bardzo mnie to cieszy :)

Mam pytanie: czy młode mychy mają krótkie ogonki?
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trochę ciepła.

Post autor: alken »

myszy polne nie maja tak dlugich ogonow jak szczury, tzn ogon jest krotszy w porownaniu do ciala, poogladaj sobie foty. :)
ale jak chcesz ja wypuscic to skoro juz sie podniosla na nogi to wypadaloby zrobic to teraz, zanim sie przyzwyczai i oswoi.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
loweszczura
Posty: 24
Rejestracja: wt cze 22, 2010 12:53 pm

Re: Trochę ciepła.

Post autor: loweszczura »

Wypuściłam ją z pół godziny temu, ale... w piwnicy znalazłam drugą :?
Siedziała wycieńczona w słoiku. Pewnie spadła z wyższej półki i nie mogła się wydostać. Włożyłam ją do transporterka i dałam wody. Jak wydobrzeje to odłożę ją na tą wyższą półkę.

Ja nie wiem co się dzieje z tymi myszakami.
Wybieraj to co 'lepsze'.
'Wygodne'.odstaw na bok.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trochę ciepła.

Post autor: alken »

inwazja na twoje dobre serce ;D tamta mysz przekazala tej drugiej ze jest u Ciebie hotelik w ktorym mozna zregenerowac nadwatlone mysie sily ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
ankuś28
Posty: 129
Rejestracja: pt sie 06, 2010 10:31 pm
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Trochę ciepła.

Post autor: ankuś28 »

niezłe, niezłe, alken ;D ;D
Luna :* Diana :* Moje skarbeńki!
<:3)~
Zapraszam do mnie: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=27677
osiołek18ona
Posty: 30
Rejestracja: śr sie 25, 2010 10:28 pm

Re: Trochę ciepła.

Post autor: osiołek18ona »

no no ratownicy zwierzat:) oby tak dalej ;) hehe;]
LuizL
Posty: 3
Rejestracja: pt kwie 18, 2014 1:22 pm

Re: Trochę ciepła.

Post autor: LuizL »

Aby każdy tak postępował....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”