Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest wi?cej fotek - str. 2 !

Post autor: Pleiades »

Wszyscy tu piszą o swoich zwierzątkach, więc i ja coś napiszę :)

Ogólnie jestem wielką miłośniczką ptaków, ornitologiem wręcz z wykształcenia. Moimi pierwszymi zwierzakami były właśnie ptaki. Kiedyś, jako dziecko miałam papużki faliste - a właściwie to rodzice mieli. Jedna to był zielony samczyk, który umarł w młodym wieku. Druga była samiczka, również zielona, która została złapana na ulicy przez mojego kuzyna. Była dzika i nigdy nie dała się oswoić.
Po kilkunastu latach przerwy, już na studiach, kupiłam sobie ryżowce. Strasznie miłe te ptaszki, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Szybko się oswoiły i stały się bliskimi moimi towarzyszami. Porobiłam im parę zdjęć, które, mam nadzieję, uda mi się załączyć:

Oto samczyk, o imieniu Capri, za 2 tygodnie skończy 3 latka:

http://hobbiton.neostrada.pl/heliconius ... ora_01.jpg

A to samiczka, o imieniu Sangria. Niestety już nie żyje.. :( Próbowałam ją wyprowadzić z ciężkiej choroby, ale po miesiącu zmagań przegrałam walkę...

http://hobbiton.neostrada.pl/heliconius ... ora_02.jpg

Moją szczurkę to już pewnie niektórzy znają. Mam ją w avatarku. A to jej duże zdjęcie:

http://www.hobbiton.neostrada.pl/rosie02.jpg

A tutaj szczurka i ptaszki razem ;) Szczurka się za bardzo ptaszkami nie interesuje, ją bardziej kusi klatka i możliwośc wspinania się na nią :)

http://www.hobbiton.neostrada.pl/zwierzaki.jpg

W tej chwili szukam dla samczyka ryżowca nowej żony, bo chcę założyć hodowlę. Jak będę miała zdjęcia nowej ptaszyny, to też podeślę. Dla szczurki w niedalekiej przyszłości planuję kupić koleżankę.

Poza tym chłopak na urodziny chce mi kupic kotka. A ja w przyszłości chcę mieć również papugę - rozellę białolicą, oraz wikłacza ognistego. Kocham też węże i marzy mi się wąż królewski. Oczywiście na wszystko przyjdzie kolej w swoim czasie, nie chcę mieć tych zwierzaków jednocześnie i tworzyć małego ogrodu zoologicznego w domu !

zmieniam na linki, bo zdjęcie ogromne
mod.
Ostatnio zmieniony pt gru 10, 2004 5:12 pm przez Pleiades, łącznie zmieniany 1 raz.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Mycha »

Oj! Śliczne!
W związku z tym, że masz już doświadczenie w ryżowcach- powiedz mi, czy dają się oswoić czy są raczej tak dzikie jak faliste?
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Agata.
Posty: 199
Rejestracja: pt lip 30, 2004 7:10 pm

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Agata. »

Piekne masz zwierzaki :) Mnie tez podobaja sie ptaszki, ale ja nie trzymalabym ich w domu. Siedza tak w tej klatce caly czas i nawet nie maja jak skrzydel rozprostowac. No chyba, ze je wypuszczasz, bo to juz zmienia postac rzeczy. jak lataja po domu, to dobrze. A co do szczurci to.... Ja sie osobiscie nie moge napatrzec, bo to jest najurodziwsza szczurzyca, jaka widzialam :)
"A droga dluga jest
niewiadomo, czy ma kres....."
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Pleiades »

Dzieki za zmianę fotek na linki, nie pomyślałam o tym, że za duże. Za utrudnienia przepraszam...

Mycha: no moje ryżowce się oswoiły bez problemu.. Gdzieś mam nawet fotkę, jak mi siedzą na ręce :) Jak znajde, to wrzucę linka :) Choć przyznaję, że samczyk bardziej się oswoił niż samiczka, bo ona sama na rękę z własnej woli nie przylatywała, tylko robiła to, co samczyk :D
A z tymi falistymi to chyba różnie bywa - jedne dają się oswoić, inne nie.. Tak mi się wydaje, bo widziałam dużo oswojonych falistych, ale widziałam też zupełnie dzikie... O.o Być może z ryżowcami, jak i z innymi ptaszkami też tak bywa... Słyszałam nawet, że nie wszystkie szczury dają się oswoić...

Agata: moje latały po pokoju, zresztą zdjęcie samiczki było robione właśnie podczas takich lotów na wolności :) Teraz w ogóle kupiłam większą klatkę, do celów hodowlanych. Poza tym przeprowadziłam się i musi minąć trochę czasu, nim zacznę znowu ptaszka (samczyka..) wypuszczać, bo nie zna jeszcze za dobrze pokoju...

Co do szczurci, to dziękuję bardzo za słowa uznania :)
Z tym, że to husky zapewne i pewnie mi będzie bieleć. Ja się pogodziłam z takim obrotem spraw i mi to nie będzie przeszkadzać. W razie czego robię jej dużo fotek :) Będzie dokumentacja fotograficzna jej metamorfozy :D

Pozdrawiam serdecznie

Plei.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Agata.
Posty: 199
Rejestracja: pt lip 30, 2004 7:10 pm

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Agata. »

To dobrze, ze lataja. Bo ja juz sie spotkalam z przypadkami, ze pewne osoby nie wypuszczaly z klatki swoich ptakow caly czas. Przez to staly sie one osowiale. Ale coz... Rozni sa ludzie....
"A droga dluga jest
niewiadomo, czy ma kres....."
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: ania85 »

ja już wcześniej w którymś poście opisywałam moje papużki... miałam dwie faliste - zieloną i niebieską i co do ich oswojenia to mogę powiedzieć, że zielona była super spokojna, przyjazna i miła, natomiast niebieska była diabłem w przebraniu ;) Kompletnie dzika i niesympatyczna :?
była w związku z tym skazana na siedzenie w klatce - inaczej nie dałoby się jej złapać :(
Więć generalnie jak dla mnie to tak 50/50 z tym oswajaniem ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
olka
Posty: 452
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 12:48 pm

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: olka »

Strasznie fajne zwierzaki!!! :-)
Olka
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: krwiopij »

slodkie zwierza... :)

ja tez bardzo lubie weze... poki nie trzeba ich karmic... :?
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Pleiades »

Krwiopijka :)
Co do węży :) Jak koleżanka przyniosła raz na uczelnię swoje 2 węże zbożowe, to cały wykład tuliłam jednego do siebie i nie chciałam się odczepić :) Przepiękne stworzonko :D
Co do karmienia, to niestety taka jest natura węży :( Ale jest nadzieja, bo coraz więcej właścicieli stara sie przyuczać swoje węże do zjadania martwego pokarmu. Niektóre to nawet podobno wołowinę jedzą i inne bezpostaciowe pokarmy zwierzęce.
Poza wężami uwielbiam też pajączki i inne "dziwne" stwory, na myśl o których inni dostają gęsiej skórki ;)

Zapomniałam dodać, że rok temu prowadziłam w domu hodowlę mączników :) Najpierw kupiłam larwy dla ptaków, ale one nie chciały tego jeść, więc dla samej przyjemności pobawiłam się w hodowlę. Chyba doczekałam się dziesiątego pokolenia, ale musiałam przerwać hodowlę, bo pokarmem dla mączników zainteresowały się ohydne mrówki faraona, których nie cierpię, a których pełno u nas w blokach.. Brrr...... :evil:
No trudno, ale co sobie poobserwowałam te ciekawe chrząszcze, to moje :D
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: krwiopij »

Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Pleiades »

Dzięki za linki :) Śliiiczne są te Twoje pajączki :) Szkoda, że ta pierwsza pajęczyca umarła :( Bardzo mi przykro, bo piękna była... Mam nadzieję, że nowa pociecha ma się dobrze ?

Pozdrawiam

Plei.
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: krwiopij »

dziekuje za troske... ;) na szczescie moje malenstwo trzyma sie dobrze i mam nadzieje, ze niedlugo bedzie przechodzila wylinke... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 302
Rejestracja: śr kwie 07, 2004 9:31 pm
Lokalizacja: Poznań, a obecnie Kórnik
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: Pleiades »

No to życzę powodzenia małej w wylince !

Kurczę, pajączki to naprawdę fascynujące stworzenia ! Wszystkie mi się podobają, nawet te nasze, "domowe" ! U mnie w domu pajączki mają azyl - zakazałam ich zabijania lub wyrzucania na dwór, chcę, żeby zyły sobie w łazience. Znakomicie tępią te szkodniki, mrówki faraona :E Mam naprawdę w łazience wspaniałe okazy :D Cieszę się z tego, że u mnie dobrze im się żyje :D


A wracając do ptaszków... Kurczę, mam problem.. Chcę dokupic samiczkę do mojego samca, ale to jest niestety gatunek z listy CITES i potrzebuję na niego papiery.. Mówię Wam, jakie przeboje mam ze sklepami zoologicznymi :( Nic, tylko się powiesić :( Po prostu masakra... :/
Pleiades & zwierzyniec
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: krwiopij »

ja papiery na zwierzaka widzialam tylko raz w zyciu - w sklepie w centrum handlowym... wszedzie indziej pukaja sie w glowe, jak o dokumenty sie zapyta... :roll:
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Moje ptaszki i inne - jest więcej fotek - str. 2 !

Post autor: lajla »

no wlansie ja tez cierpie na chorobe pajczkowa :) i mam nadzeje ze cos takiego niedlugo sie u mnie pojawi choc jedyna osoba w domu jestem ja wiec bedzie ciezkow bo mam pokoj z siostra ktora tym poomyslem zachwycona nie jest ;)

a szczurka masz slicznego ptaszki rowniez :D ja myslam zeby sobie kupic cos takiego tylko bokojada one chyba sa podobnej welkosci :)

mycha ogladalam program o papuzce falistej ktora nie opuszczala wojej pani na "krok" ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”