Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

kluska123 dziękuję :)
poczekajcie do wieczora, to dopiero będzie hit ;D
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

Proszę Państwa oto Miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś.

Chętnie Państwu łapkę poda.

Nie chce podać? A to szkoda...

Mój Maddox, Medzio, Medziuś, Pysiu, Misiu, Pysiaczek. Ludzkie spojrzenie, i te oczy, oczy, które wyrażają nawet najmniejszą emocję. Radość, strach, ból, zadowolenie, błogość, dobry humor lub jego brak, cierpienie, miłość, oddanie. Mój romantyczny bohater. Niezłomny charakter, walczył, czasami ostatkiem sił ale walczył. Z głodem, który nie dawał o sobie zapomnieć, z bólem, który tak często mu towarzyszył, z gasnącą nadzieją, która odchodziła daleko w dal. Nie uległ, nie poddał się, zwyciężył!

Do swojej rodziny trafił w wieku 10tyg, przez cztery miesiące wiódł szczęśliwe, sielankowe życie. Później właściciel stracił pracę, nie było już dobrej karmy ani mięsa na śniadanie. Został makaron. Suchy. Kochali go ale nie potrafili zapewnić należytej opieki. W tak ważnym, kluczowym momencie jego organizm został pozbawiony niezbędnych substancji. Ludzie postanowili go sprzedać, miał trafić do pseudohodowcy. Zaoferowaliśmy większą sumę. Nie zostaliśmy przelicytowani, wygraliśmy aukcję. Aukcję o psie życie... W wieku ok. 15 miesięcy trafił do nas. Przeszedł poważną operację kręgosłupa i dwie tylnej łapy. Po każdej była długa rehabilitacja, masaże, ćwiczenia, zakaz skakania i biegania. Tortura dla psa ale on chciał walczyć. Trwało to długo ale udało się, wygraliśmy. Po raz kolejny.
Teraz Maddox jest najweselszym psem w stadzie, uprawiamy zapasy, biega za kijem, zaczepia wszystkich do zabawy :D
Jest wielkim łasuchem, patrzy na człowieka tymi okrągłymi oczami... no, i weź mu nie daj :P A niestety wagi musimy pilnować jak oka w głowie, nie możemy przekroczył magicznych 48kg. I ten pyszczek, który można całować godzinami. Ach, rozkochał mnie w sobie chłopak ;)
Przez pięć lat nie było nawet pięciu minut, w których żałowalibyśmy, że go wzięliśmy, że zdecydowaliśmy się na pierwszą operację, drugą, trzecią. Nie żałowaliśmy miesięcy rehabilitacji, kolejnych wizyt u lekarza, setek badań. Było watro, wystarczy, że spojrzymy na niego i już wiemy, że były to najlepsze decyzje jakie podjęliśmy.
Historia Jego jest piękna, niesamowita i wyjątkowo obszerna, opis więc nie mógł być krótszy. Liczę na Waszą wyrozumiałość :)
ObrazekObrazek Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
Isiaczek
Posty: 419
Rejestracja: pn maja 18, 2009 1:15 pm
Lokalizacja: Garwolin/Warszawa
Kontakt:

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: Isiaczek »

jakie cuuuudo! :D
pusto... :(
TM: Rezus, Khazar, Fermin, Grand, Kruszon, Manfred vel. Mikroś, Putin, Bao

"Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego bierze mnie mój pies."(Janusz L. Wiśniewski)
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

Isiaczek Pysiu dziękuje :) i prosi o więcej :P Próżna z niego bestia ::)
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: Capisca »

Śliniak! piękny pies :)
Podziwiam Cie ze tak walczysz o dobro zwierząt :D Fajnie wiedzieć że są tacy ludzie jak Ty :)
wygłaszcz wszystkie psiaki i koty ode mnie :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

Capisca dziękuję. Ja mam kompletnego bzika na punkcie zwierząt, powoli w chorobę zaczyna przechodzić ;) ale nie jestem sama, jest sporo osób w moim otoczeniu, którym los zwierzaków nie jest obojętny. Pomagamy sobie nawzajem :) Bo w kupie siła ;D
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: Kluska123 »

To prawda, w kupie siła! Dzięki takim ludziom jak Ty, świat jest lepszy, piękniejszy, szczególnie dla tych stworzonek, które doświadczyły najgorszego od człowieka... :'(
Dziękuje :*
A pisaka pocałuj w nochala ode mnie :D Jest po prostu cudowny
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

Kluska123 to sama radość patrzeć jak zwierzak otwiera się na człowieka. Jak poznaje nowy świat, ten lepszy, bez bólu i strachu. Emocji, które temu towarzyszą nie da się opisać żadnymi słowami :) Poczucie spełnienia osiąga najwyższy poziom.
Medzio ucałowany, reszta też (nie da się całować bezkarnie jednego, pomijając resztę, zaraz wszystkie pchają się z nosami :)). Medziuś dziękuje, lubi bestia buziaki :D
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: furburger »

To żaden Maddox toż to śliniak jest haha :D
świetny pies ;)
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

furburger Śliniak przez cały serial był dziewczynką :D Dziękować za komplement :)
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
Capisca
Posty: 259
Rejestracja: sob sie 28, 2010 4:53 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: Capisca »

Czekamy na opis i zdjęcia następnego zwierzaka :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 05#p743305

za TM: Jasiu[*], Jovi[*], Miodek[*], Jago[*], Iban[*], Toudie[*], Elmo[*]:(
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

Oj, zaniedbałam temat... Już nadrabiam :)

Nadworny błazen, cyrkowiec, nikt nie przechodzi obok niej obojętnie, każdego rozśmieszy, rozczuli.
Sonia to pies po przejściach, zabrana ze stargardzkiego schroniska z ropnym zapaleniem gałki ocznej. Oka nie dało się uratować, zostało usunięte. Zapalenie najprawdopodobniej wdało się na skutek mechanicznego urazu. Nie wiemy jak wyglądało jej życie, czy mieszkała w domu, czy była przykuta do budy krótkim łańcuchem. Nie wiemy dlaczego została porzucona. Wiemy, że mamy szczęście. Taki pies w domu to skarb. Sonia jest psem pracującym, wiecznie zagania stado, uspokaja niesforne maluchy. Potrzebuje zajęcia, jest bardzo aktywna. I jej sztuczki... Ostatnio nauczyła się uśmiechać, unosi jedną stronę górnej wargi i odsłania kieł w łobuzerskim uśmieszku. Ciągle prosi, siada na tylnych łapach, podnosi przednie i macha. Macha bez końca :) Mały natręt, ciągle chce być w centrum uwagi, pcha się na kolana, przytula się, opierając przednie łapy na ramionach człowieka. Inteligentna, cudowna, niesamowita. W schronisku była "zwykłym kundlem", nie zwracała niczyjej uwagi, brudna, posklejana, z uszkodzonym okiem. Teraz jest psem niezwykłym, piękna, z aksamitną sierścią, pełna gracji, łapki stawia jak baletnica.
Ludzie zbyt często dają się zwieść pozorom, przechodzili obojętnie obok niej, nie wiedząc jak dużo tracą. Jak wspaniałego psa mijają nie zaszczycając go nawet spojrzeniem... Po części jestem im wdzięczna, dzięki temu jest teraz z nami :D
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: Entreen »

Och! Sonia - piratka - skradła moje serce. Jest piękna! aż chce się palce zanurzyć w tej sierści, wytarmosić uszka i ucałować czarny nos.
Rozpływam się w zachwytach :)!!!
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
monisss
Posty: 262
Rejestracja: pt maja 27, 2011 9:27 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: monisss »

Entreen :) Przekazałam Sonii, ucałowałam nochal. Jest zachwycona i dziękuje ;D
"Zniewoliliśmy resztę zwierzęcego stworzenia oraz potraktowaliśmy naszych dalekich kuzynów w futrach i piórach tak okrutnie, że poza wszelką wątpliwość, gdyby mieli oni stworzyć religię, szatanem byłby dla nich człowiek." — William Ralph Inge
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje stado :-) 12xpies i 9xkot :D

Post autor: Kluska123 »

Jeju toć to oczka nie ma, bidulka :(
Ucałuj :-*
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”