Gołębica Stefania

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Gołębica Stefania

Post autor: gruszka1990 »

Chciałabym się Wam pochwalić, że pewna dziko żyjąca gołębica podchodząca z Azji Mniejszej wybrała sobie choinkę rosnącą przed naszym domem na miejsce powicia swoich pisklaczków :D Pojawiła się u nas jakiś miesiąc temu. Początkowo była razem ze swoim partnerem, który pomagał budować gniazdo. Wybrali sobie niezłe miejsce - sam środek choinki, w połowie wysokości od dolnego i górnego balkonu, tak że żaden człowiek ani kot nie ma do nich dostępu. Gniazdo zbudowane jest głównie z gałęzi.

Gołębica przez prawie 3 tygodnie wysiadywała tam jajka. Stała się totalną atrakcją dla całej naszej rodziny, a także sąsiadów. Kiedy wysiadywała jajka, bardzo żadko ruszała się z gniazda z obawy aby nikt jej tych jajuniek nie podwędził. Tylko po jakiegoś robaczka i spowrotem ;) Kiedy 2 tyg temu wyjeżdżaliśmy na wakacje, nie spodziewaliśmy zobaczyć jeszcze kiedyś Stefanii... Bo tak otrzymała od nas na imię :) Ku naszemu zaskoczeniu oprócz Stefanii pojawiały się w gnieździe 2 małe nieopierzone pisklaki !!! ;D Życie naszych nowych lokatorów jest dla nas częścią życia rodzinnego :D Codziennie każdy obserwuje czy są, czy Stefcia siedzi z małymi albo czy dzieciaczki zostały w gnieździe same :) Powiem Wam, że te małe, wstrętne, brązowe kluseczki nie są ani trochę podobne do jakiegokolwiek gołębia - miejskiego czy dzikiego :D Nie wiem, czy orientujecie się, ale ta dzika odmiana gołębia jest sporo większa od normalnego. Kiedyś mój dziadek, który interesuje się ornitologią nawet powiedział dokładnie jak się nazywa, ale niestety nie pamiętam ??? Może ktoś z Was wie? :)

Zastanawiamy się czy by nie nakręcić jakiegoś filmiku z naszymi pupilami w roli głównej - taka transmisja, kojarzy mi się jak ktoś w internecie robił transmisję w gniazda bocianów :D Może by tak nasza Stefania stała się sławna ? :D

Pierwszą rzeczą jaką każdy z domownikow robi rano to zagląda do gniazda i sprawdza co słychać u naszych ptaszeczków. Dzisiaj mama widziała, jak Stefa karmiła robalami swoje małe pociechy, które "prawie wlazły jej do gardła" ;) Zastanawiam się czy nie postawić im jakiegoś karmnika, nasypać ziarna czy chleba.. Ciekawe czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z takim dzikim lokatorem ? :)

Aha i malce nie mają jeszcze imion - nie mam bladego pojęcia jakiej są płci, ale może Wy macie pomysły na jakieś fajne imiona dla tych małych koszmarków? :D Ich ojciec niestety wciąż pozostaje nieznany :<
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gołębica Stefania

Post autor: Kluska123 »

Dawaj zdjęcia :) Z chęcią popatrzę na Stefanię ;)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
jakuszewa
Posty: 518
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:49 am
Lokalizacja: Toruń

Re: Gołębica Stefania

Post autor: jakuszewa »

Hmm...

Skoro jest większa od miejskiego to obstawiam, iż Stefania jest piękną i dostojną panią Grzywacz :)
Zazdroszczę takiego interaktywnego telewizorka :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Gołębica Stefania

Post autor: Nietoperrr... »

No widoki z pewnością zastępują codzienne wiadomości z tvn-u ;)
Ja bym z chęcią popatrzyła na takie fotki z ptasiego,dzikiego życia... ;D
Pomysł z delikatnym dokarmianiem w tym ptasim,matczynym ferworze,chyba całkiem ułatwiający ptasie życie... ;)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”