pajaczek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

pajaczek :)

Post autor: Vella »

uuuu, nasz Bob Budowniczy właśnie linieje :hihi:

że też się skubaniec musiał właśnie na samym dole ulokować :>


----
mazoq - cos dla Ciebie: Opheodrys aestivus
jest mały, śliczny i je świerszcze :)
Obrazek



edit:
[quote="Killarney"]A jak tam z chodzeniem pajaczka? Jakie to uczucie , bo jak waz chodzi to podobno jakby taktor po tobie przejechal :lol:[/quote]A kysz, jaki traktor. To chyba dwumetrowy spasiony boa, bo taki jest już trochę "twardy" (głaskałam kiedyś taką samicę... ech...)
Wąż jest gładziutki i delikatny, nie żaden traktor tylko jedwab albo aksamit. Najpierw trochę chłodny a chwilę później tak samo cieplutki jak Ty :)
A pająka na rękę nie wezmę. Nic nie będzie po mnie tupało ośmioma nóżkami, nie ma mowy! brrrr.
Przecież ja histerii dostaję jak na mnie spadnie zwykły pająk...
Zreszta jak świerszcz czy inny robak też...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

[quote="Fatty"]Ja jestem zakochana w grammostola rosea ;) a niechże rośnie wolniutko, ja nadal ją wielbić będę. W przyszłości marzy mi się nie tylko rosea, ale i inne gramostole. [/quote]
Ja moją pierwszą (koło 10-11 wylinki, 5,5cm ciałka) kupiłam za jakieś 50 złotych. Majątek to nie jest, a naprawdę cudowna była. Grunt to nie kupować zwierzaka w sklepie zoologicznym, tylko wybrać się na giełdę lub kupić bezpośrednio od hodowcy - wyjdzie sporo taniej.

Moja Amelia (Grammostola pulchra) była już sporo droższa, bo to znacznie rzadziej spotykany gatunek. Kupiłam ją niby po ósmej wylince (chociaż wyglądała na moje oko na 4-5), a dałam za nią ponad 80zł. Nigdy nie żałowałam. Cudowna jest. Wciąż młoda i niewielka (przeszła u mnie 3 wylinki), ale wiele radości mi daje i przywiązałam się do niej, chociaż to tylko mały, głupi pajęczak.

[quote="mazoq"]dlatego myślałam o jakimś takim małym, jedzącym tylko świerszcze czy coś....[/quote]
Świerszczojad. Drogi, rzadko spotykany i trudny w hodowli. Napisali, że dla "średnio zaawansowanych", ale nawet całkiem zaawansowani nie zawsze dają sobie radę z utrzymaniem go przy życiu. Prześliczny wąż, jednak ja bym się nie zdecydowała - bałabym się, że biedak nie przeżyłby długo pod moją opieką. Kilka fotek (mnóstwo można znaleźć przez Google pod łacińską nazwą "Opheodrys aestivus"):
http://fwie.fw.vt.edu/VHS/Rough%20Green ... us)%20.jpg
http://animal-world.com/encyclo/reptile ... nsnake.jpg
http://www.boidi.it/env/upload/rte/Ophe ... ivus-1.jpg
http://163.238.8.180/~fburbrink/Field%2 ... G_3176.JPG
http://www.geocities.com/reptieleninfo/ ... stivus.jpg
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

pajaczek :)

Post autor: Fatty »

[quote="krwiopijka"]Moja Amelia (Grammostola pulchra) była już sporo droższa, bo to znacznie rzadziej spotykany gatunek. Kupiłam ją niby po ósmej wylince (chociaż wyglądała na moje oko na 4-5), a dałam za nią ponad 80zł. Nigdy nie żałowałam. Cudowna jest.[/quote]
aż mi serducho podkoczyło, jak to czytałam :D masz może fotkę ?
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: mazoq »

eh Krwiopij, śliczny wąż, ale znając moje ślamazarstwo...

na pewno najpierw poczekam aż się osiedlę gdzieś na dłużej a później pomyślę o jakiejś tego typu piękności ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

W tej chwili tylko tę: http://www.wsmib.edu.pl/~ogoniasta/inne/pulchra01.jpg
Stara jest. Amelka tak wyglądała, kiedy ją kupiłam (czyli jakieś dwa lata temu chyba :drap:). Pupkę ma wyłysiałą, bo trochę zdenerwowana była po wysyłce pocztą... Teraz sporo większa jest i już się wybarwiła. Postaram się zrobić jej dzisiaj kilka fotek i wkleić na forum. :)

/edit
OK, mam. Fantastyczne nie są, ale oświetlenie w pokoju mam fatalne i po zmroku zdjęcia nie wychodzą dobre. Ale oto ona: moja mała, śliczna Amelie. :zakochany: Terrarium nie jest jeszcze urządzone tak, jak powinno, ale pracuję nad tym. Przede wszystkim to powinnam kupić jej nowe terrarium z lepszą cyrkulacją powietrza lub to odpowiednio zmodyfikować (to kleiłam sama, dlatego takie prostackie jest).

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

pajaczek :)

Post autor: Anita »

Jaki ma śliczny "spodzik" ;)
Czym ją karmisz? Świerszczami, czymś jeszcze?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

Świerszczami. Tylko. One mają w zwyczaju zagryzać któregoś spośród siebie co jakiś czas i taki osobnik do Amelki trafia. Jakoś żal mi zdrowego, młodego owada na śmierć skazać.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: nezu »

Odkopuje zeby sie pochwalic.

Nezu sie zaptaszniczyla :lol2:

http://img476.imageshack.us/my.php?imag ... nk2vc2.jpg

Mowcie co chcecie i tak uwazam ze jest sliczny/a :zakochany:
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sauatka »

jakie male to to :zakochany:
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

pajaczek :)

Post autor: Szałas »

szałas też zaptasznikowany :)

mój meszek:
http://i67.photobucket.com/albums/h306/ ... 000176.jpg

bodajże nhandu coloravillosum czy jakos tak :D
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

pajaczek :)

Post autor: Nisia »

Śliczne są te pajączki, ale.... ja bym się bała, że mnie ugryzie.... Wiem, że to czasem jest niegroźne, ale znając moje alergie wolałabym nie ryzykować.

Ale za to zakochałam się kiedyś w jaszczurkach :zakochany: Tyllko takich, co to gryzoni nie jedzą. Niestety, poczytałam, jakie powinno być terrarium i chwilowo mam szczury.
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: mazoq »

pajączek nezu to siostra mojej Fuchi, przyjechała do niej z samego Lublina :hihi: nawet nie wyobrażacie sobie ile takie małe ustrojstwo może przynieść radości (dzisiaj mazoq latała po sklepach z żarówkami by dobrać odpowiednią do przyszłego terrarium)

a ja ledwo się dopajęczyłam, już marzę o drugim pająku (GMS co nie? :shock: ) ale ale ale.... Lasiodora parahybana.... :zakochany:
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

pajaczek :)

Post autor: Szałas »

mazoq, a wiesz ze mam do załatwienia własnie Lasiodora Parahybana, dość duża już :P w sumie za bezcen ^_^ :>
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

pajaczek :)

Post autor: MANIAK90 »

O bosh podziwiam Was...ja bym nie mogła...brrr
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
AmericanIdiot
Posty: 261
Rejestracja: pt lip 28, 2006 8:01 pm

pajaczek :)

Post autor: AmericanIdiot »

hmm ja nie wiem czy bym mogła czy nie, ale moja mama by tego nie zniosła xP Kolejnego szczura w domu też nie... :roll: :|
"Jedynym dowodem na to że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja jest to że się z nami nie kontaktuje" :D

"Wielkośc narodu i jego postęp moralny można poznac po tym w jaki sposób obchodzi się ze swoimi zwierzętami"

Za Tęczowym Mostem: Stef ['], Karmel ['], Pusio ['], Markiz [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”