pajaczek :)

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

pajaczek :)

Post autor: Vella »

Od roku mieszkam z dwoma pająkami i jedną arachnofobią ;)
A własciwie najpierw dwoma, ostatnio jednym, a wkrótce znów dwoma albo trzema.

Robale to domena mojego TŻ, gryzonie moja, a gady lubimy obydwoje.
Chciałabym mieć Opheodrys aestiwus, żywi się świerszczami...
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

My obydwoje lubimy i pajeczaki i gryzonie... weze nas fascynuja, ale nie moglibysmy podawac im gryzoni... ja mam opory moralne.. zaraz mysle o moich kochanych stworach... a Sebie szkoda gryzoni.. nie moglibysmy ich zabijac.. a jak widzimy martwe to obojgu przypominaja sie nasze umarle szczury, ktore z wielkim poswieceniem chowalismy w mini grobach i ktorych smierc tak bardzo przezywalismy...

chcielibysmy miec kameleona i jeszcze skorpiona :) fajne stworzenia :) mamy kilka pajakow, a Seba ma modliszke, w ktora jest oblednie zapatrzony :P robale hodujemy oboje... ja mam teraz juz tylko maczniki, on ma dwie wersje macznikow , bo ostalo mu sie kilka mlodych pajakow ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

pajaczek :)

Post autor: Vella »

Pająki są już trzy. Do Ohycjusza niedawno dołączyły: Bob Budowniczy i Junior-Mega-Cykor.

Dobrze, ze nie zdążyłam sprezentowac mu tej brachypelmy, co za dużo to niezdrowo... :roll:
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
carpathia
Posty: 52
Rejestracja: wt maja 02, 2006 7:18 pm
Lokalizacja: Kraków

pajaczek :)

Post autor: carpathia »

A takz ciekawości, który gatunek pająka rośnie najmniejszy? :) Taki malutki jest fajny ale z bydlątkiem to trochę nieciekawie ;) Trzebaby chyba mieć trochę duże terrarium, tak? :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

20x20x20cm. Takie wymiary są odpowiednie dla dużego, dorosłego pająka. Całkiem niewielkie moim zdaniem. :) Moja Amelia mieszka teraz w takim, choć jest jeszcze niewielka (jakieś 4cm ciałka).
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
carpathia
Posty: 52
Rejestracja: wt maja 02, 2006 7:18 pm
Lokalizacja: Kraków

pajaczek :)

Post autor: carpathia »

Hmm no to prawie jak pudełko zapałek ;) Wystarczyłoby przerobić akwarium czy musi być odpowiednie kupione terrarium? :) W sumie w takiej cenie to nie ma zbyt wielkiej różnicy ;0 A z tym pajączkiem? :) Już wiem że samce sa mniejsze od samiczek :D Uprzejmie ponawiam pytanie: jaki gatunek pajączka rośnie najmniejszy? :) Ew. który najwolniej rośnie ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: mazoq »

kurcze tak sobie czytam i czytam i coraz większą mam ochotę sprawić sobie taką piękność ;)
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: krwiopij »

Ja mam terrarium robione u szkalrza. To właściwie normalne akwarium jest, tylko przykryte od góry (oczywiście z otworami na dostęp powietrza).

Jaki pająk jest najmniejszy? Nie wiem. Ale jeśli kupisz młodziutkiego pajączka, dobrych kilka lat zajmie mu osiągnięcie rozmiarów dorosłego zwierzaka. Na pewno wolno rośnie Grammostola rosea, więc może ten gatunek byłby dobrym wyborem. To ładne, spokojne i łatwe w utrzymaniu pająki. :) Jeśli chcesz więcej poczytać o poszczególnych gatunkach, zajrzyj tutaj:
http://www.terrarystyka.pl/index.php?op ... &Itemid=85
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: sachma »

lasiadorka jest chyba jednym z wiepszych... przydomek pajak gigant :P nie pamietam dokladnej lacinskiej nazwy... mialam kiedys, ale krotko - szybko sie sprzedalo, moj chlopak mial do 8 wylinki i naprawde byl wieki w porownaniu z kedziorem ;)
Obrazek
carpathia
Posty: 52
Rejestracja: wt maja 02, 2006 7:18 pm
Lokalizacja: Kraków

pajaczek :)

Post autor: carpathia »

Pooglądałam trochę galerie.. czerwononogi jest cudny :D Albo Brachypelma auratum :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

pajaczek :)

Post autor: Fatty »

Tyle,ża auratum ciężko spotkać , a jeśli już to drogie te pajączki są.
Ja jestem zakochana w grammostola rosea ;) a niechże rośnie wolniutko, ja nadal ją wielbić będę. W przyszłości marzy mi się nie tylko rosea, ale i inne gramostole.
Na początek zamierzałam sobie kupić n.coloratovillosus , l.parahybana, kędziorka i grammostolę, ale jakem dziewczę mieszkające z rodzicami otrzymałam kategoryczny zakaz. No nic, poczekam rok ;)

[quote="sachma"]weze nas fascynuja, ale nie moglibysmy podawac im gryzoni...[/quote]
sachma no to zakupcie kilka pończoszników :) Też lubię węże, ale mam podobne opory co Wy. A pończosznik wcina rybki akwariowe, albo filety i dlatego jest chyba jedynym gatunkiem o którym myślę na poważnie :)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
carpathia
Posty: 52
Rejestracja: wt maja 02, 2006 7:18 pm
Lokalizacja: Kraków

pajaczek :)

Post autor: carpathia »

Pończosznik? Nie słyszałam o takim raczej.. :drap: Masz moze jakiegoś linka do opisu? Ewentualnie zdjęcia? ;D A co do pajączkó.. fajne potworki ;D Tylko nie znalazłam zdjęcia Lasiodora parahybana.. :drap: Piękne są takie kolorowe potwory :twisted:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

pajaczek :)

Post autor: Fatty »

stronka o pończosznikach http://www.thamnophis.pl
a tutaj fotki podgatunków i odmian barwnych http://www.liophis.de/tiere.php

co do lasiodorki to jej fotka . Kolorytem nie zachwyca -ona powala rozmiarami ;)
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
carpathia
Posty: 52
Rejestracja: wt maja 02, 2006 7:18 pm
Lokalizacja: Kraków

pajaczek :)

Post autor: carpathia »

Łaaał wężuś cudny :D Haha jeszcze dwa latka i zrobie domowe zoo :twisted: Ale link do lasiodorki mi nie działa :?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
mazoq
Posty: 1795
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:35 pm
Kontakt:

pajaczek :)

Post autor: mazoq »

uau jakie piękne węże... szczególnie Thamnophis sirtalis concinnus jest powalający... eh sama chciałam mieć węża ale na myśl o podawaniu im gryzoni... :? dlatego myślałam o jakimś takim małym, jedzącym tylko świerszcze czy coś....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”