chomik, pies i akwarium

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kasiula106
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 18, 2012 9:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: kasiula106 »

zapaasnik pisze:a masz teraz jakieś szczurki? ;)
Jasne, ze tak teraz jestem w trakcie adopcji kolejnego ;)
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: zapaasnik »

Lydia, u mnie chomik tak samo bał się psa :D
Zawsze gdy pies podchodziłdo klatki, to chomik stawał bez ruchu przerażony. Na szczęście piesio nie wykazywał zbytniego zaintersowania gryzoniem, więc chomik szybko wracałdo swoich zajęć.
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: zapaasnik »

kasiula106 szczerze zazdroszczę :D
teraz kiedy chomik zdechł, jestem w fazie przekonywania rodziców do szczurków, ale jak na razie niezbyt pomyślnie idzie :(
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: Nina »

Ta klatka jest za mała dla chomika :(
Podstawa powinna mieć minimum 60x40
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: zapaasnik »

Nina, a 60x40 to nie jest wymiar dla dwóch szczurów? :)
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: Nina »

Chomik to nie szczur.
Chomik to zwierze pustynne. Porusza sie przede wszystkim w poziomie, nie w pionie. Na wolności każdego dnia przemierza wiele kilometrów. W takiej klatce robi kilka kroków i na tym sie kończy. Dlatego liczy sie wyłącznie powierzchnia klatki, nie jej wysokość (wysokość ma być na tyle duża, żeby zmieściła sie duża ilość ściółki, bo chomiki to zwierzęta mieszkające w norach, i odpowiednio duży kołowrotek - dla syryjskiego minimum 22cm średnicy).
Na powierzchni 60x40 ledwo da sie zmieścić wszystkie rzeczy, które chomik syryjski powinien mieć w klatce. Wg mnie minimalna powierzchnia dla syryjskich to 70x40, wtedy wszystkie sprzęty sie mieszczą a chomik ma miejsce do biegania.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: zapaasnik »

Nigdy nie słyszałam ani nie doczytałam o tym, że dla chomika najważniejsza jest powierzchnia klatki. Dzięki, przyda mi się na przyszłość ;)
kołowrotek miałam właśnie o takiej średnicy jak piszesz - 22cm
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
charlizebe
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 5:42 pm

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: charlizebe »

Mnie interesuje jak piesek reaguje na chomika? ;) W moim przypadku york bardzo chciałby takie zwierze złapać i się pobawić, ale... dla chomika byłoby to oczywiście niebezpieczne. Często próbuje skoczyć do akwarium z Kubusiem.Trzeba uważać.
Awatar użytkownika
zapaasnik
Posty: 261
Rejestracja: sob maja 12, 2012 11:09 am
Lokalizacja: Włodawa/Lublin

Re: chomik, pies i akwarium

Post autor: zapaasnik »

chomik już dawno temu odszedł, ale mój pies ze względu na swój podeszły wiek jest bardzo spokojny i nigdy agresywnie ani na chomika, ani na szczury nie reagował ;)
Ze mną: Jodie, Zoey
_________________________________________________________________________________________________________
[*] Mary Jane
[*] Effy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”