Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Dział poświęcony wszystkim innym zwierzakom, tym małym i tym dużym. Szczurkom wstęp wzbroniony :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: klauduska »

monisss, dziękuję :) Mnie się też ona BARDZO podoba :) Pięknie wyrosła <3

A my mamy już drugi miot :D
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: EratoTiaTuatha »

A ja nie mogę się napatrzeć na Aris <33

A w ogóle, jeśli to nie zbyt bezpośrednio, na cenach rasowych psów się znam całkiem nieźle, ale po ile w naszym pięknym kraju w ogóle chodzi rasowy KOT?
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: klauduska »

EratoTiaTuatha, Aris nadal jest wolna :P

Moje kocięta kosztują 1800zł. Są zaszczepione 2x, odrobaczone, zachipowane, z rodowodem, książeczką zdrowia oraz wyprawką, i już WYKASTROWANE przed wydaniem do nowego domu :)
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: EratoTiaTuatha »

WIem, wiem... U mnie teraz niestety bardzo ciężko w temacie brania nowych zwierzaków, w planach jest od dawna doszczurzenie bo panny wyraźnie się nudzą we trójkę, ale reszta miejsc obsadzona przez dwa psy i dwa koty, w tym jedną kotkę uratowaną w tym roku, a co za tym idzie chorą >_< (nie zaraźliwie, jest "tylko" niewidoma, ale to i tak utrudnia opiekowanie się jeszcze kolejnym kociakiem) Ale kusi, kusi... Paskuda, czemu się taka piękna urodziła xD (z resztą wszystkie maluchy! <3)

A to wcale nie brzmi źle, jako człowiek z zainteresowaniem nakierowanym na duże rasy psów stwierdzam, że to brzmi na całkiem niedrogo jak za zwierzaka którego odchowanie i opieka medyczna do tej pory to przecież też niemałe pieniądze ^^
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: klauduska »

Wow, powiem ci, że jesteś jedną z niewielu osób, które uważają, że to normalna cena. Przeważnie słyszę "ale drogo" albo po usłyszeniu ceny więcej się nie odzywają ludzie ::) ::)
Mam ochotę wtedy polecić każdemu próbę hodowania i zobaczenia jakie kokosy się na tym zbija ::) ::) >:D >:D

Miocik "B" też niedługo ogłoszę :P
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: EratoTiaTuatha »

Haha, myślę o tym czy kieeeedyś w dalekiej przyszłości nie zająć się hodowlą jednej konkretnej rasy psów, więc trochę poświęciłam w życiu rozmyślań temu, do jak astronomicznych sum dochodzi sprowadzanie zwierząt do hodowli, jeżdżenie na wystawy, dobre żarcie, weci, szczepienia, sterylizacje, i wszystkie inne rzeczy (nie wymieniłam pewnie nawet połowy, co? xD) Prawda jest taka, że jakby się na tym zbijało kokosy to wszyscy byliby porządnymi zrzeszonymi hodowcami bo nie byłoby to większym wysiłkiem w porównaniu do pseudo. Ale z punktu widzenia zwykłego Kowalskiego, wystarczy wejść na Tablicę czy inne takie coś i proszę, zwierzątka za 500 złotych, i to nawet napisali że z rodowodem >_> Zawsze sobie wyobrażam taki rodowód jako taki dyplom wydrukowany z Worda '97, z takim wielkim tęczowym WordArtem xD

Yay, podejrzałam już maluchy na stronie, nie mogę się doczekać aktualnych fotek <3

p.s. tak mnie oświeciło że olałam to w Twoim poprzednim poście: kocham wszystkich hodowców wszystkiego co się rusza niezależnie od gatunku którzy sprzedając "peta" kastrują go przed oddaniem. jedyna słuszna opcja. *przytula*
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: klauduska »

Część kosztów hodowli wymieniłaś ;) Dochodzi jednak jeszcze wiele innych wydatków :P
Ale tak czy inaczej hodowla to niesamowita sprawa, w życiu nie miałam do czegoś takiej pasji, jak do hodowli kotów :) :)

Ano właśnie takie rodowody sobie ci pseudohodowcy wydają. Było pare przykładów w necie, gdzie od dziadków zaczynało się N/N przodków ::) A rodzice innej rasy niż naprawdę byli ::)

Dziękuję :) Fotki miotu "A" już są na stronie www.pievamore.eu oraz na fanpage'u www.facebook.com/Pievamore :)

Fotki miotu "B" na stronę i fanpage'a dodam jutro :)

Kastruję kocięta, bo wyznaję zasadę wczesnej kastracji. Dla zdrowia kota przede wszystkim, ale również dla mojego świętego spokoju i spokoju właściciela. Żadnych "1 miot na zdrowie"/"poczekać do pierwszej rujki"/"co zrobić jak on już znaczy?!" itd itp

Nasza pierwsza koteczka z miotu "A" [AMBRA Pievamore*PL] została we wtorek wykastrowana [14 tyg], po kilku godzinach latała razem z rodzeństwem, jak gdyby nigdy nic :) We wtorek powinna pojechać już do nowego domu :)
EratoTiaTuatha
Posty: 98
Rejestracja: wt mar 05, 2013 1:41 pm
Lokalizacja: Skępe/Toruń
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: EratoTiaTuatha »

A no właśnie, i z pasji powinno się takie rzeczy robić, a nie dla pieniędzy, więc poniekąd to może lepiej, że nie jest to aż tak dochodowy interes jak sobie niektórzy wyobrażają ;) Ja sobie jeszcze do tego wybrałam zamkniętą rasę z własnym klubem, więc jak już nadejdzie ten moment będzie przede mną zdanie mnóstwa testów z genetyki, a już podczas hodowli kosmiczna ilość testów i badań przed dopuszczeniem psiaka do rozrodu... będzie wesoło, ale wierzę że niezależnie od tego jakie zwierzę się hoduje trzeba zrobić wszystko co potrzeba żeby było zdrowe, co przy niektórych rasach oznacza więcej testów niż przy innych ;)

Ty się nie znasz, to czary. Karmią koty magicznymi żelkami i w ten sposób wychodzi im inna rasa >:D Ale tak poważnie... echh, byle się biznes kręcił, reszta nieważna >_> Niestety nikt biorąc takiego zwierzaka nie patrzy szerzej na sprawę >_>

Ooo właśnie, muszę 'lajknąć' fanpege'a, zaraz nadrobię ;)

*nie może się doczekać fotek kociaków* :3

A no prawda. Ilość mitów w tych tematach jest porażająca, niestety. Własna moja psica przyszła na świat dlatego, że "male spanielki są takie śliczne" >_< Jedyny wyjątek dla mnie to duże psy, udowodniono że hormony mają wpływ na układ ruchu który mniejszym zwierzętom nie przeszkadza (nie wiem nawet czy u kotów to w ogóle tak działa? Jestem tylko pewna psów) ale już u takiego np owczarka niemieckiego poważnie zwiększa ryzyko dysplazji itp.

Ooo, super! Takie maluchy najszybciej dochodzą do siebie, a dobry weterynarz tylko pomaga :) Na pewno i tak będziesz to robić intensywnie, ale ode mnie też ją podrap za uchem! <3
fajnakarolcia
Posty: 1
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:50 am

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: fajnakarolcia »

wypasione kocurki, ile ich miała na raz
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Miot "A" w hodowli Pievamore*PL - Norweskie Leśne

Post autor: klauduska »

To był miocik 4 kociąt :)
W drugim miocie, innej kotki mamy obecnie 3 kocięta :)

A my po wystawie mamy super wieści :)!

Wystawa Skierniewice 23-24.11.2013:
Miot "A" Pievamore*PL:
Sobota - Ex1 z 4 miotów NFO, NOM BIS, przegrany BIS przez losowanie :(, ale pokonaliśmy 2 inne mioty :D
Niedziela - Ex1 z 4 miotów NFO, NOM BIS, BIS z 4 miotów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ASTERIX Pievamore*PL:
Sobota - Ex1, przegraliśmy NOM BIS z piękną kotką MCO mojej koleżanki
Niedziela - Ex1, NOM BIS, przegraliśmy BISa przez losowanie :(, ale pokonaliśmy 3 inne kociaki :D

Cudowny weekend dla mojej hodowli!!

--
W ten weekend będzie można nas poznać na wystawie w Warszawie w Arenie Ursynów :)
Serdecznie zapraszamy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Zwierzaki”